Policajt

(Presmerované z Orgán)
800px-DM-SD-04-00770.JPEG Policajt
Pišta Segal Policajt.jpg
Pišta Segal - radový člen polície obecnej Horná Dolná
Polixajt.jpg
Nohavice nevydržali, možno neviditeľná ruka trhu
Zandares01.JPG
A vraj, že pestujú paradajky...
Polícia Horná Dolná.JPG
Áááu, s tou striptérkou to bol len žart...“ Príslušníčka polície pri karhaní nemravne orientovaného ovčana
Nice policeman.jpg
Milý ujo policajt (americký) pomohol tomu milému pánovi opraviť auto.
Buzerovať a inkasovať.JPG
Dobrí slovenskí policajti a ich slávne heslo.

"... a pomáhajú a chránia aj pred Očovou v smere od Zvolena,. Dávajte si pozor!"

- rádio Jerevan

Policajt býva niekedy označovaný tiež ako žandár, žandáres, hekuš, hekáč, fízel, flojd, karabinier, pukanec, gádžo v čarnom, najnovšie tiež "Aha, talibanec!", alebo aj Pandúr, poprípade ak sú viacerí sú to Pandúri. Je to ľudo, ktorý vznikol polymerizáciou monocajta a rozhodol sa že bude zamestnaný na polícii. Hlavnou náplňou jeho práce je teraz udržiavanie poriadku a napätia na uliciach alebo vyšetrovanie trestných činov. Je možné ho ľahko rozpoznať podľa policajnej uniformy, za ktorú sa nehanbí. Podľa veľmi serióznych zdrojov a prameňov vedeckého poznania bol vôbec prvým policajtom Chuck Norris, zvaný the šerif.

"My nie sme potrati, my sme žandári"

- veliteľ policajtov idúcich po trati - železničiarovi

"Tebe sto, mne sto, a veliteľovi tristo!"

- kandidát do radov polície - skloňuje slovo město

CharakteristikyUpraviť

 • správny policajt vie písať a čítať
 • správny policajt má vynikajúcu pamäť: nikdy nezabudne zasvietiť vám baterkou do ksichtu
 • správny policajt sa vždy snaží s policajným radarom o čo najkurióznejší úkryt
 • správny policajt má nadprirodzene rozvinuté vyjednávacie schopnosti
 • správny policajt je muž činu, vždy pripravený pomôcť (si)
 • správny policajt je veľký vlastenec a preto neovláda žiaden cudzí jazyk
 • správny policajt je chápavý, charakterný človek a nikdy(!) nebude čakať pri kostolíku sv. Anny v Trenčíne, aby rozdával pokuty vodičom z iných okresov, ktorí omylom vbehnú do „zákazu vjazdu“.
 • správny policajt nikdy !!! nečaká v zašitých poľných uličkách aby mohol dat poriadkovú pokutu za rušenie poľnej zvery náhodným sexu-chtivým párom.

VýzbrojUpraviť

Policajt je vybavený policajným obuškom, slzným plynom a služobnou zbraňou . Hoci je jeho zbraň nabitá ostrými nábojmi, nesmie ju proti nikomu použiť, okrem určitých krajných prípadov, ktoré vyžadujú použitie služobnej zbrane.

Úloha polícieUpraviť

Úlohou polície v tzv. diktátorských režimoch je udržiavať lojalitu obyvateľstva, čiže policajná moc svojím odstrašovacím potenciálom odradzuje obyvateľstvo pred protestami voči nepopulárnym opatreniam štátnej moci.

Tým sa diametrálne líši od úlohy polície v demokratických krajinách, kde je jej úlohou odradzovať svojím odstrašovacím potenciálom obyvateľstvo pred protestami voči nepopulárnym opatreniam štátnej moci.

Polícia sa tiež snaží o monitorovanie závažnej trestnej činnosti organizovaných zločineckých skupín a o účinné otravovanie života bežných občanov.

KvalifikáciaUpraviť

Podľa WikipédieVo väčšine krajín musia kandidáti na vstup do policajného zboru dosiahnuť určitý stupeň formálneho vzdelania.“ Toto je jeden z pekných príkladov, ako sa tvorcom Uncyclopedie, anglicky písanej verzie Necyklopédie, majstrovsky darí vpašovávať humorný obsah do serióznej Wikipédie.

