Raptor c.c.s.c.


Raptor c.c.s.c. je známa slovenská firma fungujúca v oblasti obrany, bezpečnosti a aeronautiky. Ak ju nepoznáte, znamená to, že pravdepodobne príliš dlho trávite deň vysedávaním pri Facebooku, čítaním Nového Žvástu alebo sledovaním Búrlivého burčiaku na TV Markíza. Zaoberá sa výrobou počítačov, dopravných prostriedkov, zbraní hromadného aj nehromadného ničenia a ChuckNorrisových kopov z otočky. Momentálne sídli najmä v areáli nedostavaného zdravotného centra na Nábreží Ivana Krasku v Piešťanoch, no jej prevádzky a závody sa nachádzajú po celom svete, ako aj mimo neho.

Raptor c.c.s.c.
{{{Popis}}}
Názov spoločnosti Raptor Computers Corporation Slovakia Company
Logo spoločnosti Raptor logo 2009 005.jpg
Právna forma Súkromná spoločnosť s.r.o.
Odvetvie Počítače, Vojenstvo, Letectvo
Založená 23.12.2003
Zakladateľ Jakub Konečný; Radoslav Kozovský; P. Šišan
Sídlo Piešťany
Štát sídla Slovensko
Vedenie Jakub Konečný, CEO;
Radoslav Kozovský, CTO;
P. Šišan, CFO
Územný rozsah 25 ostrovov
Priemysel Informačné technológie, Vojenstvo, Letectvo, Chemické produkty
Produkcia Počítače, Lietadlá, Autá, Zbrane, Práčky
Obrat US$ 36.480 quadrilliard (2012)
Prevádzkový príjem US$ 22.147 quadrilliard (2012)
Počet zamestnancov 686 580 (2010)
Divízie Raptor Computers;
Raptor Industries;
Raptor Mutual;
Raptor Entertainment;
Raptor Army;
Vlastník Jakub Konečný (40%); Radoslav Kozovský; (30%) P. Šišan (30%)
Slogan spoločnosti Think Smart. Be Raptor.
Truly global, truly Yours.
Domáca stránka www.raptor.c.c.s.com


Nové logo spoločnosti, platné od 5. septembra 2009

HistóriaUpraviť

Spoločnosť bola založená neoficiálne už v roku 5743 P.V.T. Chuckom Norrisom ako Raptor na oslavu faktu, že Norris sa stal polobohom. Zo začiatku (prvých 26 rokov) vyrábala výhradne špekáčiky na oslavu Chucka Norrisa. V roku 5717 P.V.T. nastal v spoločnosti významný zvrat, keď sa rozhodla vyrábať aj toaletné papiere s Chuckom Norrisom.

Ďalšie storočia to išlo s Raptorom dole vodou, zjavne aj preto, že ľudia si netúžili stále utierať zadky toaleťákmi s Chuckovou podobizňou. Preto sa Chuck rozhodol, že prijme do firmy nového spoločníka, a to jeho pravnuka Tutanchamóna. Tento skvelý marketingový ťah bol účinný bohužiaľ len do tej doby, kým ľudia nezistili, že Tutanchamón je už po mumifikácii. Po tomto prepade (pravdepodobne okolo roku 1050 P.V.T. sa Chuck rozhodol, že na pár tisícročí zanechá riaditeľovania a vydal sa na lobistickú cestu po Galaktickej republike. Z tej sa vrátil znovuzrodený až v roku 1940, a o firmu už nejavil žiadny záujem.

