Mapinguari

Done.png


""Pracoval jsem u řeky, když jsem zaslechl jekot, hrůzu nahánějící kvílení. Náhle se zpoza stromů vynořilo cosi vyhlížejícího jako muž celý hustě porostlý chlupy. Šel po dvou nohách a díky Bohu se nevydal směrem k nám. Nikdy na ten den nezapomenu. (...) Pravidelně se objevuje. Někteří lidé si myslí, že se v pralese setkali tváří v tvář s ďáblem.""

Mapinguari
Mapinguari
Jedno z vyobrazení nakreslených očitými svedkami.

Pre nedôverčivých prikladáme aj konštrukciu vedcov, ktorí však toto zviera nikdy nevideli.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

- Joao Batista Azeveda - svojou dobrou češtinou

Mapinguari je veľký druh potvora žijúci v Amazónii. Je dva (prvočíslo!) až päť (prvočíslo!) metrov vysoký a vyzerá divne. Je nebezpečný a má zlý charakter, smrdí a je nezraniteľný.

PôvodUpraviť

Takéhoto potvora musel stvoriť Boh, hoci z pochopiteľných dôvodov sa o ňom v Biblii radšej nepíše (teoreticky by mohlo ísť o Behemota, čo je mocné zviera, ktoré vyzerá ako niečo medzi volom, krokodílom a čímkoľvek). Evolúcia a Darwin sa k mapinguarimu odmietajú prihlásiť, hoci niektorí vedci sa ho snažia do evolučnej teórie zapasovať a tvrdia, že ide o veľkého zemného leňochoda, ktorý údajne vyhynul pred 10 000 rokmi. Existujú dôkazy, že to iba vyhynuli tí, čo ho videli. Radšej vyhynuli, respektíve pôsobia ako mŕtvi chrobáci.

OpisUpraviť

 
Vedecká predstava zvieraťa, ktoré vedci nikdy nevideli.

Jediné, na čom sa všetci svedkovia, ktorí stretnutie s mapinguarim náhodou prežili, zhodujú, je že sa vie postaviť na zadné nohy. Mapinguari má obrovské pazúry a neútočí vlastnou hlavou, naopak, hlavu pri útoku odvracia. To naznačuje, že nemá bohvieako pekné zuby a hanbí sa za ne. Jeho typickým znakom, ktorí spomínajú všetci preživší, je strašný smrad. Dalo by sa predpokladať, že mu smrdí z huby, ale nie je isté, či hubu má. Divný, až zmrazujúci, je aj jeho rev.

Ďalšie opisy sú dosť zmätené, pretože so zlomenou čeľusťou, či podobným zranením, kognitívne schopnosti bežného ľuda klesajú. Je možné, že tento potvor nemá ústa na hlave, ale na bruchu. Podľa iných aj, aj a podľa ďalších tie ústa na bruchu vyzerajú takmer ako piča alebo rozopnutý zips. Zabiť ho je údajne veľmi ťažké, ide to len strelou do hlavy a to ešte guľka musí byť odliata pomocou magických praktík. Vedci sa pokúšajú priživiť aj na tomto detaile a tvrdia, že ktorýsi z tých vyhynuvších leňochodov mal akési podkožné skostnatené výrastky. Nevedia to však dokázať.

Možnosť zámenyUpraviť

Niektorí tvrdia, že necháva obrátené stopy, ale to si ho zrejme pletú s kurupiru - ten necháva obrátené stopy, ale nevyzerá ako mapinguari. Ďalší svedkovia tvrdia, že tvor má iba jedno oko, takže by mohlo ísť o nejaký druh kyklopa, tí však žijú iba v Grécku.

Okrem druhu mapinguari existuje aj „mapinguary“ (niektorí tvrdia, že ide o ten istý druh, čo by dokazovalo, že Brazílčania nie sú v pravopise o nič lepší ako Slováci). Zdá sa však, že slovo mapinguari označuje potvora, ktorého sme opísali, zatiaľčo mapinguary označuje veľkú opicu, čosi ako yetiho a možno vie aj rozprávať, ako už opice zvyknú.

Okrem v Amazónii žije aj Xolchixe, prezývaný aj tigrí leňochod, čo je veľký druh dravého leňochoda. Ak vás teda niekedy napadne stromový leňochod, nevyplytvajte naňho magickými guľkami, tú si šetrite na skutočného mapinguariho.

SprávanieUpraviť

Mapinguari po nociach jačí ako Viktorka od splavu a keď niekoho napadne, tak ho zvyčajne zachlomoždí. Stavia sa pri tom na zadné, aby vyzeral ako medveď, hoci medvede v Amazónii nežijú, čo dokazuje, že tam kedysi žili. Bojí sa vody a zdá sa, že nefajčí ani nehrá futbal. Údajne má dobrý čuch, čo je v tom smrade neuveriteľné.

Mapinguari sa vyhýba vedcom, pretože vie, že by ho zabili, najmä ak by sa dostatočne nepodobal na leňochoda, aby obhájili evolučnú teóriu.

Správanie ľudov k mapinguarimuUpraviť

Ľudovia sú voči tomuto potvorovi plní predsudkov. Kvôli tak prirodzenej veci, akou je obyčajný smrad, sa mu vyhýbajú natoľko, že aj keď už sedemkrát dokázali mapinguariho zabiť, nechali ho ležať a nedoniesli nijaký dôkaz. Možno aj toto je dôvod, prečo je na nás mapinguari taký zlý.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.