Smrťfón

(Presmerované z Mobil)

Smrťfón (niekedy aj smartfón) je bezduchý kus plastu pomiešaný s nejakými kovmi, ktorý, okrem niektorých zatiaľ nezvládnutých funkcií ako je telefonovanie, či triviálne posielanie SMS, slúži na vyprázdňovanie účtu majiteľa, ale aj na účinné zabíjanie jeho mozgových buniek. V súčasnosti patrí smrťfón medzi obľúbené fetiše dezolátov. Mobil je obľúbený aj preto, lebo je jediný stroj, ktorý majiteľovi vyjadrí sústrasť, že ním vyvolaná osoba nie je práve v dosahu a často to dá aj dvoma jazykmi za sebou. Opakom smartfónu je vraj stupidfón, nazývaný aj debil mobil.

Vývojový stupeň moderného smrťfónu.
Vecchio telefono.jpg

Podobný zvuk pri výslovnosti má aj ďalší výrobok, ktorý nazývame smrťfén. Tento vynikajúci luxusný výrobok nám dáva šancu vychutnať si dych smrti.

História smrťfónovUpraviť

Prvý mobilný telefón, ktorý bol v tom čase ešte poháňaný parou, vynašiel v roku 1882 americký generál Thomas Troy Handy ako náhradu vojenských poľných telefónov. Hneď nato zomrel na záhadnú chorobu z ožiarenia. Neskôr bol vyvinutý typ elektrického mobilného telefónu, ktorý bol zabezpečený tým, že ho zavreli do búdok.

Neskôr v USA vymysleli iný mobilný telefón, ktorý pre lepšiu mobilitu bol montovaný do áut. Tento model sa dostal do Európy, kde už bol dostatočne blízko, aby si ho naštudovali súdruhovia zo Sovietskeho zväzu, ktorí nápad zveľadili až na toľko, že ho vybrali z auta, dali podvozok a bol tlačiteľný najprv dvoma, neskôr stačila aj jedna silnejšia osoba. V tom čase netrvalo dlho a podvozok bol zredukovaný na dva kolesá. V dobách, keď sa prešlo na jedno koleso bol mobilný telefón skoro taký ľahučký ako obyčajný fúrik. V mestách bolo jeho používanie úplnou hračkou, lebo nebolo treba k nemu až tak dlhý kábel.

Z histórie je známe, že moderný smrťfón vymysleli tí istí xichti, ktorí vymysleli mikrovlnku. Principiálne šlo o nápad ako rozvinúť potenciál vlniek na vlny. Logicky teda s prihliadnutím na súvislosti, je preto jasné, že smrťfón vznikol evolúciou niektorého mikrovlnkinho dielca a aj jej súčiastok. Tento prístroj už šiel na vlnách a nie na kábloch. Môžeme preto už len z čisto triezvej logiky predpokladať, že prikladaním smrťfónového prístroja k hlave a ešte k tomu keď je pod napätím (prístroj, nie hlava), máme vytvorené podmienky na ohrev/ pripekanie jej obsahu (t.j. obsahu hlavy). Aj z malých takýchto zásahov preto postupne dochádza k pripekaniu obsahu lebky a najlepšie tým aj modzgu. Nie je preto nič zvláštne pochopiť, prečo sa z užívateľov smrťfónov stávajú čistí debili, ktorí si myslia, že celý svet majú v tej placke, ktorú majú strčenú najčastejšie do vrecka na rifliach, ktoré býva najbližšie ku riti.

Pripečené modzgy ľudov časom prestanú vnímať celý svet okolo seba, prípadne ho vyradia zo svojho zorného poľa potom, ako na nich spustí niektorý s prednastavených zvukov.

ÚčelUpraviť

Z hľadiska účelu bol pôvodne smrťfón vymyslený na to, aby vriťolezi neunikli práci ani po oficiálnej pracovnej dobe. Neskôr sa zistilo, že je to výhodný produkt na získavanie prostriedkov a vymývanie mozgov všetkých tried vrátane nezamestnaných. Problémom bolo zabezpečiť ovládanie plochy týchto napriek všetkým snahám stále ešte príliš malých zariadení. Skúšali sa mumifikované ale ja plastikové myši, klávesové nástroje, či iné zvery, ktoré ale páchli a boli nepraktické.

