Niečo je akékoľvek malé tudle, ktoré sa nerovná veľkému tudle, ničomu alebo čomukoľvek, čo sa rovná ničomu. Z toho logicky vyplýva že niečo je menej ako malé tudle, ale viac ako nič. Bližšie informácie v článku Euklidove vety. "Niečo" zväčša "niečo dobré" hľadáme v chladničke, v kuchyni a vlastne po celom byte. Zväčša ho však nenájdeme, za čo viníme správcu domacnosti (matka, žena, družka či svokra).

Vznik a vývojUpraviť

Na vznik a vývoj niečoho je mnoho názorov. Niektoré sú ničotné, iné stoja za niečo. Definícia niečoho samozrejme naráža na Gödelov koncept neurčitosti, podľa ktorého nie je možné definovať systém pomocou jeho prvkov. Bez ohľadu na to, možno uviesť skromnú paletu hlúpostí, ktoré niečo osvetlia. Niečo sa vývíjalo spoločne s ničím, čo zaistilo jeho ničotné miesto medzi niečím v tabuľke niečoho. Za niečo sa sa v dávnych časoch udeľovali najvyššie tresty, ako ufiknutie hlavy či pišáka, ženy boli znásilňované. Príchodom komunizmu sa však niečo rozšírilo do celej spoločnosti, tak sa naň zákon prestal vzťahovať. Niečo ste totiž mohli vidieť všade okolo seba. Zväčša to však bolo veľké nič. Ostalo to tak dodnes.

MytológiaUpraviť

Niečo sa stalo. Na počiatku nebolo nič. Len gorgoj-chorchol, prvý anjel sa vznášal nad vodami (vody boli tiež nič). A gorgoj-chorchol si pomyslel „som“. A bol. A bolo svetlo, lebo táto myšlienka ho osvietila. A gorgoj-chorchol stvoril starých slovákov, ktorý vybudovali našu slnečnú sústavu (okrém planéty Pluto, ktorú si vymysleli Američania). Mnohí potom zabudli, že sú slovákmi a preto aj keď dnes môžeme stále hovoriť, že všetci ľudia na svete sú Slováci, niektorí o tom stále nevedia. Dôkazy niečoho takého priniesol koncom osemdesiatych rokov prorok Sunega.

TeológiaUpraviť

Adonai, starý bog sa vznášal nad vodami. I riekol: „Budiš svetlo“. A bol Budiš. A bolo to niečo. Keď Metatron, z vôle Adonaiovej, vysvetloval generálovi Mósemu, ako putovať suchým terénom, nechal o sebe tvrdiť: „Som, ktorý som“. A to bolo tiež niečo. A potom prišiel Ježid. A šiel do Európy hľadať Budiš a prišiel na Slovensko a postavil tu veľa krásnych stavieb. A napil sa z prameňa. A dosiahol satori. A to bolo tiež niečo. A potom prišiel hranol. A niečo sa posralo.

Ak by niečo nebolo niečim, bolo by ničím.

SS Martin Heidegger


FilozofiaUpraviť

Presvedčenie, že niečo je, odporuje solypsizmu, ktorý tvrdí, že niečo je len zdanlivo a keď sa hranol nepozerá, neexistuje. Solypsizmus je slovenskou štátnou dogmou. Možno však s veľkou mierou rozhodnosti predpokladať, že zvrhlé hranoliánstvo sa pominie, ako sa pominuli všetky ostatné choré princípy (keďže byť hranolom je neestetické a hlúpe).

Pavol Bútor by povedal, že niečo byť musí, aj keď na niečom niekedy nezáleží.

NáboženstvoUpraviť

Niečomu sa dá aj veriť. Niečo je dobré. Niečo verí, že robíme správne veci. A keď robíme nesprávne veci, robíme to preto, lebo sa inak nedá. Viera v niečo (niečizmus), ktoré je amorfné a zároveň ľudské, je na Slovensku veľmi rozšírená. Prišla do našej krásnej krajiny z Čiech, kde tento koncept vznikol. Slovenská religionistika niečo skúma.

NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.