Motýlie krídla

NA TOMTO ČLÁNKU SA PRACUJE!!! Computerwriting.jpg
Čoskoro bude hotový, vydržte...


"Toto vymyslel nejaký chuj."

- Každý

Po správnosti, motýlie krídlahmyzí (podobne ako napríklad vajcia) párový orgán umožňujúci let vo vzduchu. Avšak nejaký jebek (konkrétnejšie Edwart Norton Lorenz v roku 1979) sa rozhodol: Kurva, tu letí motýľ, čo keď spôsobí tornádo v Brazilí?. A nazval to motýlí efekt.

V slovenčine to význam nedáva... Ako by nejaký pojebaný motýľ mohol spôsobiť tornádo v Brazilií?

Pozrime sa na to z iného uhla. V angličtine sa tento efekt volá BUTTERFLY EFFECT. A teda v preklade Efekt lietajúceho masla. To už význam začínať dáva - ak by maslo začalo lietať, tak tornádo senzácie by nezasiahlo len Brazíliu.

DefiníciaUpraviť

Ale späť k serióznosti. Čo to do piči ten butterfly effect je? Môže sa čitateľ pýtať. A redaktor odpovedá:

To máš tak, keby som dnes zožral liter fazuľovej polievky tak o niekoľko hodín začne unikať z mojej riti zvuková a neskôr aj hmatateľná hnedá seansa. Pokiaľ by som šoféroval a hnedý záškodník by sa prikradol na diaľnici, asi by som pridal aby som to stihol všetko pekne načapovať do sracej diery. No keďže by bola hustá premávka tak by som to v plnej rýchlosti napálil do cisterny s leteckým benzínom, ktorá tam stála pretože vodič taktiež žral fazuľovú a utekal sa vysrať do járku. Nasledovala by explózia apokalyptických rozmerov, pretože neďaľeko bola pumpa, ktorá taktiež vybuchla. Celá budova pumpy odletela do neďalekého muničného skladu, kde spôsobila explóziu nukleárnej hlavice. Keďže Slovensko je člen NATO a vybuchla tu ruská jadrová zbraň, všetky členské štáty a USA samotné vyhlasujú DEFCON 1. Všetci moslimovia vyhlasujú džihád a všetci alkoholici rýchlo dopíjajú svoje najlepšie zásoby a to len preto, lebo si musel žrať tu vyjebanú fazuľovú.

V skratke a bez zbytočných príbehov. Butterfly efekt hovorí o tom že aj najmenší prd dnes, spôsobí klimatickú krízu neskôr. Že aj najmenšia zmena môže mať fatálne následky.

Príklady zo životaUpraviť

Butterfly effect: (skr. BF) Jano vypil 16 borovičiek. V tom mu Dežo vraví nech nie je kokot a nech si s ním vypije vodku. Jano teraz grcia ako šteňa na hajzli žlč. Kolabuje. A zomiera v grckách niekde v prašivom pajzli pri Svidníku

  • Vlado má frajerku, čo mu denne nadáva do kokotov. Vlado stratil nervy a poslal ju do piči. Vlado zomrie ako starý mládenec s úsmevom na tvári.

BF: Vlado má frajerku, čo mu denne nadáva do kokotov. Vlado je však spokojný, lebo raz za mesiac mu dá. Vlado ju požiada o ruku. Do roka je svadba. Sex počas manželstva majú len 3x a z toho sa im narodia 3 deti. Všetky sú po matke. Vlado robí denne 12hodín, má dom, auto. Zistí, že ho žena podvádza, tak sa rozvedú. Vlado dom nemá. Musí platiť vysoké výživné. Vlado býva v garzonke, mesačne mu ostáva 130€ a rozmýšľa, akým lacným spôsobom spácha harakiri.

  • Sedíš za PC/mobilom/tabletom alebo iným multimediálnym zariadením a čítaš si tento článok. Keď ho dočítaš tak budeš pokračovať vo svojom živote a pravdepodobne nič nedosiahneš.

BF: Vypneš to, postavíš sa, začneš makať a o pár rokov vyhráš olympiádu. V následnom rozhovore spomenieš ako ti Necyklopédia zmenila život.

  • V roku 2024 sa zas vyserieš na to a nepôjdeš voliť. Takže tu zase raz budeme mať nepríčetných kokotov alebo zlodejov.

BF: V roku 2024 voliť pôjdeš a tesný výsledok o 1 hlas rozhodne, že polovica inteligentného nádora nebude musieť zutekať pred šialencami, náckami alebo zlodejmi.

  • V roku 1894 vidíš chlapca ako sa topí v ľadovej rieke. Si zbabelec a s výčitkami svedomia žiješ celý život.

BF: Chlapca zachrániš a o pár desiatok rokov kvôli nemu zomrie 60 miliónov ľudí

  • Máš 17 rokov, volajú ťa na párty ale ty nemôžeš ísť lebo si healer a partia ťa potrebuje (pozn. pre starších - hrá sa hru, ktorá sa nedá len tak pauznúť). O 4 hodiny neskôr ti konečne dropne tá legendárka čo farmíš už mesiacs (pozn. pre starších - vyhrali)

BF: Vyserieš sa na partiu a healovanie (pozn. pre starších, vypne PC) a ideš na párty. Okúsiš prvý alkohol a prvý krát zmočíš do rovnako pripitej spolužiačky. O 9 mesiacov: Narodilo sa ti decko, tú legendárku stále nemáš a partia ťa už nikdy nezavolá na žiadneho bossa

PonaučenieUpraviť

Nie je, rob čo chceš. Aj tak to dojebeš.

NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.