Osmani (alebo aj Otomani) boli dynastia zaťažená na číslo osem. Stopy dávnej minulosti tejto kedysi tak slávnej ríše ovplyvňujú životy ľudovdodnes.

Osmijanko I.
Toto je otoman - vynález, ktorý zničil Osmanskú ríšu

HistóriaUpraviť

Prvé zmienky o Osmanoch sa na na počudovanie v análoch zjavujú vraj niekde v ôsmom storočí. Právo va sebaurčenie a teda aj vznik prvej osmanskej ríše sa datuje na koniec nasledujúceho storočia a to, čuduj sa svete, na 8. august roku 888.

Zakladateľom dynastie bol známy Osmijanko I. a jeho pes Osmidunčo III. Začalo to tým, že mal sen. Snívalo sa mu, že mu z pupka vyrastalo osem stromov, čo mu jeho hostiteľ Buchraj vyložil tak, že založí Osmanskú ríšu, ale že is najprv musí zobrať jeho osem dcér. Strom sa vykladá ako symbol pevného státia, takže nie isté, čo mu to vlastne z toho pupka či pod ním vyrastalo. Osmijanko potom založil pomocou svojej osemranovej osmipušky Osmiríšu pozostávajúcu z ôsmich provincií, ktorých osemčlenným samosprávam dal príkaz pripojiť každých osem rokov ďalších osem provincií. Obyvateľstvo tvorili najmä ôsmaci a absolventi osemročných gymnázií.

Ríša sa vďaka magickému pôsobeniu čísla osem rýchlo rozrastala a zabrala väčšinu Zeme, celú osminu, ktorú mocný Turul pôvodne vyhradil Maďarom, od nekonečna (ležatá osma) až po samotné Poniky. Tomuto šíreniu hovoríme osmóza.

Napokon dynastia zdegenerovala z Osmanov na Otomanov, ktorí sa len vyvaľovali na otomanoch, ktoré boli na ich príkaz vynájdené. Túto zdegenerovanú bandu lenivcov potom už poľahky porazili Janko Kráľ a Janko Sobieski. Jedinou pamiatkou pripomínajúcou Osmanov takto ostala známa kartová hra Osma.

Známi osmaniUpraviť

 • Henrich VIII a jeho šesť žien a dve frajerky
 • Octpus - po slovensky osmonoh. V tomto prípade sa nohy používajú skôr ako orgán na posun potravy do ústneho otvoru, čo by aj mohol byť teda „osmoruk“, no naši lingvisti akosi zablúdili...
 • Oktáva - jedna samica, po údajne ktorej túžia všetci študenti osemročných gymnázií. V tej Oktáve vraj chce byť každý z nich bez rozdielu pohlaví.
 • Oktány - nejde o maďarské slovo vyslovované ako „oktáň“, ale o meno jedného ropného magnáta, ktorý sa rád pri jednotlivých značkách benzínu vychvaľuje aká časť tejto pohonnej hmoty mu patrí.
 • Oktávia - nebolo to, na počudovanie auto, ale jedna stará rímska kurva
 • Octavia - toto je to auto a žiadna, to jest nijaká, rímska kurva, ako by si niekto mohol myslieť
 • Kysličník Osmičelý - jeho fotrovci mali na matrikách problémy s vybavením výnimky na krstné meno. Teraz sa ešte stále skúma, ktoré je to priezvisko.
 • Osmóza - nejaká bližšie neurčená, napriek tomu dosť spomínaná asi ešte panna
 • Osáma bin Ladin - celosvetový organizátor bezpečnostných opatrení a iniciátor obrany dementkracie
 • Osembuch - známy hudobník. Všelijakými novelami pravidiel sa z neho, napriek tomu, že Necyklopédia upozorňovala, že je to typ ľuda, stal Ozembuch. Je to podobná anomália ako je v prípade spojenia „pracovná smena“, ktoré asi dáky Paštekár na začiatku 21. storočia bezcitne zmenil na „pracovnú zmenu“.
 • Snehulienka a sedem trpaslíkov - tzv. švédska osma. Jeden z extrémov, kde istá nymfomanka šla na vec tak, že nechcela „ísť do trojky“, ale rovno „šla so osmy“. Fuj(?)!
Národy
SlováciSlovák Američania Filipínci Francúzi Maďari Osmani Rómovia Češi Šmolkovia
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.