Morava (moravsky: Morava naša, česky: Moravistán, pôvodný názov Mähren) je nepresný názov časti slovenskej provincie Česko. Plný názov je Malá Morava, na odlíšenie od Veľkej Moravy, čo je tiež len nesprávny názov Veľkoslovenskej Ríše.

ZemepisUpraviť

Hlavné mesto Moravy/Moravistanu je Slottwaldov, bývalý Gottwaldov. Krajina je plná stepí, púští, polopúští a štvrťopúští, sem tam dajaká benzínka. Územie leží medzi Slovenskom a USA.

DemografiaUpraviť

Moravistania tvoria národnostnú menšinu, väčšina obyvateľov sú Slováci a cigáni.

HistóriaUpraviť

Doba zápornáUpraviť

Narodil sa tu v roku 21 P.V.T. Slota 1. Bol ale etnicky Slovak, a tak rychlo utekal tam, odkial zutekali jeho rodičia.

ŠtvrťovekUpraviť

Moravistania prišli do tejto zeme a zacali budovat Socialisticky štát Moravistán.

PolovekUpraviť

Od čias Veľkej Moravy až do roku 1530 P.V.T. kedy ju dobyl Csar Slota 4. (predchodca Jána Slotu) existovala ako samostatný štát Moravistan.

TrištvrťovekUpraviť

V roku 1780 bola zničená veľká cašť územia, ked Csar Slota 12. nasadol do "tankoch" a pomýlil si trasu.

CelovekUpraviť

Začiatkom 21. storočia sa podobne ako Maďarsko dostala pod vládu rodu Hamburgerovcov, a teda sa aj zmenil priemysel provincie, ktorá pôvodne vyrábala ponožky. Všetky ponožkárne sa zmenili na McDonaldy. Ak si niekto ponožkáreň nechal a neurobil z nej fast food, bol popravený za porušenie štátneho zákona. Od roku 2007 sa Moravistan pripojil späť k Slovenskej Ríši.

Politická situáciaUpraviť

Obyvatelia Moravistánu demonštrujú proti fast foodom a snažia sa o znovunastolenie ponožkárne. Csar Slota 18. prislúbil, že od roku 2015 sa znova otvoria ponožkárne.

HymnaUpraviť

Hymna Moravy: Stará (pred Hamburgerovcami) Ku predu k novým ponožkám!

Nová hymna: Napisana Cheesom Hamburgerom Parapampampam o moravo, ti vlasti má.

  Niektoré české témy  

BecherovkaBitka pri SlavkoveJára CimrmanČechČechomorČeskoVáclav HavelJožin z bažinVáclav KlausMoravaOstravaPardubaPetr NovotnýPrahaTornádo v UrčiciachŤěžkoslovensko
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ!


Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.