Nový zvrat nastal, keď sa v roku 2003 P.V.T. k firme dostal jej nový generálny riaditeľ, Oni Jurinko von Ciciaty. Tých onedlho vyhostil a tento post si uzurpoval Jakub Konečný, dovtedy bol Samozvaným kráľom pĺžov a starostom istého sídliska v Košiciach (nie je to Pereš). Spolu so svojimi zástupcami a spoločníkmi, Radoslavom Kozovským a P. Šišanom podpísali 23. decembra 2003 Vianočnú dohodu, v ktorej deklarovali nezákonnosť predchádzajúceho konania Ich a vyslovili snahu vytvoriť spoločnosť, akú na Slovensku ešte nikto nevidel. Vytvorenie spoločnosti spôsobilo tlak na európskom, ako aj globálnom trhu. Konečnému sa ktovie ako podarilo získať nové obchodné styky, jednak na planéte Zem (Kuba, Venezuela, Irán, Al Srajda, Brigády mučeníkov Al Ahsá, Mossad, KĽDR, Mongolsko, USA), ale aj v iných svetoch, ako vo svete Warcraftu, Narnie, Stredozeme či Gothicu. V neposlednej rade vzrástol záujem o výrobky spoločnosti aj v radách škriatkov, upírov a vlkolakov z Podzemia. Podľa štúdie texaskej inštitúcie Stratfor stálo za rýchlym rozmachom spoločnosti výhodné načasovanie do obdobia rozmachu globálnej vojny proti terorizmu.

Druhá polovica nultých rokov sa pre Raptor dala charakterizovať ako expanzia na ázijské trhy, pričom prioritou bola samozrejme podpora demokratických režimov a boj proti teroristickým skupinám. V roku 2008 sa spoločnosti podarilo zabezpečiť aj mimoriadne lákavý kontrakt o vyzbrojovaní ľahkými zbraňami pre čínsku mafiu 雪霸玲 na do roku 2023.

 
Táto práčka zachránila Raptor od krachu, keďže sa v nej dali preprať špinavé peniaze.

Hospodárska kríza 2008-2009Upraviť

Táto kríza, ktorá vypukla na jeseň roku 2008 P.V.T., samozrejme zasiahla aj spoločnosť Raptor, ale nie nepripravenú. Niektoré tajné (nikomu to nehovorte, ale je to hlavne spoločnosť Traktor) zdroje dokonca spoločnosť obviňujú z vykonštruovania a spôsobenia tejto krízy. Pri reakcii na danú informáciu sa CEO Konečný na tlačovej konferencii vyhýbal priamej odpovedi, pričom zakričal v arabčine s dialektom mesta Mahdia vykrikovať: „Tak toto teda nie!“ Naďalej sa preto za vinníka hospodárskej krízy označujú americké banky, avšak keďže ruská propaganda označuje Raptor za spolupracovníka iluminátov z USA, spojitosť nie je vylúčená.

Inak je v skutku zaujímavý fakt, že aj v čase najväčšej krízy, keď sa zisky podobným spoločnostiam ako Raptor prepadávali až o 60 percent, tie Raptoru iba o 0,11‰. Jeden z kľúčových zamestnancov firmy, Batman, ktorý zodpovedal v tom čase za jednu z najziskovejších sekcií Raptoru, RaptorWar, sa vyjadril, že to bolo zapríčinené hlavne vhodnou taktikou a tou bola veľká objednávka akciových mečov a kuší do Myrtanského kráľovstva, kde najväčším problémom v súčasnosti ešte stále nie je finančná kríza, ale občianska vojna medzi jednotlivými mestami.

Prečkať finančnú prácu pomohla samozrejme aj dnes už legendárna práčka Raptor Miele L302A, v ktorej sa dali preprať špinavé peniaze, ktorých je v Raptore vždy dosť. Postupne ich ale na tento účel museli vyrobiť alebo zakúpiť až približne 600, keďže však účel svätí prostriedky, hlavný je fakt, že taktika bola úspešná.

