Timkovci používajú značku Noname

FilozofiaUpraviť

Nemať meno je stará vec. Ak človek v minulosti stratil meno, prestal byť. Mať meno (a dobré meno) je nevyhnutnou podmienkou spoločenskej interakcie s aspoň minimalnou mierou sebaúcty. Vzdanie sa mena -- byť NoName je prejav anti-sociálneho nihilizmu.

Ako dokázal SS Martin Heidegger, ak by nič nebolo ničím, bolo by niečím. Na druhej strane máme empirickú skúsenosť s niečím, čo nie je nič. Výsledkom je, že niečo je zdanlivo ničím, v skutočnosti je to len niečim, čo sa bráni popisu -- menu; je to teda NoName. Príklady:

"Moja kolegyňa mala podľa vlastných slov v pondelok na obed pikantné nič. Nominálne to bol hlivový perkelt s cestovinou..."
Je jasné, že hlivový perkelt s čímkolvek nie je nič, ale je to grc podávaný v závodnej jedálni, o ktorom je zbytočné uvažovať, teda spĺňa kategóriu NoName.
"Náboženstvo je sviečka vo farebnej lampe. Každý ju vidí cez inú farbu, no sviečka je vždy tam." - meno autora citátu si nepamätám, ale je to v Guinessovej encyklopédii."

Je jasné, že každý výrok má autora. Tento je však NoName, napriek tomu, že nebol nihilista. Avšak, to že svoj výrok prenechal niečomu (dobrovolne alebo nie), čo je natoľko plebejské, ako Guinessová encyklopédia, svoje (dobré) meno stratil. Táto absurdná príhoda je navyše sama o sebe NoName.

Spoločenská aplikáciaUpraviť

Spočíva vo vymedzení sa voči rodine (keď ju subjekt má, ale len fyzicky), pracovnému kolektívu (ktorým pohŕda), náplne práce (ktorý považuje za seba nehodný), svojej sociálnej sieti (ktorú považuje za idiotov) a svojim intýmnym kontaktom (s ktorými prerúša intímne vzťahy, pretože súložiť ho/ju obťažuje).

NoName-nihilista je tiež hypochonder. Nenávidí svoje telo, lebo ho považuje za choré. Zo skúsenosti vieme, že kým EMO-nihilista sa snaží telo, ktoré nenávidí maximálne poškodiť, NoName-nihilista ho necháva spustnúť. Aby riadne páchlo a bolo odpudivé.

Pop-kultúraUpraviť

V marazme východného slovenska sa vyskytla skupina osôb rovnakého pohlavia a matrilineárnej filiácie, ktorá svoju nenávisť voči hudbe (okrem nenávistí k rodičom, práci, kolektívu, spoločenskej sieti a svojmu telu) zhmotnila vo v svojej podstate neanalyzovateľnej kapele, produkujúcej zmesy paškvilov, ktoré sú rovnako hnusné, ako nepomenovateľné.

>>Viete, že snaha získať autogram skupiny Noname je vrcholným prejavom postmoderného dekonštrukcionizmu?<<


NoName je hudobná skupina z roku 2, ktorá vznikla úplne bez nápadov (aj tak znie), spočiatku aj bez muzikantov a bez hudobných nástrojov. Dodnes nemajú svoj názov, prezentujú sa pod evidenčným názvom NoName, ktorý takisto používajú aj ďalšie existujúce aj neexistujúce hudobné skupiny, ktoré nemôžu nájsť svoj názov, resp. ich názov si už niekto zaregistroval a tak im nezostáva nič iné, ako čumieť do blba.

>>Mať autogram skupiny Noname je prejavom nevkusu<<


NoName však uvažuje o tom, že si jednoducho ukradne názov nejakej známej skupiny a tak sa im možno podarí preraziť na výslnie (ale museli by sa naučiť po anglicky a aramejsky). Plánujú sa vkradnúť po veľkom koncerte do šatne skupiny Rolling Stones. Keď budú chlapci z Rolling Stones v sprche a názov bude len tak zavesený na vešiaku, to je pravá príležitosť pre NoName. Zvesia názov Rolling Stones z vešiaka a utečú zadným vchodom, kde bude pripravená čierna embéčka. Bodyguardi ich pustia, pretože spoznajú názov Rolling Stones, no keď tým tupým hlavám dojde, že pod tým názvom Rolling Stones nie sú Rolling Stones ale NoName, tak už NoName budú dávno nažehľovať svoj nový názov Rolling Stones na seba. Potom bude aj nové CD-čko s názvom "NoName sa mení na Rolling Stones."

Tiež treba dodať, že anti-hudobník Timko, ktorý je v tejto kapele zastúpený minimálne tromi bratmi bol oveľa úspešnejší, ako moderátor detskej relácie, ktorej názov si už nik nepamätá, lebo je tiež NoName.

Necyklopedické veci
 

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

 
 
 


NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.