Po Ut St
Týždeň Št
Ne So Pi
víkend


"- Aký je dnes deň?
- Pondelok!-odpovedal Pú.
- Do piče skurvenej!!!- povzdychlo si prasiatko."

- Macko Pú a jeho priatelia

"Keď bagandže v pondelok neumažeš, nemosíš ich ani v nedeľu boksuvať, bagandže celý týždeň čistie budeš mať."

- Stredoslovenské preriekadlo

Pondelok (presnejšie Ponedelok, z ruského понедельник, v angl. úplne od veci, že „Monday“) je prvý deň po nedeli.

Podľa teórie zvanej Genezis sa Boh v tento deň veľmi nenadrel. Iba povedal „buď svetlo a basta“. Pekná frajerina. Dnešní ľudovia by v práci iba vďaka zapáleniu svetla, veľa peňazí svojmu zamestnávateľovi nepriniesli. Ak aj je nich celodenná pridaná hodnota pondelkovej činnosti na úrovni zapáleného svetla... zamestnávateľ to isto netuší, lebo takýto výkon si okrem neho nemôže dovoliť ani Nikto.

Podľa istej logiky je pondelok pre zamestnaných prvý pracovný deň. Napriek tomu, že by mali byť radi, že majú prácu je pre nich tento deň obľúbeným iba v prípadoch:

  • ide o veľkonočný pondelok - tento variant majú v kresťansky orientovaných ľudoch obľubu skôr u tých, ktorí majú mužské genitálie, tie so ženskými sa do takýchto pondelkov budia väčšinou so strachom. Teda v prípade, že sú v normálnom rozpoložení. Tie dievčiny, ktoré si myslia, že v tento deň ich zobudí Princ na bielom koni sa na tento pondelok istú dobu do nadobudnutia skúsenosti pravdepodobne aj tešia.
  • ide o prvý pondelok na začiatku dovolenky - počas dovolenky spolu s uvedomením, toho, že všetko krásne iba začína, je v takýto pondelok niekedy príjemnejší pocit, ako na jej konci.

V každom prípade je paradoxom, že o pondelku nie je všeobecne známe pravidlo, vzťahujúce sa napríklad na piatok trinásteho a omnoho škaredším fenoménom ako je pondelok je pracovná sobota.

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.