Matka príroda

"Matka Príroda je kurva"

- Murphy - 8. Murphyho zákon
Životnú pravdu Matky prírody nájdete v mieste jej lona...

Matka Príroda, resp. Matka Zem, božstvo ekologistov, environmentalistov a ekoteroristov, trochu splývajúce s Evolúciou, od ktorej však koná omnoho rýchlejšie a neobmedzuje sa na otázky vývoja. Matka Príroda zodpovedá Chuckovi Norrisovi, popri vývoji, aj za ekologickú rovnováhu a zdarný beh prírodných procesov, ako je sex a podobne. Je mocná, ale krehká. Všetko robí geniálne a s dobrým úmyslom, ale nesmieme jej do toho kafrať. Ak zasiahneme, pomôže nám Murphy, dojebeme to a všetko raz spadne.

Tento koncept je podobný ostatným náboženstvám. Aj v nich existuje kopa výhovoriek, prečo sa božstvu veci nedaria podľa pôvodného plánu. Samozrejme, vždy sme na vine my, božstvá sú predsa bez chyby. A nakoniec vždy príde do kín a televízorov z Hollywoodu definitívny trest vo forme Armagedonu.

VznikUpraviť

V okamihu Veľkej Tresky začali pôsobiť prírodné sily, ktoré vďaka čomusi akejsi neznámej Sile smerovali k jedinému cieľu, k vytvoreniu krásnej, prevažne zelenomodrej, zmesi života. Matka Príroda je tu teda dávno a v nejakej utajenej podobe tu bola aj pred vznikom života. Ale ak ten život zničíme, bude to nenávratné a matka zomrie. Tak!

Stvorenie svetaUpraviť

Matka príroda nie je stvoriteľkou vesmíru ani Zeme a jej veriacich to ani nezaujíma.

Metafizycká podstata božstvaUpraviť

  Rôzne podoby Matky Prírody, ako vidíme, fantázii sa medze nekladú. Obrazy nijako nevystihujú jej neľútostnú povahu, ani skutočnosť, že je miliardy rokov stará.

Matka Príroda je kolektívna bytosť. Pozostáva zo všetkých tvorov, potvorov a rastlín, a so živlov ako je voda, pivo, rum, borovička, vzduch, skaly, ľadovce a hovno. Vlastne zo všetkého s jedinou výnimkou, nepatrí do nej človek a nič čo vytvoril!!! Nič ľudské v nej nemá miesto. Personifikáciou matky prírody nie je chlap, ako je to v prípade šoféra auta, ale je to plodná mladá žena rôzne prepletená so živlami, stromami a starajúca sa o zvieratká (so zvieratami napodiv nebýva kombinovaná, je to antropomorfná bytosť, hoci nás nemá rada).

Otázkou ostáva, ako ďaleko do vesmíru táto bytosť siaha a ktoré udalosti teda spôsobuje ona a ktoré vonkajšie sily, ktoré už možno nie sú jej súčasťou, hoci aj taký asteroid, či iný šuter je furt lepší ako ľudská činnosť. Od vymedzenia rozsahu Matky záleží, ktoré armagedony už nebudme považovať za Jej múdry blahodarný vplyv, ale za katastrofy.

Napriek tomu, že nie sme súčasťou matky, pôvodne (nejakých 1 000 000 rokov P.V.T.) sme boli a preto sme s Ňou stále akosi zvláštne zviazaní a zničenie každej Jej súčasti nás približuje k nášmu koncu. Autori scifi,ktorí vidia budúcnosť v umelých (tzv. PET) svetoch, sa mýlia.

CharakterUpraviť

 
Typická predstava krehkej Matky Zeme ničenej zlým človekom. Na rozdiel od iných božstiev je to vždy Ona.
 
Človek do prírody nepatrí - výnimku majú len ušľachtilí Indiáni.
 
Výsledok práce Matky Prírody - nejde teda o ekologickú katastrofu ale o ukážku Jej vznešenej sily.

