NA TOMTO ČLÁNKU SA PRACUJE!!! Computerwriting.jpg
Čoskoro bude hotový, vydržte...


Redaktor
Adam.jpg
Waiting for customers.jpg
Pár pičovín, aby tu boli aspoň nejaké obrázky......

Redaktor (lat. Homulus rectaluros) je druh ľudoopice, ktorá má chorobnú snahu niečo vykradnúť hlavy ostatným tvorivým ľudom a predať to ďalej. Je krížencom manažéra, ktorý nemá ani na to aby sa stal novinárom, spisovateľom, či iným tvorivým remeselníkom.

Ideálny redaktor je verejnosťou registrovaný ako anonym. Z psychologického hľadiska má silne rizikové povolanie a na svoje okolie pôsobí sebazničujúco. Lekárskym štatistickým výskumom sa zistilo, že 90% redaktorov do svojich tridsiatín sa aspoň raz za rok pokúsi o samovraždu. Na úbohé postavenie redaktorov v spoločnosti sa vo všeobecnosti díva skrzprsty a došlo tak ďaleko, že z tohto povolania si robia posmech bezdomovcovia, no a vyskytli sa niektoré prípady, že dokonca aj poštári si trúfli.

Hlavnou činnosťou redaktorov je zúfalá snaha kradnúť nápad upraviť ho, podpísať a zaujať. Prezentujú sa tým, že sa všetko pokúšajú vložiť do kombinácie textu a grafickej ilustrácie tak, aby tieto prostriedky zabrali dostatok miesta a hlavne zaujali. V prípade, že rozpisujú krvavo vypotené diela od iných redaktorov, čo je takmer vždy, snažia sa to urobiť tak, aby to vyzeralo, že odpísaní boli oni. Ideálnym výsledkom redaktora je informácia, dezinformácia a hlavne obsah, ktorý sa dá vložiť do kontextu s reklamou.

Redaktor nemusí przniť len texty. Jeho drzosť nepozná hraníc, nemá vlastný ksicht a tak sa serie do výtvarných, vizuálnych prác (grafický redaktor), hudby (hudobný redaktor), ale nájdu sa aj indivíduá, ktoré vedia akurát tak nič, chcú byť platenými a tak sa delegujú do pozícií technických redaktorov, no tí najhorší z nich sú šéfredaktormi.

Približne 40 percent pracovných ponúk na portáli www.profesia.sk tvoria pozície redaktorov, obchodných zástupcov a administratívnych pracovníkov - ľudovia, ktorí - keby všetci naraz, v jeden deň zomreli - svet by bez problémov fungoval ďalej, bez toho aby sa musel čo i len na sekundu spomaliť. Požiadavky na redaktorov, pre prijatie do zamestnania, sú minimálne - až žiadne, musia hlavne vedieť čítať a písať (neplatí pre hudobných a grafických redaktorov). Podmienkou nie je ani dobrá znalosť gramatiky, pretože od toho majú v tíme "jazykových redaktorov". Je preto na mieste tvrdenie, že redaktorom sa môže stať každý. Kim Sears (manželka tenistu Andyho Murraya) napísala knihu spolu so svojím psom, jej pes pracoval vo funkcií redaktora. Prečítala mu niektoré pasáže, a ak sa psovi neľúbili, vymazala ich z knihy. Kniha nezožala žiadny úspech, Kim nemohla odštartovať svoju kariéru spisovateľky, a tak sa vrátila naspäť k maľovaniu. Možno by jej kniha mala väčší úspech, keby do nej nepchal prsty redaktor.

O tom, že redaktori boli naničhodní aj pred sto rokmi, vypovedá príbeh nórskeho spisovateľa Knuta Hamsuna. Koncom 19. storočia, keď si Hamsun ešte zarábal písaním do novín, priniesol do redakcie článok.

Je to celkom dobré. - Redaktor ho pochválil - ale píšete trocha neprístupne. Musíte písať tak, aby tomu porozumel každý hlupák.

- Ktorú pasáž ste prosím nepochopili? - spýtal sa Hamsun.: Šéfredaktor ho vyhnal zo svojej kancelárie - a tak sa z Hamsuna nikdy nestal novinár, miesto toho sa venoval skutočnému písaniu - skutočnej literatúry. V roku 1920 mu bola udelená nobelová cena.

Profesie.png Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.