MOKYKLA.jpg

Profesor (lat. Homo magister, rusky преподаватель, čítaj prepadávateľ), je osoba, ktorá necháva prepadávať študentov na strednej škole. Pôvodne bolo slovo „profesor“ značením pre najvyšší možný vysokoškolským vzdelaním dosiahnuteľný titul. Na stredných školách sa používa ako oslovenie, ktoré má podčiarknuť rešpekt študenta voči jeho (v skutočnosti) učiteľovi.

VýskytUpraviť

Intravilánom výskytu profesorov sú oblasti rezervácií, v ktorých prežívajú tlupy ich potencionálnych obetí. Sú nimi živočíšne druhy vývojových štádií ľudských deciek všeobecne známych pod označením „študent“.

Revírom profesorov sú miestnosti, nachádzajúce sa na území gymnázií, či iných stredných škôl. Sú nimi väčšie rozložitejšie priestory, ktoré zvykneme označovať za triedy, respektíve študovne, no nebezpeční sú aj v rôznych kabinetoch, či telocvičniach a nie je zaručené, že pred nimi uniknete na území športovo aranžovaných častí školských dvorov. Myslíme tým ihriská, bežecké dráhy, či rôzne doskočiská a podobne.

Pri svojich pohyboch po území vyučovacích stredísk sú nepríjemnou súčasťou aj chodieb, či šatní. Určité typy profesorov neustúpia ani pred dvermi verejných sociálnych zariadení, kde robia zákerné výpady, počas ktorých lovia nič netušiacich študentov, ktorí nevinne relaxujú v oblakoch cigaretového dymu a tak ďalej.

Pracovné podmienkyUpraviť

Profesor síce potrebuje k svojej práci ešte všeličo inšie ale zjednodušene by sme výklad o tom, čo mu stačí k práci mohli začať pri pere, pri jednej predtlačenej knihe známej ako Klasifikačný záznam, nie bohvieako pevnej palici, ktorú poznáme pod názvom ukazovátko (táto palica sa dá nahradiť aj anténou z rádia) a dôležitými časťami jeho pracoviska sú: stôl, ktorý musí byť väčší ako lavica študentov a stolička, ktorá by mala byť tiež väčšia ako sú ostatné stoličky v triede.

Profesori vo všeobecnosti pred študentami predvádzajú svoje viac-menej umelecké vystúpenia, pri ktorých im veľmi významne pomáhajú rekvizity, ktoré minimálne pozostávajú z dostatočne veľkej tmavou farbou nafarbenej foršni, nazývanej tabuľa a písacej pomôcky známej ako krieda. Krieda je písadlom, ktoré nemá nijakú trvalú umeleckú hodnotu, lebo ňou vytvorený obsah sa v krátkom čase z tabule likviduje. Často je na túto likvidáciu používaný výrobok predávaný pod obchodným názvom „špongia“.

Niektoré známe charakteristikyUpraviť

U stredoškolského profesora teda ide o ľuda, ktorý si plní krásne spoločenské poslanie, ktorým snaha o pozdvihnutie úrovne, t.j. snaha vzdelávaním a svojim uvedomelým pôsobením urobiť z nevďačných budúcich oplanov, flákačov a nespratníkov ľudov, ktorí pohnú koleso svetových dejín vpred. Ich cieľovou skupinou sú teda hlavne študenti. Pracujú na nich, teda hlavne na tých, ktorí už po niekoľkých prvých minútach ich výkladu vnímajú ich slová, či dokonca nestihnú zaspať.

Snaha profesorov je teda úmorná. Je tak náročná, že vďaka ich zaneprázdnenosti sa z tých najstatočnejších a najzanietenejších profesorov a profesoriek etablujú budúci starí mládenci, ale hlavne staré dievky... ba čo „dievky“, staré panny z nich sú! Z nejakých neznámych dôvodov sa stáva, že v niektorých stredných školách sa vyskytujú profesorky, ktoré sa stávajú slobodnými matkami, ktoré ani za toho Boha nechcú udať meno otca dieťaťa. Zrejme ide o nejaký druh nepoškvrneného počatia.

Školstvo  
VZDELANCI
Riediteľ školyMučiteľProfesorŠtudentŽiakŠkolníkUpratovačkaVzdelaná SlovenkaAnylfailbet
ŠKOLY
Materská škôlkaZŠ s MŠ Pionierska 2Zš Komenského SNVTomášikova 31 KošiceNereálna stredná školaFIITGymnázium Andreja SládkovičaGymnázium Javorová 16Gymnázium Jozefa Gregora TajovskéhoGymnázium Mikuláša KováčaGymnázium (Liptovský Hrádok)Stredná priemyselná škola MartinGymnázium v RužomberkuŠDaJ MladosťUniverzita Konštantína FilozofaBohoslovecká univerzita Šerca Ježišovho v HostoviciachVysoká škola teroristickáGymnázium Žilina
VEDY
MatematikaFizykaChémiaDejepisZemepisBiológia
 


  Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.