Okno
Ruza windows 15.JPG
Typické okno
Mm19.jpg
Tri okná

Okno je presklený deravý priestor v ucelenej stene. Okná môžu byť na nehnuteľnostiach (dom), alebo na dopravných prostriedkoch.

V prenesenom význame je okno aj časopriestor, v ktorom si občan, napríklad alkoholik, nespomína čo činil. V tomto prípade môže byť okno polcestou k bielym myškám.

Najväčšie okná mal astronóm Grygar, patrili vesmíru a boli dokorán. Pointou socialistického vedecko-populárneho seriálu bolo vysvetlenie kozmických zákonitostí hlúpej kolegyni (podobala sa na Katarínu Brychtovú) a televíznym divákom.

Medzi najväčších propagátorov okna patria De-Bil Gejc so systémom „Okná“ a skladateľ a interpret Jaro Filip, ktorý sa v nich stratil (pieseň poukazujúca na zlovôľu internetu - „Cez okno“). Okno majú vždy naši politici, najmä, keď si majú narýchlo spomenúť odkiaľ nakra... nahrabali svoj útly majetok.

Cep de vigne.png Haluz
Tento článok je príliš krátky na to, aby ste sa z neho niečo dozvedeli, preto mu hovoríme haluz. Keby mal tak o dva centimetre viac, už by haluzou nebol. Ak sa chcete pozrieť na podobné halušky, navštívte túto stránku.


Necyklopedické veci
500px-Blacksmith anvil hammer svg.png

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

Tanga.png
 
 


Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior.png
Alcoholic.jpg

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.