WMD-chemical.png Ropa
Ropa1.jpg
Toto je ropa
Ropa2.jpg
Toto vraj tiež
Vrtna veza.jpg
Krtkovskožirafia vrtná veža skrášľujúca okolie
Korna ropa.jpg
Aj Slovensko má svoj ropný trt vrt

Ropa (z poľského ropa = hnis) je prapodivná rôznotmavofarebná "ževraj" horľavá skorotekutina rozličného využitia, vzniknutá fosilizáciou našich pravekých predkov, ich zvierat, áut a domácej elektroniky. Toľko oficiálne zdroje. Čo však na to vedecký tím Necyklopédie?

Pôvod ropyUpraviť

Pôvod ropy nie je ani zďaleka tak jasný a istý, ako by sa vďaka školskej výučbe mohlo zdať. Nachádza sa v hlbinách zeme, často až osem kilometrov pod povrchom. V súčasnosti sú jej zásoby odhadujú na zhruba bilión barelov. Barel je špeciálne vyvinutá jednotka, ktorá má zmiasť nezasvätených a znemožniť akokoľvek kontrolovať čierny obchod s čiernym zlatom, ako je ropa tiež nazývaná. Lenže kde sa taká kopa ropy na zemi vzala berie? To nikto poriadne nevie. O jej vzniku už bolo napísané približne 15 647 kníh, publikované presne tridsať tisíc šeststodevädesiat článkov v odborných časopisoch a umelo vytvorených veľa teórií. Prinášame vám exluzívne výber tých pravdepodobnejších hypotéz:

  • Anorganický pôvod - Túto teóriu zastávajú predovšetkým sovietski vedci, agumetnují faktom, že sa im (údajne) podarilo ropu z anorganických látok vyorbiť.
  • Organický pôvod - Táto teória (podporovaná napríklad RNDr. Doc. WTF. Oran Gutanom DrSc. Blb) predpokladá vznik podobne ako v prípade tureckého medu, teda postupnú fosilizáciu za prístupu vzduchu, konkrétne mŕtvych rastlín a živočíchov.
  • Exkrementálna teória - Podobne ako v prípade organického pôvodu sa zaoberá táto hypotéza fosilizáciou, v tomto prípade však exkrementov, ľudovo hovien dávnych tvorov.
  • Výkalová hypotéza - Táto teória (podobne ako exkrementálna) vidí za pôvodom ropy živočíšny odpad, tentoraz však výlučky baktérií, žijúcich pod zemským povrchom.
  • Odpad z vnútra Zeme - Táto teória uvažuje rozvinutú civilizáciu vnútri (podľa nich v dutej zemeguli), ktorá svoje nerecyklovateľné odpady redukuje na tmavú skorotekutinu, ktorej sa vysoko inteligentné tvory zbavujú vytláčaním do zeme okolo seba, teda preč.
  • Bratská pomoc - Táto hypotéza vidí ropu ako surovinu, z lásky a bezplatne dodávanou vesmírnymi ľuďmi ako pomoc ľuďom, ktorí by inak nemali čo páliť a z čoho robiť moderné oblečenie.
  • Krv Zeme - Táto teória (inšpirovaná indiánskymi legendami) tvrdí, že ropa je krvou matky Zeme, ktorá je podľa nich živým tvorom.
  • Pekelná porucha - Táto mierne recesistická hypotéza tvrdí, že sa v Pekle niečo posralo a teraz z toho tečie ropa. Pôvod tejto teórie nám nie je známy.
>>Skrížením krtka a žirafy vznikne vrtná veža<<


VyužitieUpraviť

Ropa sa v súčasnosti využíva kedykoľvek, kýmkoľvek a načokoľvek. Je to teda takzvaná strategická surovina. Uvádzame len niekoľko príkladov využitia ropy:

  • Výroba plastov, z ktorých sa dnes robí prakticky všetko.
  • Výroba pohonných látok, ktoré sú potrebné k pohonu všetkého, čo sa hýbe.
  • Výroba palív - odpad po výrobe všetkého ostatného sa dá spáliť.
  • Výroba umelých hmôt, inak nazývaných plastov.
  • Výroba farieb - áno, aj farby sa vyrábajú z ropy.
  • Tvorba peňazí - obchod tvorí bohatstvo. Je jedno, čo ostatným predávate. Priamo z ropy sa však peniaze napodiv väčšinou nevyrábajú.
  • Zvyšovanie prestíže štátu - my máme ropu, sme a máme viac. A môžme viac!
  • Výroba olejov - podľa najnovších výskumov sa až 80% rastlinných olejov vyrába z ropy.
  • Výroba potravín - ropa je základným zdrojom potravín do závodných jedální. Z ľahších frakcií sa vyrába UHO (Univerzálna Hnedá Omáčka), ťažšie frakcie tvoria základ sekanej a s pridaním syra tiež holandského rezňa.

a samozrejme ten najdôležitejší:

  • Zámienka pre vojnové konflikty - oni majú ropu a my nie! Na ních! Oni nemajú ropu a my ju máme! Na ních!

Vyhliadky do budúcnostiUpraviť

Vrchol ťažby ropy sa očakával už voľakedy pred desiatimi rokmi. I keď na druhej strane nastal už dávno predtým. Vzhľadom k tomu, že nedokážeme bez ropy fungovať, tak sa systematicky vyčerpanie jej zásob neustále odkladá. I keď niektorí šialenci, vizionári ale aj obyčajní ľudia, tvrdia, že ju už dokážeme nahradiť. Vedecký tým necyklopédie sa však s tým nestotožňuje, pretože by to znamenalo koniec všetkých vojenských konfliktov a to by policajt sveta nikdy nedovolil, lebo by nemal čo robiť. Dokonca jeden súdruh z Líbye menom Kaddáfí sa rozhodol zničiť tento čierny nezmysel tým, že ho bude len tak bohapusto páliť.

  Chemické gebuziny
DeflagráciaElementárne jadro vodíkaOxidačno-redukčná reakciaHovnoDekelova tabuľka prvkovPeriodická sústava prvkovToxicRopaSavoHéliumSekundové lepidloKyselina sírováOhňoPlatinaKovoMydloSacharidySňahVodaVzduchMŕtve moreZelená Skalica

Anton SirotaAlbert Zweistein

Necyklopedické veci
 

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

 
 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.