AutomobilyUpraviť

Raptor vyrábal v sekcii Industries a Raptor Automobiles automobily aj bicykle už od roku 2003, dokonca prvé začala firma nevedome v myšlienkach produkovať už asi okolo roku 1998, teda pred vznikom firmy. Automobilový rozmach nastal ale až počas samotnej krízy. Absolútnou tutovkou sa stal katalóg Raptor Automobiles Catalogue Jar'09, ktorý vyšiel na verejnosť 21. 11. 2008 P.V.T. . Tento katalóg zahŕňal sedem modelov (HUBsuv, Leonisia, Cantia, BEEn, BEEn van, Typhoon ZX a Transpotter za takmer ľudové ceny - najlacnejší model sedan BEEn stojí v základnej sérii len 12 999 € - 391 000 Sk a v lepšej výbave 16 990€ (asi 510 000 Sk). Ostatné modely sa predávali dokonca už od 5000€, čím prekonali aj najlacnejšie indické rikše. Celkovo sa z tejto jarnej kolekcie od začiatku predaja predalo na všetkých trhoch do konca roka 2009 viac ako 2 650 000 kusov. Ak sa to zaráta do celkového predaja všetkých vozidiel Raptor Automobiles od júla 2008 do júna 2009, dostaneme číslo 4 875 214 kusov, čo radí Raptor do pozície najväčšej automobilovej konfederácie na Zemi. Do roku 2013 sa už firme takýto objem predaných áut nepodaril dosiahnuť.

 
Šarmantná asistentka Radka Kozovského prezentuje fungovanie 3D tlačiarne Raptor Objet1000.
 
Prísne tajné zariadenie Prístroj Y, ktoré práve vytvára podmienky ako pri zániku hviezdy.

Hospodársky rozmach 2011 - 2013Upraviť

Po výbojoch Raptor army ohlásila Veľká trojka 4.1. 2011 na tlačovke v budove Raptor center I, že spoločnosť rok 2010 aj napriek stále trvajúcej finančnej kríze a stále padajúcim holubím hovienkam prečkala v pluse. (pozri nižšie) Raptor c.c.s.c. zareagoval na nový trend vo vývoji mobilných telefónov vlastnou radou smartfónov, ktorá vyšla na trh v marci 2012 ako série Exo6 a Exo8.

Na jeseň roku 2012 začala firma ako spoluprácu Raptor Computers, Industries a Mutual vyrábať prototypy 3D tlačiarní pre bežné použitie. Ako zdôraznil v rozhovore pre TV Markíza P. Šišan: "Najprv sme vytvárali 3D tlačiarne iba pre vládu Sýrie, aby si mohla sama vyrobiť zbrane. Potom nám došlo, že aj naši ľudia si zaslúžia mať možnosť vytvoriť si doma nejaký ten samopal, prípadne naklonovať svojho suseda a vyskúšať na ňom ten samopal. Táto túžba nás hnala k vývoju 3D tlačiarní série Objet a dnes už viem, že sme boli úspešní."

Ešte roku 2011 ohlásil Raptor, že otvára aj nový závod na vývoj tajných technológií v severogréckom meste Kozani, kde by malo byť zamestnaných asi 8500 zamestnancov. Radko Kozovský, riaditeľ sekcie Computers, prezradil, že lokalitu vybrali jednak pre veľký počet gréckych nezamestnaných a zároveň aj z dôvodu podobnosti názvu mesta s priezviskom Kozovského. Miestni obyvatelia z vďaky za vytvorenie pracovných miest a koniec ničnerobenia a pomoci od štátu tlmočili snahu premenovať mesto na Kozovský. Referendum o tomto akte sa bude konať v septembri 2315,od 8.30 ráno. Hlavným účelom fungovania je vývoj, inžinierska činnosť a testovanie iných ako nukleárnych komponentov do jadrových zbraní. Okrem základne v Kozani patrí do tohto celku aj kampus v Mystre a administratívna budova v Piešťanoch, kde sídli aj samotný šéf sekcie Mutual Šišan. 5. decembra 2012 spustila firma v tomto areáli do prevádzky taktiež Prístroj Y. Prístroj Y je najväčší generátor röntgenových lúčov na svete a je určený na testovanie materiálov v podmienkach extrémnej teploty a tlaku. Získava informácie na pomoc v počítačovom priemysle a v modelovaní nukleárnych zbraní, ako aj pri budovaní vesmírnej flotily, ktorú Raptor používa na obchod s Galaktickou republikou. Je známe, že túto technológiu od Raptoru okopírovala Americká armáda a funguje s podobným zariadením v Novom Mexiku. Pri intenzite prúdu až 250 miliónov ampérov okolo kovových zariadení v Y výkon prístroja osemnásobne prekročí výkon všetkých elektrární na svete.

