Done.png


Paroháč je živočích mužského pohlavia, ktorému parohy nasadila jeho manželka. Parohy sa nasadzujú väčšinou sexom. Paradoxne nie sexom mužského partnera a napriek tomu sú parohy sú ozdobou výlučne mužskou.

Paroháč
Paroháč
typický paroháč

manželkou vyšľachtený živočích

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Dobový taliansky symbol pre paroháčov.
Zoofil je schopný nasadiť parohy aj chrobákovi.

HistóriaUpraviť

Názov "Paroháč" v originále "Mari trompé" ma svoj pôvod vo Francúzku a vznikol za čias panovania Ľudovíta XIV. Kráľ slnko Ľudovít XIV s obľubou preťahoval svoje dvorné dámy a ich manželom ako bolestné prideľoval poľovnícke zámočky ktoré stáli na jeho pozemkoch. Tieto zámočky mali na priečelí pripevnené jelenie parohy ako symbol poľovníctva čo dodnes možno vidieť na podobných objektoch.

A tak keď niektorý šľachtic dostal do daru takýto zámoček ostatní závistlivci pomenovali obdarovaného týmto predikátom. Totiž dvoran alebo šľachtic si považoval za česť a vyznamenanie, ak sa kráľ vyspal (aj) s jeho manželkou.

PríznakyUpraviť

Najprv mužovi vypadajú na príslušných miestach vlasy (tzv. kúty, alebo „rohy múdrosti“), potom na týchto bezvlasých plôškach začnú rašiť malé hrčky. Potom sa tieto hrčky rozvíjajú do krásnej ozdoby, ktorú mu môže závidieť ktorýkoľvek jeleň, srnec, daniel, jozef, sob, los, žreb, žrebec atď.

Starostlivosť o parohyUpraviť

Ak je manželka neverná a mužovi nenarastú parohy, treba navštíviť lekára, lebo je to krivda. Pravdepodobne ide o nedostatok nejakého vitamínu alebo minerálneho prvku, najmä vápnika a fosforu. V prípade dostatku fosforu môžu parohy aj svietiť, takže paroháč je dobre viditeľný a nehrozí, že ho pred vlastným domom prejde auto zvodcu. Takéto parohy sú ekologickým, nízkoenergetickým zdrojom svetla a preto paroháči boli v minulosti vítaní medzi baníkmi, no teraz nie sú pre ekonomiku vítaní baníci.

Parohy je potrebné po dorastení do plnej veľkosti vytĺcť. Robí sa to pohybom podobným mláteniu hlavy o múr, ale namiesto múru volíme tenší strom. Týmto parohy zbavíme tzv. lyka a urobíme ich vhodnými pre verejnú prezentáciu. Navyše sa parohy stanú necitlivými a vhodnými pre boj s inými paroháčmi. Keďže ľudo je viac ako bežné zviera, môže si parohy zveľaďovať aj pomocou rôznych farieb, leštidiel, pírsingov a ďalších ozdôb.

Pokiaľ je nám žena neverná dlhšie obdobie, odporúča sa občas parohy zhodiť a nasadiť inému mužovi s inou ženou nové parohy. Potom sa ležérne presunieme do kategórie potencionálnych paroháčov. Stačí len trpezlivo čakať na obetavého dobrovoľníka, ktorý sa postará o naše nové parohy. Tie budú krajšie a kým narastú, krk si oddýchne.

Hodnotenie parohovUpraviť

Svoje parohy si môžeme dať ohodnotiť špecialistovi. Hodnotí sa pravidelnosť, počet vetiev, hmotnosť a ďalšie ukazovatele, výsledok sa uvádza v tzv. cicbodoch (odvodené od „cica“). Parohy ocenené zlatou medailou dávajú nositeľovi aspoň falošný pocit útechy, čo sa cení.

Pri mužských parohoch sa podobne ako pri jeleních počítajú vetvy, ktoré sa vytvárajú dvomi spôsobmi:

  • manželka paroháča má za sebou viacero partnerov (každá vetva je jeden nový) - v tomto prípade sa síce zvykne hovoriť o kurve, ale keď si uvedomíme to riziko pohlavných chorôb a jej obetavosť, či možné reakcie manžela, musíme uznať, že je to vskutku hrdinská pobehlica.
  • paroháč absolvoval viacero manželiek, ktoré ho dostali do stavu paroháča (každá vetva je jedna taká manželka) - niekto by mohol bezhlavo povedať „to je teda chuj“, no musí sa uznať, že musí byť aj dobrák, alebo aj chruňo.
  • kombinovaný spôsob, keď paroháč absolvoval viacero manželiek, ktoré ho dostali do stavu paroháča (každá vetva je jedna taká manželka) a niektoré mu nasadili parohy aj viackrát... Fuj! To je sila!

Vo všetkých prípadoch paroháč, ktorý je vyššie rozkošatený ako desatorák, je už celkom borec... či... alebo je to naozaj ten chuj?

Akceptácia parohov slovenskou spoločnosťouUpraviť

Zatiaľčo na západe (s výnimkou Talianska) sa pridŕžajú politicky korektného názoru, že za parohy sa netreba hanbiť, a paroháči tam usporadúvajú pochody, na ktorých sa domáhajú pozitívnej diskriminácie, Slovensko zatiaľ (aj) v tomto zaostáva. Paroháč si nevie uvedomiť, že vždy lepšie mať parohy ako škaredú manželku[1]. Existujú pravda aj neriešiteľné situácie:

"Nevadí mi, akú ma manželka piču, ale kamaráti sa mi smejú"

- Slovenský paroháč

Malá akceptácia paroháčov slovenskou spoločnosťou vedie k ich diskriminácii, keď napr. policajti po nich požadujú nosenie prilby pri jazde na motocykli alebo na bicykli mimo obce, hoci vyspelejšie spoločnosti už uznávajú, že dobre rastené parohy dokážu prilbu nahradiť takmer pri každom type pádu. Taktiež mnohé slovenské dvere nie sú uspôsobené zhoršenej priechodnosti paroháča. Našťastie máme viaceré nevládne organizácie, ktoré sa snažia toto zmeniť.

ZaujímavostiUpraviť

Parohom sa pripisujú liečivé účinky. Žiaľ toto sa netýka nositeľa. Najväčšími exportérmi parohov sú Čína, Rusko a Nový Zéland, čo je dané tým, že miestni muži majú menších vtákov. Z parohov sa vyrábajú aj exkluzívne predmety, napr. vibrátory.

Paradoxne boli v 80. rokoch 20. storočia parohy populárne v Taliansku, kde sa vyskytoval titul paroháč v miestnom dialekte ako Cornutto. V posunkovej reči sa symbolom Cornutta stala päsť so vztýčeným malíčkom a ukazovákom. Áno je to presne ten posunok, ktorý neskôr koncom 80. rokov ukradli paroháčom metalisti[2].

PoznámkyUpraviť

  1. Škaredé ženy usporadúvajú iné pochody.
  2. To, že medzi metalistami je veľa paroháčov, je logické, pretože, ako uvádza známa sociologička Iveta Radičová, dostať ženu na metalový koncert je takmer nemožné a tak sú ženy/partnerky metalistov dlhý čas mimo kontroly.

Známi paroháčiUpraviť

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiťĽudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena


Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.