Racionalizmus

Evilpope.jpg † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT †
Tento text drzo rozpráva o náboženstve! Rímsky veľkňaz SS Joseph Rat-Singer uvaľuje ťažkú kliatbu na každého, kto sa ho opováži čítať!
Racionalizmus
Puccini.jpg

Racionalizmus je filozifický smer, ktorého tvorcami a mysliteľmi sú Polofilzof Dabniel Fanterastický a Matik Latik. Vznikol tam kde by jeho vznik nepredpokladal ani pstruh potočný žijúci na súši. Bolo to v krčme kde vzniklo aj niekoľko iných filozfických smerov a teórií.

!!!POZOR!!!

 TU SA MYSLÍ 

!!!POZOR!!!

Základy racionalizmuUpraviť

Ale aby nebol tento filozofický smer známy iba ich dvom objaviteľom, rozhodli sa ho používať v bežnej praxi a používať pri objasňovaní ďalších teórii.

Racionalizmus je smer, ktorý sa snaží objasniť všetky nepodložené teórie, ktoré nie je možné dokázať a ani skúmať na vedeckej úrovni. Pre lepšie pochopenie a aplikáciu do praxe racionalizmus odmieta používanie kadejakých a kdejakých noblesných odborných slov a iných všakovakých parafráz. Kedže racionalizmus bol stvorený v jednote s rozumom (opojeným značným množstvom alkoholu), používa úplne bežné slová, ktoré sa dajú požívať bez problémov a nepochopenia.

Veľký učenec racionalizmuUpraviť

Veľký učenec a podporovateľ filozofického smeru zvaný "racionalizmus" je aj trištvrtemysliteľ Maťarus Bospeličný. Tento učenec tento smer značne rozšíril a zveľadil. A objasnil že racionalizmus stál pri zrode všetkých ostatných vynálezov v tomto a aj inom odbore.

Trochu na vysvetlenie. Racionalizmus používajú prevažne ľudovia, ale aj niektoré iné inteligentné tvory. Racionalizmus uvedený do praxi si môžeme vysvetliť na jednoduchom príklade (ale nie na matematickom):

Ľudo podporavaný rozumom a teda aj racionalizmom, ktorý vykonáva činnosť vedenia nejakého dopravného prostriedku (je jedno akého), teda šoféruje, mysli na to ako dôjsť do cieľa úspešne bez spôsobenia škody. Vyvodenie dôsledku v tomto príklade znamená že ľudo, ktorý aplikoval rozum (a aj racionalizmus) sa správa rozumne a nerobí hlúposti (to sa niekedy nedá aj pri používaní rozumu).

Príčina a dôsledokUpraviť

Fyzikmi tiež nazvaná akcia reakcia - to znamená, že každá racionálne prevedená akcia vyvolá (zväčša) racionálnu reakciu. Ľudo tvrdo maká, a na konci mesiaca/týždňa dostane vyslúženú výplatu.

Lenže, vďaka Murphyho zákonom sa často stáva, že sa dejú veci iracionálne aj pri takej jednoduchej rovnici ako je práca=výplata. Napríklad z výplaty vám strhávajú sociálne poistenie, zdravotné poistenie, daň, pričom nič z toho nevyužijete, pretože to všetko sa niekde stratí. Sociálne poistenie platíte, a dôchodok v nedohľadne, zdravotné poistenie platíte, a návštevu doktora si musíte hradiť sami, a daň... čo už, aj príživníci sú len ľudia. Len je ich zbytočne veľa.

Takto by sa dalo stručne zhrnúť racionálne myslenie, ktoré je príčinou (i)racionálneho konania. Avšak! V poslednej dobe a neposlednom rade narúša chody racionálneho myslenia dobre známa kognitívna dizonancia, tj. že jedinec nie je schopný uvažovať racionálne a preto majú právnici plné ruky rozvodov a iných blbostí. Keby ľudia neboli racionálne iracionálni, tak logicky by právnici nemali z čoho žiť.

NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.