Potreba je uvedomený alebo neuvedomený pocit nedostatku. Potreba je tým, čo spôsobuje pocit naliehavosti a preto je hybnou silou všetkých živočíchov. Potreba je dôležitejšia ako láska, či priateľstvo.

Filozofovanie o potrebeUpraviť

Vďaka potrebe sa snažíme nažrať, potreba nám káže aby sme sa napili. Vďaka potrebe vieme, čo je to sex, vďaka potrebe máme hmotné veci ako je dom, auto, chlast, opica, manžel, decko, či manželka a vďaka potrebe by náš deň nebol úplný, keby sme sa nevyšťali, či nedopracovali k hovnu.

"Dobre sa vysrať je ako malá súlož..."

- asi homosexuál

"Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb."

- Karl Marx - o práve na primeraný hajzel

Potreba teda môže byť aj pocitom dostatku... či dokonca prebytku. Je to tak aj vtedy, keď sa jedná o potrebu malú a veľkú. Niečo vyvolá potrebu aby to vyšlo von. Po vykonaní každej potreby, či už „nedostatkovej“ alebo „dostatkovej“ sa dostaví pocit uspokojenia. Výsledkom snahy uspokojenia potreby je pracovať, robiť nič, či dokonca aj spať.

Niekto nikomu nepovedal, že jedným z vrcholných vrcholov uspokojenia je údajne orgazmus. Orgazmus môže byť z hocičoho načo ste "-fil": zoofil, bibliofil, audiofil, rusofil, maďarón, či filatelista, alebo numismatik, ba aj mamonár.

Religionisti zastávajú názor, že aj veľká potreba vzniká z pocitu nedostatku, konkrétne z pocitu nedostatku pokoja v duši. Dôkazom sú niektoré vierovyznania, ktorých príslušníci sa bez veľkej potreby plne zaobídu a pocit uspokojenia dosahujú hladovkou. Hlad je výsledkom potreby na seba upozorniť. Proste aj religionisti majú potrebu zastávať nejaký originálny názor. Keď hladuje jeden divný týpek a vedia o tom napríklad novinári, je potreba o tom informovať svet. Nežrať v mene viery v hocičo znamená byť guru. Keď hladujú v utečeneckých táboroch milióny bezvýznamných chudákov, tak tá potreba nie je. Ak niekto z nich neuspokojí svoju potrebu sa najesť a vďaka tomu potriasol rukou pani smrtke, tak je len jedným kúskom anonymného čísla ktoré informuje o mnohých obetiach.

Uspokojovanie potriebUpraviť

Na uspokojovanie potrieb slúžia rôzne statky, či sú to služby a záchod. Statky môžme rozdeliť aj na:

  • vzácne statky - napríklad 530 koní v garáži (jeden čierny na žltom štíte nad maskou chladiča)
  • voľné statky - napríklad 30 koní, ktoré nie sú v ohrade

Službou sa rozumie prostitúcia, ktorej cieľom je uspokojovanie sexuálnych potrieb. Služby sa majú z hľadiska národného hospodárstva významne zúčastňovať na tvorbe hrubého národného produktu.

Záchod, alebo aj Komnata najvyššej potreby je miesto uspokojovania malej a veľkej potreby. Uskutočňuje sa na ňom výroba, z ktorej výstup (výrobok) je hovno. Pre bližšie informácie pozri heslo Záchod.

Odvodené slováUpraviť

  • vypotrebovať sa - vysrať sa
  • opotrebovať niekoho - osrať niekoho
  • spotrebovať niekoho/niečo - zmeniť niekoho/niečo na sračku
  • nepotrebovať - nesrať
  • upotrebovať niekoho - zdolať niekoho tým , že vydržíme srať dlhšie ako on
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.