Monotika je opakom politiky. Je to filozofický smer, kedy sa človek monotik zaoberá väčšinou jednou záležitosťou, v ktorej je nadmieru zdatný. Je to preto, lebo táto záležitosť je jeho skutočným zamestnaním alebo koníčkom.

Monotik je teda sústredený na to čo dokáže najlepšie vykonávať (fyzicky, či psychicky). Filozofiou monotiky je sústrediť energiu na veci prospešné bez zbytočného zasahovania do záležitostí iným. Monotika je nástroj, ktorý premieňa intelektuálne a manuálne zručnosti na zmysluplnú prácu. Monotik je mierumilovný človek - profesionál, ktorý sa stará o seba a svoju prácu a rodinu (prípadne iných blížnych).

Politik je naopak človek, ktorý vzhľadom na svoje intelektuálne a manuálne zručnosti nevie vykonávať žiadnu zmysluplnú prácu tak sa venuje oblasti, ktorá sa volá politika. Politika vznikla polymerizáciou monotiky a je je jej presným opakom. Zmyslom politiky je rýpať do všetkých a do všetkého, bez akýchkoľvek znalostí alebo zručností.

Keď si predstavíme postavenie politika a monotika v jednej priamke, dôjdeme k záveru, že monotik je protikladom politika. Je autonómny. Autonómia v politickom myslení je základom anarchie a monotik je teda vo svojej podstate anarchista.

Oficiálna politika Slovenska Poloha slovenska.jpg
SVK Necy.jpg Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
Stop making stupid people famous.jpg
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.