Ožran je stav človeka, alebo akéhokoľvek zvieraťa po požití alkoholických látok alebo bozkávania od Naomi Campbell.

Druhy ožranovUpraviť

Ožran je má niekoľko poddruhov:

 1. Klasik
  ráno sa zobudí ešte v topánkach a ponožkách z predchádzajúceho dňa. Dá si jeden suchý chlieb a vždy povie manželke: Vývrtka moja milovaná idem zarábať! Po opustení bydliska ide na stavbu, alebo na iné verejné práce. Na tomto pracovisku sa stretáva so svojími kamarátmi - ožranmi. Zahrajú si hip hap hop a kto prehrá bude celý deň robiť za ostatných, Ostatní budú piť pivo a kybicovať. O 3-4 miestneho času sa Klasici zvyknú vybrať do najbližšej krčmy. Tam si dajú opäť pivo a rum, borovičku, vodku. Zásadne nepijú víno. Vytiahnú sedmové karty a hrajú mariáš. Nakoniec sa opijú do veľmi dobrej nálady a zvyknú od ôsmej hodiny večer robiť bordel po uliciach. Prichádzajú domov vždy strapatí s roztrhnutým a s troma až štyrmi gombíkom na košeli. Manželky ich zvyknú biť a vyhrážať sa im.
  Výskyt: V blízkosti obývaných a zastavaných území.
 2. "ako teľa"
  Tento poddruh je nezamestnaný a žije len na štátnej podpore. Prichádza a odchádza (plazenie) spolu s „ordinačnými hodinami“ miestnej krčmy. Zásadne pije len borovičku. Pohŕda policajtmi, požiarnikmi, moderátormi, redaktormi, učiteľmi. Naopak má rád: Zuzanu Belohorcovú. Rád sa pozerá (ak ešte vládze) na aerobik. Málokedy ho však tam pustia pre "miernu" podnapitosť. Tento poddruh sa vyznačuje taktiež nekončiacou opitosťou. Nikto nikdy nevidel "ako teľa" triezveho. Pretože to nieje zo subalkoidentrického hľadiska právne možné.Do tejto kategórie by sme mohli zaradiť aj Ľuba Lennona Cibuľu, avšak momentálne sa nachádza v ťažkej životnej situácii.
 1. Výskyt: Na každú slovenskú krčmu pripadá 5-30 akoteľov.
 2. "idem na jedno"
  Tento poddruh chodí do krčmy tak raz za tri dni. Od manželky si vypýta 100-300,- SKK (cca 3-10,-). Chce sa ísť poriadne opiť ale minimálne 200,- SKK (cca 7,-€) vždy prehrá v automatoch a tak skutočne vypije len jedno pivo. Potom žobre od ostatných a tí ho zvyčajne zbijú. Domov príde z tzv. slintavou krívačkou - abstialkonózou. Zaspáva veľmi nervózne
  Výskyt: Bratislavský a Košický kraj. V Žilinskom a Banskobystrickom kraji je kriticky ohrozený z dôvodu samovrážd spôsobených absťákom.
 3. Abstinent
  Nikdy nepije. Iba keď je príležitosť po každom spánku, odpočinku a mimozemskej návštevy z Melmaxu.
  Výskyt: Fšade
 4. Ján Slota
  Politik - vypije si vždy po odhlasovaní a po vyčistení svojho Bentley.
  Výskyt: Slovenský parlament, Žilina
 5. Skoro puberťáci
  Zvyčajne je ich otec zpadajúci do poddruhov: klasik, či akoteľa. Cítia v nich veľký vzor a preto pijú od svojich 12-13 rokov. Každý z nich už grcal. A každý z nich bol na výplachu žalúdka. Nikto z nich nemá lepšiu známku zo správania ako dvojku. Pijú víno, Vodku a niekedy aj Rum. Po dosiahnutí osemnásteho roku života sa z nich stávajú klasici a akoteľovci.
  6.Miloš Zeman
:Nikdy nepije vodu
-Alkohol užíva najviac keď je chorý.

ŠtúdiumUpraviť

Alkoholický titul uznávaný celou spoločnosťou sa dá výlučne získať externým štúdiom za nemalé finančné prostriedky. Ako som už spomenul študuje sa spravidla popri zamestnaní do neskorých večerných hodín. V slovenskej spoločnosti je toto základné spoločenské vzdelanie značne podceňované a to aj napriek tomu, že sa podieľa nemalou mierou na tvorbe HDP. Základného alkoholického vzdelania sa dostáva už stredoškolským študentom počas štúdia vedľajšieho vedného oboru. Za ich túžbu po alkoholických vedomostiach sú mnohokrát prenasledovaní a postihovaní rôznymi trestmi a exekutívnymi metódami. Vyššie odborné alkoholické vzdelanie je možne získať až po zabezpečení si dostatočného príjmu z pracovnej alebo inej činnosti nakoľko tu sa už adept zapája aj do procesu výučby ako asistent a vyučuje priateľov a známych na úkor svojho školného. Po absolvovaní tohto vzdelania je pijan plne zoznámený zo všetkými alkoholickými nápojmi a dokáže si samostatne namiešať požadovanú kombináciu nápojov pre dosiahnutie ich maximálneho účinku. Vie bezpečne a neomylne rozpoznať druhy alkoholu podľa vône, chuti a farby a má prehľad o cenovom vývoji na trhu. Vysoká škola alkoholická vyžaduje výnimočne sústredenie, sebazapretie a nezriedka aj výkon rizikových činnosti ako je napríklad vedenie motorových vozidiel a obsluhu strojov počas vyučovacieho procesu. Prvá atestačná skúška sa udeľuje po absolvovaní protialkoholického liečenia, druhá po odobratí vodičského oprávnenia, tretia po strate zamestnania a trvalého bydliska z dôvodu neplatenia nájmu. Do vedeckej hodnosti profesor vymenováva kandidáta spoločnosť a je možné ju získať výlučne na ulici po preukázaní dostatočných vedomostí čo ešte sa dá vypiť okrem alkoholu aby sa dostavil ekvivalentný účinok. Je potrebné poznamenať, že mnohí z nás sa tohoto významného akademického titulu nedožijú pre obsahovú, dobovú a hlavne fyzickú náročnosť štúdia. Medzi úspešných absolventov ktorí sa významnou mierou podieľali na osvetovej propagácií ako aj excelentných demonštráciách tohoto vedného odboru uvediem aspoň týchto významných dejateľov. Ján Cuper ( 2 x 2 dcl bieleho vína - orešanského a dosiahol až 2,5 ‰ pri dopravnej nehode ), Ján Slota ( dopravná nehoda s nezisteným objemom krvi v alkohole ale minimálne 3, 6 ‰ ).

Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII.  
 

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.