Pre viac info pozri Kozani. V roku 2013 čelila firma Raptor aj medzinárodnému konfliktu (našťastie iba diplomatickému), keď 22.6. 2013 ponúkla azyl Edwardovi Snowdenovi, bývalému americkému tajnému agentovi CIA, ktorého USA hľadá za to, že zverejnil to, že vláda sleduje činnosť občanov v tajnom programe PRISM. Našťastie nezverejnil, že podobné veci robí aj Raptor. Incident sa nakoniec ututlal, keďže Raptor vyhlásil, že sa iba pomstil za okopírovanie technológie použitej v zariadení Prístroj Y v Kozani Američanmi pár mesiacov predtým.

Boj proti Islamskému štátuUpraviť

S rozmachom teroristickej organizácie Islamský štát na Blízkom východe rástla aj potreba predstavenstva odpovedať účinne na túto hrozbu, ak treba, aj silou. Preto od roku 2015 RaptorWar pripravuje tajnú operáciu s cieľom úplne zničiť Islamský štát, problémom však ostáva, čo by malo jeho mocenské postavenie v regióne, kde pôsobia viaceré protichodné sily, nahradiť.

PodspoločnostiUpraviť

Od roku 2005 do 10. 8. 2011 (to nie je prvočíslo) sa korporácia delila na 12 viac-menej nezávislých spoločností (Raptor Airlines, Raptor Oil, Raptor automobiles, Raptor Computers, Raptor Industries, Raptorristal pictures, Raptorstav, RaptorWar, TV Raptor, Waterraptor, Raptor Mutual a Raptor Chuck).

 
Nemecká speváčka Lena Meyer-Landrut síce nepropaguje autá Raptor Automobiles, ale páčia sa jej!

Keďže toto delenie bolo nesystémové a neprehľadné, od 11.8. 2011 P.V.T. je Raptor c.c.s.c. rozdelená na 5 podspoločností, ktoré sú prípadne ďalej rozdelené na menšie organizácie.

 • Raptor Computers - výroba počítačov, tabletov a mobilov, v súčasnosti najziskovejšia položka Raptoru
 • Raptor Industries - všetka ostatná priemyselná výroba Raptoru, z toho špeciálne:
  • Raptor Airlines - letecká spoločnosť, výroba vlastných dopravných lietadiel
  • Raptor Automobiles - výroba motorizovaných dopravných prostriedkov na zem, do vzduchu, zeme i vody
  • Raptorstav - stavebná a tunelárska spoločnosť, ktorá dokáže vytunelovať každý podnik
  • WarRaptor - výroba zbraní všetkého druhu okrem zbraní hromadného ničenia
 • Raptor Mutual - chemická výroba, výroba liekov, plienok, jadrových zbraní, zbraní hromadného ničenia a ChuckNorrisových kopov z otočky
  • Raptor Oil - rafinéria a spracovanie ropy, v súčasnosti vývoj životné prostredie nepoškodzujúcich palív ( v minulosti Nafaptor)
   • EcoPetrol by Raptor - spracovanie obnoviteľných zdrojov
  • Renergy by Raptor - elektrárenská spoločnosť, od roku 2011 vyrába energiu plne z obnoviteľných zdrojov
 • Raptor Entertainment - zábavná zložka, zároveň zabezpečuje komunikáciu korporácie s vonkajším svetom a galaxiou
  • Raptor Music Group - hudobné vydavateľstvo
  • Raptorristal Pictures - filmové štúdiá
  • TV Raptor, propagandistická slovensko-mongolsko-čerokézska televízia
  • Chuck² by Raptor - firma zaoberajúca sa výrobou spomienkových predmetov na Chucka Norrisa, ktorý sa ešte nevrátil z Galaktickej republiky
 • Raptor Army - vlastná armáda Raptoru, zaoberá sa ostrahou objektov Raptoru a riešením vojnových konfliktov vo svete, vrchnými veliteľmi sú konatelia Raptor c.c.s.c.
  • Raptor Army Special Forces - špeciálne jednotky Raptoru, súčasť RA, najefektívnejšia bojová sila na svete po Chuckovi Norrisovi