Policajná nebrutalitaUpraviť

Policajná nebrutalita je nadmerné používanie slušnosti, vykania, ochoty pomôcť, resp. nadmerné chránenie obete pred útočníkmi. V súčasnosti sa policajná nebrutalita vyskytuje vo veľkom počte krajín, dokonca aj v takých, ktoré ju aktívne potlačujú. Policajná nebrutalita je všeobecne považovaná na negatívny rys post-modernej spoločnosti.

Policajná nebrutalita v minulostiUpraviť

V minulosti sa, najmä v tzv. policajných štátoch, často vyskytovali prejavy policajnej nebrutality. Prejavovali sa napr. odpustením pokuty, priateľským ukázaním smeru domov počas zákazu nočného vychádzania, nerobením drogových razií v nočných baroch, atď.

Polícia častokrát vystupovala nekompromisne. Márne postihnutý prosil: „aspoň ma kopnite do brucha“. Klasickým príkladom policajnej nebrutality sú USA, kde v šesťdesiatych rokoch musel byť prijatý zákon riešiaci nemiestne nápomocné správanie voči afro-americkému obyvateľstvu, u ktorého sa predpokladali rasové motívy. V poslednom období sa policajné nenásilie najviac dostáva do povedomia verejnosti pri globálnych summitoch, kde sa demonštrujúci snažia napádať legitimitu rôznych organizácií podporujúcich ekonomickú globalizáciu, ako napr. WTO, Svetová banka, MMF alebo G8. Policajti v takýchto prípadoch väčšinou pekne poprosia protestujúcich, aby sa rozišli, a oni si s milými policajtami priateľsky podajú ruky a rozídu sa do svojich domovov.

VtipyUpraviť

 • Zastaví policajt vodiča a po kontrole dokladov sa ho pýta:
  „Čo to máte vzadu na sedačke?“
  Vodič odpovedá:
  Termosku.“
  „Termosku? A to je čo?“
  „To je taká vec, do ktorej keď vložíte niečo horúce, zostane to horúce, alebo niečo studené, tak to studené zostane.“
  Na druhý deň si policajt kúpi termosku a stretne ho jeho kolega, ktorý sa začudovane pýta:
  „Čo to máš?“
  „Ááááále, predsa termosku.“
  „A to je čo?“
  „No to je taká vec, do ktorej keď dáš niečo horúce, tak to horúce zostane a ak tam dáš niečo studené, tak to studené zostane.“
  „A ty máš čo v tej termoske?“
  „Teplý čaj a dva nanuky.“
 
Mapa radarov SR 1. 4. 2013
 • Policajt si kúpil kozu a hneď ju aj vyskúšal. Prvý deň nadojil 3 litre, druhý deň 2 litre a na tretí deň horko-ťažko jeden liter. Preto sa rozhodol, že s ňou pôjde k veterinárovi. Ten, keď ju prezrel, hovorí policajtovi:
  „No, ten váš cap je riadne vyšťavený, už na žiadnu kozu neskočí, ale žiť bude“!
 • Zastaví policajt pohoniča s koňom ťahaným vozom a pýta sa ho:
  „Čo to veziete v tých sudoch?“
  Pohonič mu odpovedá: „Banánovu šťavu!“
  „Nevymýšľajte si, čo tam veziete?“
  „Keď neveríte ochutnajte.“
  Policajt sa napije a s hnusom to vypľuje. „Fuj, to je hnusné, čo to je? Močovka?“
  „Veď som vám vravel, že Banánova šťava. Hijó, Banán!“
 • Rozhovor v električke:
  „Viete koľko existuje vtipov o policajtoch?“
  „To teda neviem...“
  „Ani jeden. Všetko je pravda...“
  „Ha! Ha! Ha...“
  „...ale jeden predsa len existuje.“
  „Naozaj? A aký?“
  „No predsa ten najednoduchší: »Že žandár sa zamyslel...« “
Komando Necyklopédie
  Al SrajdaASScorpBitka o výbežokCIACTUDomobranaFBIHamasIT-aci z MSKBSКГБMossadNATONámorníctvo RaptoruNCISPolicajtPyrotechnikCestný radarSISSlovenská Antiškolská SkupinaTeroristaVojakSlovakistan  
 
 


  Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.