Mikuláš Dzurinda

"Ste zlíý, zlíý a ešte raz zlíý!"

- Hranol - Mikimu ako odborný argument

"V noci robia len zlodeji a kurvy..."

- Mikiho pravdivý argument
Mikuláš Čurinda
Mikuláš Dzurinda

Mikiho obľúbená a typická činnosť, za ktorú si vyslúžil prezývku Cikuláš Čurinda
Narodenie 4. február 1955
Spišský štvrtok, Slovensko
Známy vďaka výpravca vlakov, športovec a ohrievač vládnych kresiel

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Chaplin.jpg

Mikuláš Dzurinda používa mená ako Cyklista, Maratónec, Cigán, Fúzač, Dzurindašvili, Expremiér, Modrofúz, Miki "koaličník" Dzurindza, Mikipremiér, Cikuláš Čurinda, Bushoriťolez, Potkan, MaFuKo - Malý Fúzatý K****, Mikuláš Platini, Mikimauz, Kanáloš, Korytár, Miguľáš Dzárinda, Dzurošík.

Ing. (rozumej: Inkognito) Mikuláš Dzurinda, CSc. (rozumej: Celkom Slušný cigán) (* 4. február 1955, Spišský Štvrtok (okres Víkend)), známy aj pod menom Mikipremiér, je vývojové štádium premiéra (niekedy tiež označovaný ako priemer alebo vajda) Slovenskej republiky , ktorého predchádzajúcim štádiom je Vladimír Mečiar a nasledujúcim je Robert Fico. Tiež neveľmi úspešný politik, biker, básnik, výpravca vlakov a v neposlednom rade debil.

Raný životUpraviť

 
Priateľský výraz

Pochádza z mnohodetnej rodiny nejasného etnického pôvodu. Podľa niektorých bádateľov bolo ich pôvodné meno Šonka(-ovci) a na Slovensko pribudli z Indie, kde im hrozili perzekúcie za údajné nepovolené hromadenie zásob zemiakov. Na Slovensku si Dzurindov starý otec otvorili živnosť na výrobu korýt a ich príslušenstva. V jednom z nich, ktoré sa nachádzalo na dvore sa všetci v nedeľu slávnostne kúpali, čo dokazuje hygienickú vyspelosť tejto rodiny oproti iným členom ich komunity a potvrdzuje, že Šonkovci vo svojej pravlasti neboli len špinavými cigáňmi, za akého je tento ich príbuzný často označovaný.

Registrované partnerstváUpraviť

Ako jeden z mála predstaviteľov slovenskej politickej špičky sa otvorene hlási k podpore registrovaných partnerstiev. Sám má za sebou niekoľko viac či menej úspešných spojení s osobami rovnakého pohlavia, rovnakého ale aj opačného názoru. Najznámejšími jeho partnermi boli počas jeho prvej hrôzovlády Jozef M., Ján Č., Rudolf Sch., Béla B., počas druhej hrôzovlády Pavol R., Pavol H. a druhýkrát Béla B. Už počas prvej vlády sa zoznámil s osobou, ktorá dodnes máta jeho myseľ, jeho pokračovateľom, meno ktorého sa vyslovuje len pošepky - Róbertom Ficom. Napätie medzi nimi je väčšie ako výkon reaktora v Mochovciach.

Básnická kariéraUpraviť

Básnické hrubé črevo v sebe objavil počas stredoškolského štúdia (iba v stredu). Jeho najznámejšia báseň je Pomník vďaky (za Víťazný Február).

