Mojžiš bol najväčším rozkrokom (čítaj prorokom) Judaizmu, ako aj pre kresťanstvo a isalam. Pripisuje sa mu parodizácia prastarého zákona. Žil v rokoch 1274 až 1154 P.V.T.. Za manželku si vzal Ciberu. Tá mu porodila Geyroma a Alienzera. Mojžiš viedol Židov zo zasľúbeného Egypta. Na ceste použil slovenský výraz „Jebem ti boha“, čo zapríčinilo naštvalo menovaného a ten naňho a na jeho národ uvalil kliatbu dodržiavania desiatich božích príkazov.

Mojžiš žil pomerne krátko, iba 1200 rokov (1200 nie je prvočíslo, ale dáke číslo to bude), čo je asi jedna tretina terajšieho veku dožitia židov. Posledných 400 rokov (niektoré encyklopédie uvádzajú 40) vodil židov po púšti lebo sa s nimi hanbil ísť cez mesto. Zomrel na planéte Nabo.

Mojžiš vystupuje aj v knihách pre malé deti, napríklad Moja prvá kamasutra a Ako prežiť na Luníku IX.

Cep de vigne.png Haluz
Tento článok je príliš krátky na to, aby ste sa z neho niečo dozvedeli, preto mu hovoríme haluz. Keby mal tak o dva centimetre viac, už by haluzou nebol. Ak sa chcete pozrieť na podobné halušky, navštívte túto stránku.


Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII. BibleWarningLabel.jpg
Eden.jpg

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.