5 spoločností je rozdelených tak, že trom šéfujú jednotliví zakladatelia (Konečný šéfuje Industries, Kozovský Computers a Šišan Mutual), nad štvrtou - armádnou zložkou si delia velenie spomínaní traja, Lara Croftová a Artemis Fowl a zábavu má oficiálne pod palcom Chuck.

ZiskUpraviť

Zisk spoločnosti Raptor dosiahol v roku 2008 asi 24 587 862 500 000 000 000 000 000 000 amerických dolárov (to nie je prvočíslo), čo je najviac v histórii firmy. Celkový majetok tak dosiahol viac ako 89,5 kvadriliardy (to je to číslo s 27 nulami) amerických dolárov.

V roku 2010 hospodárila korporácia s celkovým ziskom vďaka kríze len 11 680 kvadriliónov amerických dolárov. Napriek tomu to však bol oproti roku 2009 nárast zisku o 23,27% - to nie je prvočíslo - (9, 475 kvadrilárd USD z roku 2009).

V roku 2012 hospodárila firma s obratom asi vo výške 36 kvadriliárd USD, pričom prevádzkový príjem sa vyšplhal na 22 kvadriliárd. Tu sa datuje aj slávne vyhlásenie Veľkej Trojky z konferencie pre udržateľnosť práv bizónov v Afrike 2013: "Nielen, že by sme nemuseli do konca života nič robiť, ale nemuseli by to robiť ani naše deti, deti našich detí a ďalších 118 generácií. Keďže ale mnohí z nás ešte ani deti nemajú, rozhodli sme sa, že 40% každoročného zisku, pokiaľ nepôjdeme do mínusu, budeme odkazovať na fungovanie nadácií, na vyrovnávanie finančnej nestability a zastavenie globálneho otepľovania."

Medzinárodné vzťahy RaptoruUpraviť

Spoločnosť Raptor c.c.s.c. vďaka svojmu kapitálu, počtu zamestnancov a dobre vybudovanému menu patrí v súčasnosti medzi kľúčových hráčov na poli medzinárodnej diplomacie. Má štatút pozorovateľa pri OSN, , OECD, OBSE, APEC, ASEAN či NR SR. V rámci medziinštitucionálnych vzťahov pri vývoji produktov spolupracuje s mnohými slovenskými (Air Labka, ESET, ZMRD), ako aj zahraničnými (Fowl Enterprises, GM, Ford, BAE Systems, Texaskí rangeri))firmami, ktoré spolu tvoria vysoko sa rozvíjajúci a výkonný obchodný artikel.

Vplyv na slovenskú politikuUpraviť

Na slovenskej politickej scéne je vplyv spoločnosti nesporný. Raptor c.c.s.c. si ale narozdiel od kolegov z Penty či J&T nezakladá na úplatkárstve a priateľstve so zvieratami z afrických pralesov. Podporuje tých politikov, o ktorých si predstavenstvo myslí, že ich návrhy sú pre Slovensko výhodné. Spoločnosť podľa vzoru čestného predsedu Organizácie spojených nádorov Ivana Gašparoviča cíti sociálne a myslí národne (+ samozrejme myslí na zisk, veď sme na Slovensku!). Od roku 2011 prevláda v predstavenstve názor, že treba podporovať domácu ekonomiku Slovenska, a z tohto dôvodu sa nehrnie do síce finančne výhodnejších, ale pre domácich Slovákov nevýhodnejších investícii v krajinách tretieho sveta. Raptor podporuje projekty na obnovu nevyužívaných priemyselných areálov po celom Slovensku, aby sa vytvorili nové pracovné príležitosti pre nezamestnaných Slovákov (teda tých, ktorí pracovať chcú).

