"Vieš plávať? Tak ukáž prsia!"

- konverzácia z tanečnej
Prsia
Embarrass.jpg
Jedinec pohlavia ženského pri tzv. krycom manévre
AnatomyFemale01.jpg
Sofistikovaný popis podľa Dr.-ov z jú es ej
Snehulienka.jpg

Prsia, alebo tiež kozyľudským orgánom. Kozy sú aj živočíšnym druhom, pre jeho označenie sa však takmer vždy slovo koza používa v jednotnom čísle.

CharakteristikaUpraviť

Pozoruhodné sú najmä ženské prsia. Obsahujú v sebe tukové tkanivo (v niektorých prípadoch silikon, či iné plasty). Na povrchu pŕs je koža (podkožné väzivo, zamša a pokožka), z ktorej nevyrastajú chlpy ani iné kožné deriváty. Centrom pŕs ako u ženy, tak aj u muža sú prsné bradavky, hoci u žien môžu časom vybočiť až na okraj.

Prsia sú párový orgán, čiže sa vyskytujú vždy po dvoch (2 je prvočíslo). Iba u žien, ktoré trpeli rakovinou prsníka bolo jedno prso odstránené, aby sa predišlo metastázam a smrti (na druhej strane na niečo umrieť musíš). Takéto ženy majú teda len jedno prso a už to nie je ono (1 je prvočíslo).

VznikUpraviť

Homo sapiens (ľudo premúdrelý) je jediným druhom primátov(čiže opíc),ktorého samice majú veľké prsia. Vedci sa nevedia zhodnúť na názore, ako a prečo sa práve u samice ľuda prsia vyvinuli. Kozológovia prišli s teóriou, že prvou ženou s kozami bola naša pramatka, tzv. Mitochondriálna Eva. Táto žena, samozrejme, nebola vo svojich časoch jedinou ženou na svete. Ľudská populácia v tých časoch dosahovala niekoľko tisíc kusov. Ale vďaka kozám bola Eva veľmi atraktívna, samci ju vyhľadávali a splodila niekoľko dcér, všetky s veľkými kozami. V ďalšej generácii tak už teda Evine dcéry tvorili niekoľko promile populácie. Aj ich dcéry boli kozaté, takže každou generáciou sa ich podiel zvyšoval, o menej obdarené samice si praľud ani bicykel neoprel. Nakoniec ostali medzi nami len potomkyne a potomkovia Mitochondriálnej Evy, hoci niektoré z nich občas mutujú smerom k bezkozatej variete (tzv. atavizmus).

Funkcia pŕsUpraviť

"Pán doktor.
Vždy keď mi chalani oblápajú prsia, mávam mokré nohavičky.
Je teda možné, že mám na pľúcach vodu?"

- dievča

Funkčne sa prsia rozdeľujú:

 • u mužov:
 • u žien:
  • Na spôsobovanie rozkoše pri všakovakých orgiách
  • Na obchytkávanie a bozkávanie pri romantickom sexe
  • Na kŕmenie novorodencov, ak nepoužívajú miesto toho radšej sunár
  • Na získavanie výhod v zamestnaní, najmä keď žena pracuje ako sekretárka
  • Ako modernú psychologickú zbraň – využívajú hlavne armády Severnej Kórei a Číny, presné účinky ale nie sú známe (údajne to ale na európskych vojakov nemá žiaden vplyv)

Typy ženských pŕsUpraviť

Vedci z Myšigenskej Univerzity dlho špekulovali na systematike pŕs (teda aj kôz), až vytvorili následný zoznam:

