Done.png


"Tisíckrát povedaná lož sa stane politikom..."

- Ovčan

"Lúza nevďačná, toľko som už pre seba urobil, a oni ma nezvolia!"

- politik
SVK Necy.jpg Politik
Birmovka krsna.jpg
Typická vzorka politikov

Politik je človek, ktorý vzhľadom na intelektuálne a manuálne zručnosti nevie vykonávať žiadnu zmysluplnú prácu tak sa venuje oblasti, ktorá sa volá politika. Politika vznikla polymerizáciou monotiky. Politik je najnižšou riadiacou jednotkou, robotníkom, súčasťou štítu, či mašinérie na likvidáciu zozbieraných peňazí, ktoré sa oficiálne nazývajú dane.

Odkiaľ slovo „politik“ pochádza je zbytočné riešiť. Odkiaľ pochádza politik je tiež ťažko povedať. Ľudovia si hovoria, že je to pliaga, ktorá sa rojí zovšadiaľ. Dezinsekcia veľmi nepomáha. A ani sa nevykonáva. Chráni ich totiž štátny riadiaci systém, ktorý sa naivne nazýva aj dementkracia. Cez politikov sa proklamuje, že oni sú zárukou vlády vecí verejných. Politikov si preto treba veľmi vážiť. Treba si ich vážiť preto, lebo sú ochotní prepožičať svoje meno a tvár na verejnú obhajobu toho, čo ovčan oficiálne chápe ako politiku. Slováci zvyknú hovoriť: „Politika je panské huncútstvo...“. Táto veta je na slovenské pomery veľmi citlivá, nežná... Slovák toto dokáže aj ináč povedať.

Politik je vlastne nešťastník. On sa obetoval aby bol pre niekoho verejným bielym koňom. Politik je v podstate morálna prostitútka, ktorá sa verejne oháňa vlastným vedomím a svedomím. Popri tom koná tak ako si to „praje väčšina“. Napriek tomu, že tento výklad zvádza k záveru, že zmienenou väčšinou je politická strana v skutočnosti to tak byť nemusí, lebo vedomím a svedomím politika je vždy ten, tá, to, tí, tie... ruka, či ruky, či čo, ktoré politika živia a manipulujú. Väčšinou ide o záujmy, ktoré nemusia mať s politikou, respektíve s tým, čo sa ako „politika“ vykladá nič spoločné. Čas skoro vždy v dvadsaťročných periódach ukazuje, že politika neexistuje.

No sú politici a politické záujmy, či stavy politikovej duše, ktoré v extrémnych prípadoch idú do tej krajnosti, že robia aj politiku. Preto sa stáva, že sa politik v určitom čase riadi aj vôľou ovčana. Ten čas je hlavne vtedy, keď sú voľby. V čase volieb každý politik vie, čo ovčan potrebuje, v čase volieb si politik spomenie, že aj on bol niekedy ovčanom... aj krava bola niekedy teľaťom. Po voľbách u väčšiny politikov nasledujú ich ďalšie obľúbená činnosti, ktorými sú: hrabanie, táranie, hrabanie a táranie a ešte sranie a prekrúcanie svojich sľubov.

PríkladUpraviť

Zmysel politiky si údajne vysvetlíme na nasledujúcom príklade.

Syn sa pýta otca: "Tati, čo je vlastne politika?"
Otec odpovie: "Milý synu, to je veľmi jednoduché. No pozri, ja nosím domov peniaze, takže som KAPITALIZMUS. Tvoja matka s peniazmi hospodári, takže ona je VLÁDA. Dedko dbá, aby tu bolo všetko v poriadku, takže on je ODBORY. Naša slúžka je ROBOTNÍCKA TRIEDA. My všetci máme len jeden cieľ, a to aby si sa mal dobre. Takže ty si ĽUD. A tvoj malý brat, ktorý je ešte v plienkach, je BUDÚCNOSŤ. Pochopil si to, synku?"
Malý premýšľa a potom otca požiada, či sa na to môže ešte vyspať. V noci se chlapec prebudí, pretože si jeho malý brat urobil do plienok a strašne smrdí. Pretože nevie čo má robiť, ide do spálne rodičov. Tam ale leží len matka a spí tak tvrdo, že ju nedokáže prebudiť. Ide teda do izby slúžky, kde si s ňou otec práve užíva, zatiaľ čo dedko nenápadne prizerá oknom. Všetci sú tak zaneprázdnení, že si ho nikto nevšimne, a tak se nakoniec rozhodne ísť zasa spať. Druhý deň ráno se otec pýta, či mu môže vlastnými slovami vysvetliť, čo tá politika je.
"Áno ocko, je to veľmi jednoduché," odpovie synček, "KAPITALIZMUS zneužíva ROBOTNÍCKU TRIEDU a ODBORY sa prizerajú, zatiaľ čo VLÁDA spí, ĽUD je úplne ignorovaný a BUDÚCNOSŤ sa váľa v sračkách..."