Preto sa nakoniec došlo k tomu, že by bolo fajn, keby sa použil iba jeden prst, ktorý sa predtým a nachádzal v nose a niekedy aj inde. Inou evolúciou sa pochopilo, že je sprostosť stále vyrábať rôzne gombíky a tlačidlá a že ich, podobne ako v televízore, stačí premietať na obrazovku.

Časti smrťfónaUpraviť

Existuje niekoľko variantov vyhotovenia smrťfóna, my si rozoberieme tie najbežnejšie:

  • Displej – zobrazuje všetky kecy, hypnotizuje vás svojimi farbami a priťahuje pozornosť na zariadenie a zamestnáva prsty.
  • Akčné tlačidlá – nie všetky tlačidla na smrťfóne sú nakreslené. Zopár ich zostalo, aby aspoň nejaké boli. Tieto, nazvime ich prvky, vám umožňujú spustiť proces vyprážania mozgu v turbo režime. Turbo režim sa zapne, keď niekam zavoláte.
  • Klávesnica – neznáme zariadenie, ktoré takmer ani neexistuje. Niektorí veria, že je určená na písanie SMS, ale najpravdepodobnejšou možnosťou je použiť ho na magické kúzla. Zoznam takýchto kúziel je uvedený nižšie.
  • Telo - je práve to zariadenie, ktoré vám umožňuje smažiť mozog. Zbadáte to podľa toho, ako sa mobil predsa len trochu zahrieva. Ak to cítite, hoďte smrťfón do vody.
  • Batéria - je zariadenie, ktoré generuje energiu na vyžarovanie mikrovĺn, ktoré smažia mozog.
  • Vibrátor - skryté zariadenie s pochybnou užitočnosťou. Nikto neprišiel na účel tohto zariadenia. Neskromní analytici sa však ponáhľajú s tvrdením, že toto zariadenie nie je nič iné ako špecializované zariadenie pre ženy. Jednoducho povedané, <cenzuroval> ich.
  • Blútúth - je tiež zariadenie pochybného použitia. Hovorí sa, že sa používal v ľadovcoch na zisťovanie potopených ľudí žiarením zo zubov, ktoré v týchto zemepisných šírkach dostávali modré spektrum. V súčasnosti prebieha monitoring funkčnosti tohto zariadenia.
  • Infrared - Pravdepodobne bolo zariadenie určené pre mužov ako zariadenie, pomocou ktorého môžete prepnúť na futbal v televízii, keď manželka skryje diaľkové ovládanie.

Operačný systémUpraviť

Na používanie a hrabanie sa v črevách smrťfónov slúži jeho časť, ktorú nazývame "operačný systém", ktorý môže byť:

Funkcie smrťfónovUpraviť

Medzi niektoré zaujímavé funkcie smrťfónov patrí:

Na záverUpraviť

Bol som včera v najkrajšom hlavnom meste sveta, v daktorom nemenovanom nákupnom centre... zrazu zavolala príroda, našiel som dvere s panákom a sadol som dovnútra a robím komplet všetko, čo treba. Zrazu na kabíne vedľa mňa buchli dvere, zavŕzgali plastové dosky. A už som nebol v tom sám. Myslím normálka, keď sa zrazu odvedľa ozve:"Ahoj! Ako sa máš?"
Kukám ja chuj, no čo som slušne vychovaný, tak odpovedám:"Celkom v pohode."
On sa ma nato pýta: "A čo robíš?"
"Čo asi budem robiť... tu v hajzli?" Odpovedám.
Ani sekunda neprešla a sused sa ma pýta:"Nemohol by som prísť k tebe na chvíľu?"
Som z toho dosť v piči. Rozmýšľam o tom, že iba mne sa môže stať, že trafím na buzeranta, či nejakého iného psychopata... zimomriavky mi behajú po chrbte a v hlave sa mi premieta život. To, aký bol krásny doteraz. Skúšam to jemne, teda, vravím mu: "Nehnevaj sa. Teraz nie. Mám práve iné veci na robote."
Sused sa na to výrazným tónom ozve a hovorí: "Počúvaj ma! Musím zložiť. Vedľa v kabíne serie nejaký kokot a odpovedá na každú pičovinu, ktorú ti hovorím."

Pozri ajUpraviť

Necyklopedické veci
 

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

 
 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.