 • Malé kozy - Tieto kozy sú malé a každá žena sa za ne väčšinou hanbí. Ženy, ktoré tento typ pŕs nemajú však zabúdajú na to, že sami niekedy museli mať malé kozy. Avšak moderná spoločnosť ich považuje viac-menej za výhodu, lebo takéto ženy môžu bez problémov spať na bruchu. Do tejto kategórie možno zaradiť aj tzv. "Reklamy na plochú dráhu".
 • Pevné kozy - Tieto kozy sú úchvatné svojím celkovým vzhľadom a pevnosťou. Preto často spôsobujú stoporenie penisov u opačného pohlavia. Je snom mužov, aby ich ženy, frajerky, snúbenky, milenky a pod. mali pevné kozy! Preto sa táto podmienka objavuje v inzerátoch, ktorými si muži hľadajú charakterné celoživotné partnerky.
 • Veľké kozy - Tento typ poprsia má čím ďalej tým menej žien. Každá koza má cez desať kilogramov a veľkosť malej planéty, prípadne jej mesiaca. Jediná nevýhoda je tá, že tento typ kôz je vraj pri sexe len na oštaru
 • Nepárové kozy - Tieto kozy sa vyskytujú v Černobyle, alebo v okolí Fukušimy, kde následkom veľkej radiácie došlo k zmutovaniu niektorých jedincov a tak majú miesto dvoch kôz tri, prípadne viac.
 • Bradavky - Takého kozy majú niektoré ženy. Vyznačujú sa tým, že ich bradavky majú veľkosť ako veká zo zaváracích pohárov na uhorky, či horčice.
 • Chlpaté kozy - Tieto kozy sa oficiálne vyskytujú veľmi málo. Je to čisto kozmetický problém o ktorom partner nemusí ani tušiť. Nestoja teda za reč.
 • Vyťahané kozy, alebo nábožné kozy - Tieto kozy sú tak nábožné, že sú až na kolenách. Vyznačujú sa značne natiahnutým dekoltom. Žena má v tomto prípade ťažkosti z nosením sukne, pretože nevie, či si kozy dať pod sukňu, alebo nad.
 • Smiešne kozy - Toto je čisto hypotetický problém. Smiešne kozy sú porovnateľné s triezvym pohľadom na nahého chlapa. V obidvoch prípadoch môžeme spolu s Albertom Zweisteinom skonštatovať, že „všetko je relatívne“.
 • Silikozy - Tento typ poprsia sa vyznačuje umelým zväčšením prsníkov, kedy pod ich tkanivo pridajú silikón, resp. iný zdravotne nezávadný plast za účelom ich zväčšenia a dosiahnutia nepravdepodobného tvaru, ktorý sa hráčom PC hier zdá normálny. V prípade požiaru, a vplyvom tepla sa tento plast roztápa žene sa tak kozy roztečú. Takéto ženy dokážu dojiť silikónový olej.
 • Rozlieváky - Tieto kozy, keby neboli uložené v podprsenke, tak sa rozlejú a vytvoria voľný vodorovný povrch. Väčšinou sú väčšieho zrastu a sú amorfné.
 • Lajdáky - Ženy, ktoré často chodia na diskotéky, prípadne striptérky alebo kurvy majú tento typ pŕs. Tieto vytrénované osoby vedia s nimi obratne narábať a tak nabalákajú svojich potencionálnych zákaznikov na kopulačný proces (čo je v podstate jebačka), za ktorý si nechajú zaplatiť.
 • Paplóny - Kozy, ktoré muži využívajú na spanie. Na jednu ľahnu a druhou sa prikryjú
 • Aké-také kozy - Tieto kozy nie sú ničím zvláštne. Väčšinou ich majú ženy s krátkymi vlasmi, aby sme si nemysleli, že sú to muži.
 • Citróny - Kozy veľmi malého vzrastu. Keď sa ich dotknete jazykom, pocítite kyslú chuť
 • Dudy - Tieto koziska sú obrovského vzrastu, ale ich konzistencia je dosť riedka a preto sú ľahko stlačiteľné. V podstate sa dá dať jedna koza do podpazušia a dá sa na nej hrať ako na gajdách
 • Planéty - Tieto kozy majú veľkosť planéty a značne zakrivujú časopriestor, čím ovplyvňujú gravitačné pole zeme. V ich blízkosti je vyššie gravitačné zrýchlenie a ich elektrický náboj ruší rádiový signál.

Tlačová správaUpraviť

Na včerajšej tlačovej konferencii predstavil Calvin Rickson, textilný inžinier a vývojár z Oxfordskej univerzity, svoj ​​najnovší vynález. Calvin navrhol podprsenku, ktorá:

 • zamedzuje, aby sa ženám prsia hojdali zo strany na stranu,
 • zamedzuje, aby sa ženám prsia pohybovali hore a dole,
 • zamedzí, aby boli bradavky vidieť cez blúzu, keď sa ochladí, alebo keď je látka mokrá...

... cez prestávku ho prítomní účastníci konferencie vzali na dvor a rozbili mu tam papuľu.

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

 
 

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.