Sociálny statusUpraviť

"Psychopat napustil bankovky jedom a daroval ich detským domovom...
... zomrelo 10 poslancov, 3 starostovia a jeden minister"

- zo súdnej sieni

Politici sú zvyčajne chudobní. Preto si zasluhujú nadštandardné odmeny, sociálne byty a občas nejaké to prižmúrenie nad ich porušovaním zákona, veď sa musia nejako živiť. Chudobná je spravidla aj rodina, priatelia každého politika, takže im politici vo svojej nezištnosti zvyknú pomáhať prideľovaním tzv. trafík, čiže výnosných miest v štátnej správe a najmä v dozorných radách štátnych podnikov.

Keďže tento druh pomoci zvyčajne funguje len na kratšie obdobie (ľudská závisť býva hrozná), poslednou fázou pomoci býva tzv. zlatý padák. Napriek názvu nemá zlatý padák nič spoločné s letectvom. Ide o pomôcku pri páde spoločenskom a zlatý padák má najčastejšie formu odstupného alebo odmeny vo výške niekoľkomesačného platu danej osoby. Keďže ide o sumu presahujúcu niekoľkoročný plat obyčajného ľuda, ukazuje sa, že je ďaleko výhodnejšie byť neúspešným v politike, než úspešným v práci. Obzvlášť príjemné býva dostať päťmesačné odstupné po trojtýždňovej práci v danej funkcii.

Politik a hovnoUpraviť

"Vyložili hovno na stôl a myslelo si, že je torta"

- Ľudova múdrosť

Medzi politikom a hovnom sa dajú nájsť mnohé paralely. Každý politik začína ako hovno. Keby hovnom nebol, robil by niečo iné. Jedinou a postačujúcou podmienkou je, aby bol o máličko menším hovnom, než jeho kolegovia. Tí si ho potom vyberú za „tvár svojej strany“ a platení imidžmejkri zmenia jeho výzor a inteligenciu. Je zaujímavé, že na to netreba drahých imidžmejkrov, akých si mohla dovoliť napríklad Margaret Thatcherová alebo George da Bl.Bush či Bill Clifton. Pre slovenské pomery úplne postačuje kvalita z Lidlu. Vybraného politika trochu učešú, naučia ho nevŕtať sa počas tlačovky v nose, dajú mu kvalitnejší oblek, a aj ovčania, ktorí politika poznali predtým, ochotne uveria, že dotyčná nula (počúvaj hovno) akýmsi zázrakom zmúdrela a zrazu presne pozná lieky na všetky neduhy sveta. Nevadí, že o nich hovorí len hmlisto, ide predsa o vec tak zložitú, že bežný ovčan nemá šancu porozumieť. Takto vyrobený politik potom môže citovať známeho kapitána Obviousa a ovčania tieto citáty považujú za obrovské múdro. Zaujímavé je, že keď politik skončí so svojou kariérou (po piatych prehraných voľbách), opäť sa stane hovnom a tie výroky prestanú byť múdre.

Politik teda svojou existenciou potvrdzuje aj ďalšiu známu ľudovu múdrosť:

"Z hovna bič upletieš, len sa ním nedá plieskať."

- Ľudo

Znaky dobrého politikaUpraviť

"Politik...to je ten, kdož ze všech svých sil předstíráním péče o obecné blaho zakrývá vlastní prospěch..."

- Citát z diskusie

Nutná a postačujúca podmienka definujúca dobrého politika (ministra, poslanca, primátora) je, aby ho veľa ľudí kritizovalo. Ak ho veľa ľudí kritizuje, znamená to, že ho kritizujú voliči druhej strany a to preto, že im bráni robiť niečo nekalé. A teda je to dobrý politik.

Toto platí, aj v prípade, že politika kritizujú za absencie v práci, za opilstvo alebo za kradnutie. Nepriateľ nášho nepriateľa je vždy priateľ. Žiaľ, táto logická úvaha nie je celkom vymyslená a voliči jednotlivých politikov ju občas naozaj používajú.

Budúcnosť politikovUpraviť

"Mať svojho obľúbeného politika je to isté ako mať svoju obľúbenú chorobu."

- Peter Breiner

Postupom času sa ukazuje, že politik je relikviou podobnou farárovi. Podobne ako u cirkevných hodnostárov, určitých dobách boli politici pokrokom vo vývoji spoločnosti. Časom sa z oboch vrstiev, ktoré vlastne majú iba ojebávať skupiny bez vlastného názoru stáva spoločenská vrstva hrabúca majetky a nedbajúca na akékoľvek morálne a spoločenské zásady. Konajú v úplnom rozpore s tým, čo hlásajú. Ukazuje sa, že politika prestáva byť zlúčiteľná so zdravým rozumom. Štandardom sa stáva, že pár mesiacov po voľbách začnú všetci voliči zatĺkať, koho vlastne volili, pretože sa za to hanbia.

Prichádza pravdepodobne doba, keď volič nebude mať koho voliť, pretože ho už nepresvedčí fráza, že treba voliť "menšie zlo". Všetko je zle. Voľby strácajú akýkoľvek zmysel. Dôsledky môžu byť nasledovné:

  • voliči budú voliť najväčšie zlo
  • voliči nebudú voliť nikoho, čo môže mať nasledovné dôsledky:
    • zrušíme politikov (nepravdepodobné)
    • politici zrušia nás a budú sa voliť navzájom.
Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!


  Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.