Pijavica je nevkusný živočích z rodu červov. Prisáva sa na svoje obete, z ktorých pije krv, až kým ich úplne nevyčerpá. Existuje niekoľko druhov týchto parazitov: pijavice sladkovodné, zlatokopky milionárske, hudobní producenti, celebrity, daňoví úradníci, banky, poisťovne, mobilní operátori, či politici.

Pijavica
Pijavica
Aj bez slov je jasné o čo ide

nevkusný živočích z rodu červov

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

CharakteristikyUpraviť

Napriek spoločenskej významnosti je zarážajúce, že skutočné príbuzenstvo s pijavicami má dážďovka (počuj pršovka). Vo všeobecnosti sa ale pijavica považuje údajne za zdraviu osožnú, lebo v zdravotníctve sa vraj veľmi dobre uplatnila zamestnankyňa známa ako pijavica lekárska. Nie je celkom jasné v akom vzťahu má byť táto pijavica k zdravotným poisťovniam, a či ju odporúčajú farmaceutické spoločnosti. A ak aj odporúčajú, či dávajú za ne pobyty na sympóziách, či iné kufríky s Eurami.

Tak či ona, pijavica vraj pije krv, a teda platí, že ten kto vám pije krv je pre vás vlastne užitočný.

AnatómiaUpraviť

Telo pijavíc by sa mohlo považovať za dosť atypické. Nemá totiž klasický ksicht a aj s tým, že by sme mohli na nej pozorovať klasickú riť sa dá za triezva nesúhlasiť. Riť a ksicht by mal mať iba ten druh pijavice, ktorý je ľudo a o toto pomenovanie sa zaslúžil svojim životným štýlom.

Evolučne vyvinutá pijavica, príbuzná pršovkám je omnoho praktickejšia. Na mieste ksichtu u nej vieme pozorovať iba ústny otvor, ktorý má silný sací reflex.

Druhy pijavíc (živočíšne)Upraviť

Verejnosti nie je známe, že v minulosti boli pijavice hojne rozšírené a boli aj dosť nebezpečné. Oproti súčasnosti sa pijavice nachádzali všade. Niektoré sú už ale extrémne vzácne. Aj dnes v podstate existujú tieto základné druhy:

  • pijavica vodná (známa ako lekárska) - druh pijavice, ktorý sa nachádza v bahnitých vodách, rašeliniskách.
  • pijavica zemná - je druh pijavice, ktorá je už vzácna. Nachádza sa údajne iba na niektorom z ostrovov Oceánie. Je súčasťou zbrojného programu NATO. Sú chovaná v kvetínáčoch v tajných laboratóriách a majú byť nasadené ako biologická zbraň na likvidáciu v zákopoch nepriateľských pechotných vojsk.
  • pijavica vzdušná - v súčasnosti výskyt tohto druhu nie je dokázaný. Od bežných pijavíc sa dali odlíšiť aj vďaka trom párom blanitých krídel. Posledné jedince pijavice vzdušnej sa nachádzajú na freskách stien chrámov potopenej bájnej Atlantídy.
  • pijavica prítulná - zvláštny druh pijaviece ružovej farby. Ešte počas Vietnamskej vojny vraj bola hojná v miestnych verejných domoch. Údajne ju používali pri sexuálnych stimuláciách amerických vojakov. Po skončení tejto vojny tieto pijavice z ázijského kontinentu vymizli. Je podozrenie že sa nejakým spôsobom podieľali na porážke amerických okupačných vojsk.
  • pijavica nočná - druh pijavice, ktorý sa hojne vyskytuje aj dnes. Je to zákerný parazit, ktorý sa cez deň skrýva v škárach, odkiaľ v noci vylieza a, podobne ako upír, či komár, vysáva krv z nič netušiacich spiacich teplokrvných živočíchov a teda ja ľudov. Žije hlavne v oblasti rovníka a pripisuje sa jej zodpovednosť za šírenie AIDS. Jej výskyt postupuje spolu s globálnym otepľovaním do ďalších regiónov a vedci sa obávajú, že čoskoro sa objaví aj v našich intravilánoch.
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.