Papuča je krčma, ktorá sídli na sídlisku Zapotôčky v Prievidzi. Je to jedno z obľúbených posedení rôznych skupín ľudí. K návštevníkom tejto inštitúcie patrila aj známa celebrita Ladislav Meliško, ktorý sa po niekoľkých rokoch a jeho stále sa zvyšujúcej popularite stal ikonou prievidzského alkoholického podsvetia a zabávačom unudených domasediacich internetových nadšencov po celom Slovensku.

Papuca.jpg
Jedným z hostí je aj komik p. Ladislav Meliško

Papuča je druho, niektorí nazývajú dokonca treťotriednou kategóriou pohostinstva. Zdalo by sa, že ide o nejaký zanedbaný podnik ale majiteľ na moje prekvapenie do prevádzky sem-tam aj zainvestuje nejakú tú korunu. Samozrejmosťou sú úplne nové stoly a stoličky s čistými obrusmi, či televízia s veľkým priemerom obrazovky.

Stretávajú sa a krátia si tu dlhé chvíle starší fúzatí páni, ktorí sú prípadne poberateľmi či už to plných, alebo čiastočných invalidných dôchodkov. Niektorí sú na pohľad typickí starší plešatí páni, vyčesaní smerom dozadu, vo svetlej košeli (vidno pod ňou tielko), v ktorej vrecku sú cigarety značky Mars a majú tiež v zadnom vrecku svojich tmavých nohavíc zapichnutý typický hrebeň vyrobený ešte za čias najtvrdšieho socializmu. Na nohách mokasíny zrejme kúpené od Vietnamcov ponúkajúcich takýto tovar v stánkoch v centre mesta Prievidza. Takíto jednotlivci sú obsluhovaní v pravej časti pohostinstva či už to vonku na terase, alebo vo vnútri, kde celkom ochotný personál rád načapuje to pravé, či už to je pivo obľúbenej značky, alebo prípadne nejaký dobrý trúnok.

Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior.png
Alcoholic.jpg

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.