Nadčlovek

Done.png


Nadčlovek, často a aj spisovne nazývaný aj nadľudo je ľudo, ktorý je nad. Nad čím presne by však mal byť nie je vždy zrejmé. Povráva sa, že je to najvyššia skupina ľudov, ale celý termín je skôr prevzatý z výplodov rasitických fantasmagórii produkovaných v dobe temna potulným kazateľom Adolfom Hitlerom.

Aj sme chvíľku rozmýšľali, koho sem pre ilustráciu dať, no potom sme si to rozmýšľanie rozmysleli.

Nadľudia a NemciUpraviť

Určitú dobu panovalo v Nemecku presvedčenie, že nadľudia, žijú výlučne v tomto kúte sveta a sú to výhradne čistokrvní Nemci. Neskôr podľa Norimberských zákonov sem boli radení aj potomkovia Nemca a ovce alebo Nemky a skokana zeleného.

Táto zastaralá rasistická dogma perspektívu nemala. Označiť niekoho za nadčloveka bez ohľadu na to, či je blbec, alebo je dokonca (fuj!) smrteľný, či dokáže tak hovno makové je scestné. Mať predpísanú nadvýšku, modré vlasy a blonďavé oči je pramálo na to, aby sa mohol nad ľudstvo niekto vyvyšovať.

Pozorované exempláreUpraviť

Koncom 20. storočia a na začiatku 3. tisícročia vedci už majú odpozorované čo nadľudo je a čo je obyčajný zapráskaný šarlatán, ktorý si ani na riť nedovidí. Pri identifkácii nadľudov vedeckým výskumom výdatne napomáha zber a štúdium historických faktov (počuj „fucktov“). Nadľudo nemusí zákonite byť výnimočným svojimi hrdinstvami. Nadľudo nemusí byť pozitívny (ani HIV+), nezáleží na tom, či je negatívny, nemusí byť krásny, ba nemusí mať ani poriadne pohlavie, či prirodzenie, nie je isté, či by mal byť EMO, či podobný chuj, no musí byť niečím nadprirodzený.

 1. Áno, tí nadprirodzení: Chuck Norris, Ježid, Anton Sirota, Budha, Boh, Profesor Dawkins, Nákupkyňa a podobní svetáci, ktorí vedeli pravdu skôr ako vznikla a aj tak im je to nahovno. Musia sa trápiť a bojovať proti presile.
 2. Druhou kategóriu sú nadľudia, vodcovia. Skúmaním histórie sa došlo k tomu, že jeden zo základných znakov týchto nadľudov je ich schopnosť nadchnúť majoritu pre hocijakú kokotinu. Preto sa pripúšťa, že nadčlovekom bol aj zmieňovaný Adolf Hitler. Bol ním preto, lebo dostal miliónové národy vrátane svojho dostať do veľkých sračiek a oni ho aj tak zbožňovali. Podobné prípady sú Napoleon Bonaparte, Artuš, Attila, či Július Cézar. Dohnali davy k tomu aby sa len tak mirnix-dirnix za nich nechali zajebať na bojových poliach. Koľkí z nich si mysleli keď si poslednýkrát grgli, že padajú hrdinskou smrťou pre spravodlivosť, lepší život svojich detí... tragédia je, že po svete chodí ešte veľa podobných dobrovoľníkov. Vodcovia chodili po svete, smrdeli, kým Chucka nenasrali.
 3. Tí čo vedia všetko vopred, aj keď sú slepí: Sybila, Dr. House, Kostradamus, Walter Komárek, Dong Xian Miaou, Niekto, Baba Vanga... darmo vedia, darmo varujú, veštia, darmo predpovedajú nikto ich poriadne nečíta, nepočúva.
 4. Nadľudia, ktorí by aj dobro napáchali, ale nadarí, sa nedarí... čo môžu poserú: Batman, Jack Bauer, Sa, Nikto, Johnny Dead, Krištof Kolumbus, Superman, Buffalo Béla, Darth Vader, McGyver... a keď sa zadarí je z toho aj tak iba poriadny průser.
 5. Chronickí škodiči, t.j. pravé charaktery, ktoré sa jednoducho narodili ako poriadni kokoti a tento svoj imidž nezapredajú: metalisti, Jožin z bažin, Jack rozpar-ováč, Ivo A. Benda,. Neserú sa s tým, čo už... aj Boh, či dokonca Chuck to vidia a nič.
 6. Trápni šašovia, ktorí sú smiešni tým, že to myslia dobre: Bear Hnills, Michael Jackson, Santa Claus,...

Delenie nadľudovUpraviť

 1. nečlovek
 2. podčlovek
 3. predčlovek
 4. začlovek
 5. počlovek
 6. prečlovek
 7. načlovek
 8. vyčlovek
 9. očlovek
 10. učlovek
 11. bezčlovek
 12. vočlovek
 13. cezčlovek
 14. prednadčlovek
 15. nadčlovek
 16. odčlovek


Pozri ajUpraviť

Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena


 

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.