Počítač

Počítač (niekedy aj Bedňa) je zdroj obmedzených informácií. Ak neviete vo Vašej preelktronizovanej domácnosti zistiť, ktoré zariadenie je počítač, hľadajte prístroj, ktorý funguje najhoršie prípadne, ktorý nefunguje vôbec. Informácie v počítači sa dajú rozšíriť pomocou internetu.

Popis počítača

PopisUpraviť

Počítač sa skladá z rôznych vecí, prevažne zbytočných, aby vyzeral zložito a aby do neho nezasahoval kadejaký idiot. Ale pre zjednodušenie sú to hlavne tieto dve (prvočíslo!) veci:

  1. Hardware - Je tá časť počítača, do ktorej sa dá kopnúť. Ďalej sa delí na:
    1. Vstupné zariadenie, ktorým hovoríte tomu blbému počítaču, čo od neho chcete.
    2. Výstupné zariadenie, ktorým vám počítač ukazuje, akí ste idioti.
    3. Vstupno-výstupné zariadenie, umožňujúce pohádať sa s počítačom, kto je väčší debil.
  2. Software Tá časť, do ktorej sa kopnúť nedá. Ďalej sa delí na:
    1. Antivírový - Pokiaľ vám do počítača vlezie vírus, neustále to píše zbytočné chybové hlášky.
    2. Pracovný (na nič) - Pokiaľ potrebujete napísať niečo do práce, môžete využiť jeden z týchto programov. Ale pokiaľ nie ste idioti, nebudete sa s tým drbať a vezmete si prepisovačku.
    3. Herný - Software, na ktorý máte vždy zastaraný hardware.
    4. A samozrejme BIOS - (Bakteriálna infekcia odstraňujúca sifylis)

BedňaUpraviť

Bedňa je vlastne obal HW - teda hardvéru - vecí, do ktorých sa dá kopnúť. Má v podstate len jeden účel a to ten, že chráni hardvér, keď Vás počítač nasere a kopete do neho. Okrem toho obsahuje:

  • Motherboard - aj keď to tak na prvýkrát vyzerá nejde o nejakú heavy metalovú kapelu, ale o súčiastku, ktorá má svoj pôvod spoločný s teplom domova. Ide totiž o matičnú dosku. Nie je isté, či je „matičná“ po Matici slovenskej, respektíve thajwanskej, čínskej, ba až americkej, alebo po maminke, či dokonca po matke ktorej chýba šróbka.
  • HDD - harddisk - tvrdý - pevný disk. Čo je tvrdé, vydrží ľahšie ako mäkké a je viac akceptovateľné.
  • SDD - softdisk - mäkký - nepevný disk. Neujal sa, pretože ženy boli proti.
  • FDD - floppy disk - pružný, flopom t.j. cez chrbát skákajúci disk. Teda podľa názvu to bol pôvodný zámer, teraz už taký disk nepozná skoro nikto.
  • CD RÓM - bez komentára... zrejme nejaký cigáň z diplomatických služieb, často býva kombinovaný s podložkou na kávu.
  • ostatné zbytočnosti ako procesor alebo aj CPU, operačná pamäť RAM (v preklade baran), dáka trúba, čo ju volajú napaľovačka, rôzne konektory honosne nazývané porty (podľa mesta Porto v Portugalsku), ktoré bývajú vždy toho typu, aký sa už nepoužíva. Matica slovenská zaviedla pre počítače tzv. materskú dasku, ktorá sa o celý ten chaos stará. Súčasťou počítača je aj umelecké dielo, prevažne ide grafiku.

Získanie počítačaUpraviť

Počítač je krabica v tvare kvádra (zriedka gule), s ktorou sa dá robiť nekonečne veľa vecí. Ale zo všetkého najskôr si tú vec musíme zaobstarať:

  • kúpením v počítačovom obchode;
  • krádežou v učebni informatiky – hazardné;
  • u kamoša kúpiť za 10 litrov ... čuča;
  • pokročilí môžu vyrobiť vlastný (stačí len [pájka], pár drôtov a niekoľko polotovarov neznámej funkcie).

PoužitieUpraviť

Najprimitívnejšie, čo môžeme urobiť s počítačom, je ho vyhodiť napríklad z okna, samozrejme vo chvíli najvyššej koncentrácie ľudí pod vaším oknom, ale to až ku koncu, až vás bude Comp naozaj srať.

Ďalej sa na ňom dá napríklad kĺzať, pokiaľ je sneh; pokiaľ nie je sneh, použijeme umelý sneh; pokiaľ nie je umelý sneh, použijeme hladkú múku; pokiaľ nie je hladká múka postačí strúhanka, 3 vajcia, lyžička cukru, nastrúhané jablká, slnečnicový olej, všetko zmiešame a štrúdlu dáme piecť pri 180°C na hodinu a pol.... No ale naspäť k tomu pekelnému stroju.

ZapojenieUpraviť

Počítač zásadne nezapájame podľa priloženého návodu. Riadime sa inštinktom, tým čo sme niekde videli, prípadne spôsobom pokus <-> omyl, kým to nebude OK. Ak by náhodou nepasoval niektorý konektor do druhého konektoru, tak použijeme kladivo.

SpustenieUpraviť

 
Schéma zachytávajúca postupnosti.

Počítač zapneme vždy!!! (bez rozdielu) najväčším tlačidlom na bedni.

  • Prvé, čo uvidíme bude svetlo na konci tunela (obrazovka monitoru sa zahrieva) a potom nezmyselné tabuľky s ešte nezmyselnejšími údajmi. * Po tomto kroku sa po chvíli (cca 25 min) zobrazí pracovná plocha, samozrejme ak jej zobrazenie nepredbehne modrá obrazovka smrti.

Viac priložený itinerár.

HesláUpraviť

V počítačoch je veľmi dôležité nastaviť dobré heslá. Rebríček ukazuje najbezpečnejšie objavené heslá na planéte

  • ChuckNorris
  • 123456 (nečíslo)
  • 12345
  • abcde
  • nbusr123
  • heslo
  • qwerty alebo qwertz
  • prípadne názov monitora, na ktorý sa práve pozeráte (alebo značka PC)
  Počítače  

FWIWCHackerHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaJozef BazošLamaLinuxMimov IndexModrá obrazovkaNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETSR-iPhoneStackStack OverflowSteve JobsVeľký TuxUpdateUSBVistaWindows

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.