Druhej kategórii občanov, ktorí sú zväčša tmavšej pleti, práca im nevonia a ak hej, tak sa špecializujú na výstavbu nízko-nákladových rekreačných objektov a údržbu slovenských lesov, sa politika firmy takisto venuje. Tých veľmi v Raptore nemusia, a preto sa rozhodli odkúpiť kus Sibíri a tam ich presťahovať, kde môžu naďalej viesť lesné hospodárstvo. Tento plán ale narazil jednak na odpor pôvodných obyvateľov Sibíri ako aj na odpor samotných Cigánov a Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu, preto ho Trojka nateraz odložila.

 
P. Šišan, riaditeľ sekcie Mutual.

Významní členovia firmyUpraviť

Na vysoké teplé miestečko do firmy sa chce prebojovať aj blízky rodinný priateľ Peťa Alexander T.. Jeho žiadosť o pridelenie velenia jednej z podspoločností je momentálne v štádiu preverovania. Hlavným problémom je, že aj v tomto prípade, rovnako ako vo väčšine spojených s Raptorom, to zaváňa rodinkárstvom. V tejto súvislosti sa pohádali Alex s Jakubom, a navzájom sa označili za modrého, resp. červeného pĺža.

 
Lietadlo spoločnosti Raptor Airlines pri prelete nad Mount Rushmore, diele, ktoré vysekal Chuck vlastnoručne, keď sa nudil.

PobočkyUpraviť


 
Vstup do centrály spoločnosti Raptor v Piešťanoch - Raptor Center 1.
 
Budova Raptoru v Piešťanoch, kvôli chýbajúcemu stavebnému povoleniu má stavba utajenú podobu pomocou holografie. Odhalila sa pri otvorení 5. 12. 2009. Ak ju stále nevidíte, choďte k očnému.
 
Výskumný ústav v severogréckom meste Kozani, patriaci pod zastrešenie sekcie Raptor Mutual.

Menová úniaUpraviť

Tá nastane už čoskoro! Jakub sa 1.1. 2009 P.V.T. v súvislosti s prijatím eura na Slovensku vyjadril, že na území Slovenska, všetkých dŕžav Raptoru a všetkých ostrovoch, ktoré patria jemu osobne sa bude môcť platiť aj slovenskou korunou, zatiaľ do 31. 12. 2049. Jej kurz ostane v podobe 30,1260 SKK za jedno euro až do konca roka 2009 a potom sa bude meniť v závislosti od ekonomickej sily Raptoru. Čiža sa dá predpokladať, že už za pár týždňov po uvoľnení kurzu bude koruna silnejšia ako euro.

Tento predpoklad sa žiaľ nenaplnil, no koruna v Raptore aj tak posilňuje a v súčasnosti (jún 2013) je kurz 5,8 SKK ku 1€. Chuck Norris sa vyjadril, že ak koruna predbehne americký dolár, dá si na rameno vytetovať slovenský dvojkríž. V praxi to znamená, že slovenský dvojkríž si na rameno vytetuje Chucka Norrisa.

Pozri tiežUpraviť

Raptor c.c.s.c.
  Firmy: Raptor IndustriesRaptor ComputersRaptor MutualRaptor EntertainmentRaptor ArmyRaptor AirlinesRaptorstavRaptor Music GroupRaptorristal PicturesNámorníctvo RaptoruDanube WingsUbi hoZMRD

Iné:Piešťanská pristávacia plochaSajn Šandský incidentKandahársky incidentKurací príklad Jakuba KonečnéhoChuck Norris classMajor classÉire classThessaloníki classAsi Syn Z KriedyKomando NecyklopédieTriptych CMY

 
Osobnosti: J. Konečný (CEO) • R. Kozovský (CTO) • P. Šišan (CFO) • S. KonečnýCh. Norris
B. Mojsej L. CroftA. FowlF. ŽinčičiakO. TuranT. Umba Gula

Sídla: • BratislavaDublinKonštantínopolNew YorkPiešťanyPustá Ves