Ovčan

(Presmerované z Obyvateľ)
Done.png


SVK Necy.jpg Ovčan
Kosovcan.jpg
Typický ovčan po tom, ako prišiel na to, ako naletel grázlom, ktorí si hovoria politici.

Ovčan (ženský rod ovčianka, nemýliť si s opčan, čo označuje ovčana po požití alkoholu, zastaralo aj občan (ženský rod občianka) je označenie drobného ľuda (tzv. ľudo-milión), ktorý si myslí, že to s ním vláda myslí dobre. Dokonca si myslí si, že jeho účasť vo voľbách niečo zaváži. Je to teda v podstate len politicky korektné označenie pre blázna.

Etymológia slova ovčanUpraviť

Napriek rozšírenému laickému názoru nemá slovo ovčan nijaký úmyselný súvis s pomenovaním „ovca“. Nie, „ovčan“ nemá s týmto statkom nič spoločné.

Slovo „ovčan“ sa vyvinulo božským zásahom zo slova občan, ktoré sa zas vyvinulo zo slova občina a ktoré malo byť (Boh vie prečo) podľa európskych demagógov prekladom latinského civis... kto je to ten „civis“ vie podľa gúgeľa iba niekoľko hoteliérov a asi aj nejaké občianske združenia... kto to má čítať?

Staroruské slovo община (čítaj obščina) vzniklo, ako už názov nasvedčuje, v starom Rusku. Do angličtiny by sme toto slovo preložili ako commune, čo však nemusí nevyhnutne znamenať, že by dnešní občania boli komunisti. V obščine šlo skôr o združenie poľnohospodárov, ktorí žili v správnej jednotke, ktorú by sme dnes prirovnali k dedine, alebo keď chcete aj k obci. Členmi obščiny neboli jednotlivci, ale rodiny hospodárov. Bol to typ ruskej ľudovej dementkracie. Keďže slovo obščina nebolo pomenovaním jednotlivca, jeho používanie sa stávalo nezmyselným. A tak sa obščina (píš община) zdegenerovala na občana, čo bol suma-sumárum jeden naivný ľudo, ktorý si myslel, že politika je pre neho. Tento jeden ľudo je v súčasnosti v pochybnejších encyklopédiách definovaný ako prvočíslo, ktoré je považované za „základnú časticu (t.j. za „atóm“) štátu“.

Po čase však do tejto nešťastnej terminológie, našťastie, zasiahla Prozreteľnosť a umiestnila na štandardnej klávesnici písmená "b" a "v" tesne vedľa seba a potom už len riadila ruky občanov slovenskej aj českej národnosti, aby sa preklepli. Nový preklep sa okamžite ujal, pretože vystihoval podstatu termínu omnoho lepšie ako pôvodné slovo. A tak vznikol dnešný „ovčan“.

Pozn.: Nemýliť si zo slovom opčan, ktorého etymológia je úplne odlišná a súvisí s Duchom Svätým a stavmi, ktoré vyvoláva.

Opis ovčanaUpraviť

Ovčan je tvor stádovitý. Má tendenciu ochotne a hrdo nasledovať vodcu, ktorý ho vie nalákať na ľubovoľnú frázu alebo kocku cukru. Za vodcu si stádo zvyčajne vyberá vola, akt tohto výberu nazývame volby. Potom už ovčan na sebe nechá rúbať aj drevo, najmä ak volený vodca apeluje na jeho zodpovednosť. Zvlášť ťažkým prípadom je tzv. slušný ovčan, čiže ovčan, ktorý je na príkaz vodcu ochotný kameňovať neslušných ovčanov.

Ovčania dohromady tvoria takzvanú mečiacu väčšinu. Správe by malo byť bečiacu, ale ovčania neprotestujú, takže to Jazykovedný ústav Gustáva Husáka necháva tak.

Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.