Done.png


VTN.png VEDECKÝ TÍM   NECYKLOPÉDIE
odporúča článok Rastliny,
pretože odhaľuje odborné fakty.

Tento článok môže byť použitý
ako referencia v odborných kruhoch.

"Každý deň miliardy rastlín padnú za obeť vegetariánom...
... skončte túto genocídu: JEDZTE SLANINU!."

- Zelený
Rastlina, borovica trpaslíčia, útočiaca na úbohého starca.

Rastliny sú dosť často zelené, bezhlavé potvory, ktoré ešte veľmi dávno napadli našu planétu. Základný opis nám dáva najavo, že to musia byť mimozemšťania (ženský rod: mimozemšťanky)!

Rastliny sú jasným dôkazom, že mimozemšťania vôbec nemusia byť antropomorfnými, lietať na raketoplánoch, či iných tanieroch. Nemusia mať viditeľné oči, uši, či ústa a ostatné cicavcom podobné orgány. Sú dôkazom, že mimozemšťania sú oveľa jemnejší a tichší, skrývajú sa medzi nami a rozmnožujú sa a šíria sa milióny rokov nenápadne priamo pod našimi nosmi. Prezrádza ich len tá zelená farba.

Zloženie rastlínUpraviť

Základnými časťami rastlín sú: Štruktúra

  • Korene
  • Stonky
  • Konáre
  • Listy
  • Kvety

Títo mimozemšťania sú tak rafinovaní, že im v závislosti od druhu môže jedna, alebo viac (nečíslo!) častí chýbať. Napríklad tráva má iba korene a listy, riasy zas korene nemajú atď.

Výživa rastlínUpraviť

Rastliny by pre svoj život mali potrebovať štyri živly: vodu, vzduch, zem a niekdy sa vravelo, že aj svetlo. Sú rastliny, ktorým to nestačí a ako prílohu chcú mäso, sú to takzvané mäsožravé rastliny. Rastliny vo všeobecnosti ochudobňujú vzduch o oxid uhličitý, zo zeme vysávajú minerálne soli a vodu. Viera, že rastliny k životu potrebujú svetlo, je falošná: vedci už veľmi dávno skúsili dať rastlinu na pol hodiny do tieňa a ona nezomrela.

FotosyntézaUpraviť

Charakteristickou črtou, ktorou sa rastliny odlišujú od všetkých iných živých vecí je fotosyntéza chlorofylu. Je to chemicko-priemyselný proces, ktorým rastliny každý deň otravujú zemskú atmosféru tým, že do nej uvoľňujú tony škodlivého kyslíka a tým umožňujú baktériám a vírusom aby sa mohli rozmnožovať šíriť okolo seba rôzne choroby. Dôsledkom je aj to, že počas evolúcie rastliny spôsobili, že sa živé organizmy museli prispôsobiť prítomnosti kyslíka na Zemi. Nebyť rastlín, živé bytosti by sa dnes pravdepodobne prispôsobili životu bez vzduchu a ľudovia by sa mohli bez problémov pohybovať aj pod vodou.

Reprodukcia rastlínUpraviť

Rastliny sú schopné reprodukcie rôznymi technikami:

  • sexuálna reprodukcia: rastliny môžu mať jeden alebo až obidva pohlavné orgány. Rastliny sú veľmi hanblivé a radšej sa pária v súkromí alebo v noci bez toho, aby sa na ne niekto mohol pozerať: preto párenie dvoch rastlín už ani nikto nikdy nevidel. Tieto organizmy, ktoré majú mužské aj ženské orgány, ak nenájdu partnera, sú schopné sa sami oplodniť a to priamo masturbáciou. Pohlavné orgány rastliny sú rafinovane ukryté v kvetoch, ktoré sa objavujú iba v období párenia, keď sa rastliny pohybujú pri hľadaní nového partnera. Výsledkom sexuálneho aktu rastlín je semeno, ktoré je možné vidieť nahé a verejne sa mu vysmievať (gymnospermy), alebo býva všelijako skryté ovocím, ktoré možno jesť a potom, pri troche šťastia, po bežnom strávení a vysraní, preniesť na vysemeniť iné miesto (krytosemenné rastliny).
  • nepohlavná reprodukcia: rodičovský exemplár po štandardnej amputácii stratí kus seba. Tento kus s rovnakým genetickým dedičstvom ako rodič žije ďalej sám. Rastliny sa tak šíria rýchlejšie, pretože nemusia strácať čas hľadaním partnera, oblbovaním, no ten sex a city tam predsa len chýba.

Evolúciou si rastliny vyvinuli techniky psychologickej kontroly nad civilizáciou. Vrcholnou formou ich parazitizmu je ich výskyt na obrovských plochách silne invázne rozložených do rastlinných tzv. monokultúr. Sú to rôzne formy porastov, ktoré poznáme najčastejšie ako arboréta, trávniky, polia, ovocné sady, aleje, parky a podobne. Do obydlí ľudov sa infiltrovali do nádob, ktoré sa označujú ako kvetináče. Šírenie semien alebo klíčkov požívania ovocia, či iných plodov, alebo požitím samotných rastlín (napríklad šalátu) spôsobujú populácii silnú závislosť na rastlinách, ktoré ich nútia kultivovať a jesť ich stále viac. Že to nie je prirodzené, vieme dokázať podľa toho, ako decká ešte nemajú radi zeleninu, ovocie, tabak, či iné podobné rastlinné drogy: pretože ešte nie sú na nich závislé!

Používanie rastlínUpraviť

Rastliny využívame nasledovnými spôsobmi:

  • Ako potraviny
  • Na fajčenie
  • Na nábytok: keby neexistovali stromy, nebolo by ani drevo, a preto by IKEA zlyhala.
  • Na papier: povite si, že máte predsa bezpapierovú kanceláriu, ale čím by ste si potom chceli vytrieť riť
  • Radosť: aby bolo v prírode na čo pozerať a o čom kecať
  Necyklopedické rastliny  

BurgyňaCibulaCvikľaHaluzHi-Hi TrávaJahodaMuchotrávka zelenáOvociePaprikaRíbezľaStromTrubkovník bananskýTrávaUchotrávka zelenáVýhonokZemiak

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.