Prisudzujeme jej starostlivosť, zmysel pre krásu, láskavosť a absolútnu múdrosť

V skutočnosti vie príroda napáchať také veci, že ľudovia sú úplné béčka. My sa snažíme znečistiť atmosféru, ale také sopky a zmeny klímy (čiže súčasť Jej Veličenstva Prírody) vedia atmosféru úplne zmeniť. V histórii Zeme sme už mali fialové oceány páchnúce sírovodíkom a nad nimi žltú oblohu (možno za to môže civilizácia hlavonožcov). Matkine ľadové doby spôsobovali masové vymierania a vznik mrazových púští. Jej tornáda cyklóny, povodne, tsunami dokážu poničiť lesy a koralové útesy. Ale pre Jej nasledovníkov to všetko bolo krásne a nevyhnutné pre nový krajší začiatok.

Podobne vražedne sa vie Matka prejaviť voči ľudstvu, občas ničí ť mestá, obce, cigánske osady a úrodu, ohrozuje prežitie ľudov v celých regiónoch. Toto je však len a len zaslúženým trestom za naše správanie a nijako to nesvedčí o Matkiných zlých úmysloch. Keby sme ju netrápili, žiadne živelné pohromy by neboli. A keby boli, tak len pre naše dobro.

Čo je dovolené živlovi, nie je dovolené ľudoviUpraviť

Čo je dovolené Prírode, živlom, zvieratá, nie je dovolené ľudovi. Toto je základné pravidlo viery. Ak nejaký živel úplne zničí ekosystém, je to krásne a nepatrí sa hovoriť, že je zničený. Ak ľudo urobí z toho len zlomok, je to ekologická katastrofa a príklad našej necitlivosti, za ktorú budeme potrestaní povodňami, otepľovaním, sňahom a mrazmi. Podobne ako v krčme platí aj v tomto prípade Darwinov evolučný zákon prirodzeného výberu.

Ak sa kvôli nejakému potvorovi zmení les na more suchých stromov, treba obdivovať odtiene sivej a hrdzavej. Ak potom na miesto lesa vyrastú len kroviny, je to krásny príklad sily Prírody. Ak človek spíli pár hektárov, na ktorých stromy vzápätí začnú rásť odznova, je to neodpustiteľné barbarstvo. Ak by Tatry zapálil nejaký ľudo, vznikla by nenávratná škoda. Ak by ich zapálil blesk, je to v pohode a sme smiešni, že to nechápeme. Prírodný oheň je niečo celkom iné, ako ľudský oheň.

Kult Matky PrírodyUpraviť

Medzi cirkvi Matky Prírody patria napr. Greenpeace, Greenhorni, WWF, WWII, WTF, IUCN, Deti Zeme, na Slovensku LZ VLK, či aj medveď. Tieto cirkvi organizujú rôzne posvätné rituály, medzi ktoré patria najmä protesty proti vybraným ľudským aktivitám. Kľúč výberu týchto aktivít je zahalený tajomstvom, pravdepodobne ide o vnuknutie samotnej Matky. Preto len platonicky proti najbohatším firmám (napr. British Petrol v Mexickom zálive), ktoré im platia odpustky. Matka to tak nechce.

Sväté textyUpraviť

Svätými textami sú knihy niekoľkých guruov hnutia, v ktorých vysvetľujú svoju životnú filozofiu, ale najmä propagačné letáčiky a brožúrky, ktoré obsahujú všetko potrebné poznanie a odpovede na všetky otázky. Vedeckým článkom, technickým normám a podobným výtvorom diabla sa treba zásadne vyhýbať.