Chvíľka poézie:

„Mikuláš Dzurinda,
SPŠG-B – banícka priemyslovka v Spišskej Novej Vsi,
dopravný ročník: III. EA

Pomník vďaky
Hoci som mladý, pochabý, Hoc dokázať chcem viac a viac,
už neraz som sa zamyslel, dozadu hlavu obrátiac.
A čo som videl? Život bohatý, plynúci v šťastnej krajine,
Veselé detstvo chlapčenské V slobodnej šťastnej rodine.
Čím rokov viac, čím starší som, Tým viac sa zamýšľam,
Ako to, že domov môj Teplučký stále mám?!
Za to, že neviem, čo zrada, klam, Že život to je pre mňa dar,
Nie utrpenie, klamstvo mar, Vďaka ti, slávny Február!
Vďaka ti, robotník i roľník, Vďaka ti otec, mať,
Že môžem rojčiť, stále sniť, Slobodnej zeme plody brať.
Premnoho vďaky v srdci mám, Že môžem šťastne dnešok žiť,
Snežienok ráno natrhať, Potom zas večer s milou byť.
Nuž počuj, otec, drahá mať, Počúvaj šťastná moja vlasť.
Keď toľkú radosť v duši mám, Čo všetkým sľúbim darovať.
Nechcem byť dlžník večitý, Chcem polia, lúky orávať
Do všetkých hriadok zasievať.

Spomienka na slávne dni
„A vločky padajú. Prikrývajú rozkopané ryhy, zašpinené cesty, holé konáre stromov. Krásne februárové večery! Zohrievaní teplom rodinného krbu si len hmlisto, s námahou dokážeme predstaviť, že by veľké, pokojne padajúce chuchvalce snehu mohli zvestovať aj nepríjemné chvíle. A veru, nie je tomu tak dávno, čo pracujúci človek, milujúci svoju vlasť, musel bdieť, aby sa naša domovina neodklonila od správneho smeru. Bola to tvrdá, ale slávna skúška. Skúška vo februári roku 1948. V mesiaci, v ktorom robotník vedno s roľníkom nemohli zažmúriť bezstarostne oči, pretože osud budúcnosti závisel od ich pevného, rozhodného postoja."“


Nemiestna poznámka pre menej informovaných: Autor tejto básne sa stal pravicovým premiérom demokratického Slovenska a predsedom pravicovej SUDOKÚ-DS.

Zmluva s diablomUpraviť

Chronológia > Pajác XVI. ľudovo nazývaný Cyklista. Slovenský bájkar, táradlo, rozprávkar atď. Obdobie dospievania mal Pajác XVI. dosť schizofrenické, pričom treba zvlášť podotknúť, že jeho prvé umelecko-politické schopnosti nik nebral vážne a to ako vo VPN, tak ani v domovskej KDH, kde nejaké obdobie šantil a zastával funkciu "niktoša" (piateho kola u voza) v poslednom rade. Po voľbách v roku 2006 bol ochotný ísť do spolku s prípadne aj s Diablom. Problémom sa však bola jeho domovská strana, (z ktorej už bol skôr vyvrhnutý) pretože bola viac naklonená spojeniu s najvyšším predstaviteľom Smeru, Robertom F. Nakoniec však zmluvu s diablom uzavrel len ON za pomoci tankistu zo Žiliny a stále pripraveným Robertom.

ComebackUpraviť

 
Deti, ak sa dáte na politiku, skončíte takto.

Po voľbách 2010 sa stal členom Radičvlády, oficiálne majstrom zahraničia (rozumej: teplé miestečko, odkiaľ môže všetko a všetkých dirigovať a kontrolovať), hoci o ňom nemá ani šajnu, čo však nevadí, pretože mu aj tak nikto nerozumie. V skutočnosti je však tajným premiérom, pretože robí Radicsnő predsedu strany.

Svoj návrat využil Miki na výhodné zbavenie sa odpadu, konkrétne starej hrdzavej platiny. Stihol to ešte pred svojim „leavebackom“.

Po rozlepení tzv. „zlepenca“ sa Miki nenápadne na nejaký čas vytratil. Objavil sa až pri svojom výstupe po Schusterovej osemdesiatke, kde sa zosmiešnil tým, že pri napodobňovaní svojho kolegu, Jána S., si rozdrúzgal hlavu o chodník. Odvtedy sa Dzurinda opäť pohybuje len v tieňoch.

Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.