Základné rituályUpraviť

 • predstierať boj proti ľudstvu - ľudstvo je premnožené a treba dúfať, že nejaká katastrofa ho vyhubí. V skutočnosti však tento bod netreba brať doslova, veriaci nie sú povinní vraždiť (cudzích ani svoje rodiny), nemať deti či páchať samovraždy. Dôležité je len túžbu po vyhynutí ľudstva často spomínať.
 • tvrdiť, že záleží na tom, v akom stave ostane Zem po našom úspešnom vyhynutí, že nás má z akéhosi ezoterického dôvodu zaujímať, či tu po nás bude vládnuť hmyz alebo cicavce. Že to skrátka tým potvorom dlžíme.
 • zdôrazňovať, že iné tvory tu boli milióny rokov pred nami - preto sú dôležitejšie ako my.
 • hovoriť, že našim cieľom nesmie byť ovládnutie prírody, ale pokora pre ňou - príroda by nám určite neublížila, nanajvýš by zredukovala náš počet na správnu mieru.
 • vždy navrhovať ponechanie čo najväčšej časti krajiny na prírodu - bez ohľadu na nároky ľuda, a aj vtedy, keby využívaná krajina bola pekná a zdravá.
 • vyvarovať sa akéhokoľvek súcitu ľuďmi, najmä pokiaľ nejde o priateľov alebo rodiny:
  • ak cudzieho ľuda napadne medveď či iný potvor, tak to preto, že ho vyprovokoval. A "medvede tu boli skôr ako ľudia".
  • ak ľudov postihne povodeň, "nemali si stavať domy tak blízko pri rieke" (samozrejme, nemali stavať ani v horách, lesoch a p.).
  • hlad a chudoba nie sú dôvodom pre rozvoj poľnohospodárstva a priemyslu, celé ľudstvo má žiť z ekoturizmu. Elektriny je predsa v zásuvkách dosť a potravín v obchode tiež, načo ich neekologicky vyrábať.
 • zúčastňovať sa na protestoch - protesty nahrádzajú tomuto náboženstvu omše. Pravé protesty musia mať niekoľko vlastností:
  • musia sa vždy sústrediť len na konkrétne miesto a konkrétny ľudský zločin voči prírode, nesmú sa zaoberať širšími súvislosťami. Ak napr. protestujeme proti skládke odpadu, nesmie nás zaujímať, že mesto nejakú skládku nevyhnutne potrebuje a že stará skládka ohrozuje životné prostredie.
  • musia byť namierené voči novým aktivitám (zločinom), napr. novým stavbám. Riešenie starých problémov (napr. skládok toxických odpadov spred 50 rokov) nie je zaujímavé, pretože cieľom je niekomu niečo prekaziť, nie niekoho prinútiť ku konaniu. Pokiaľ ľudom v niečom zabránime, umožníme tým konať Prírode, pokiaľ ľudov prinútime odstraňovať staré chyby, budú konať ľudovia, nie Matka, a to našu karmu až tak nezlepší.
  • mať jednoduché odpovede - pravý 15 ročný člen Greenpeace dá bez problému do laty najväčších vedcov a najskúsenejších ekonómov, pretože posvätné brožúrky ho vyzbrojili odpoveďami. Odpovede nemusia vzájomne nadväzovať a nemusia byť konkrétne. Proti novej skládke treba vstúpiť s argumentmi typu "ľudia by mali produkovať menej odpadu". Toto nijako nebráni inokedy protestovať proti využívaniu dreva a iných organických materiálov, ktoré by nám pomohli znižovať objem odpadov. Prípadne ešte lepšie: podporovať využívanie dreva a súčasne byť proti jeho ťažbe aj dovozu.
 • stať sa misionárom - pravdy z brožúrok treba prezentovať na akomkoľvek fóre, aj v prípade, že diskusia nie je bezprostredne o životnom prostredí.

Pozn: učenie netreba vzťahovať svoju osobu - to, že buzerujem iných, je len rituál, ktorý robí Matku Prírodu silnou a zdravou, neznamená to, že by som sa mal uskromniť ja. Veci kúpené v obchode nikdy neboli vyrobené na úkor prírody.

  Prírodné sily na Necyklopédii  
PočasieDážďRadiáciaSňahVietorTornádo v UrčiciachKauza prízemné mrazyLamačská snehová anomáliaZáhadné zvuky v Bratislave
Predpoveď počasia


Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam


NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.