Done.png


Magor
Magor 1.jpg
Toto je magor
Magor 2.jpg
A aj toto je magor

Magor (alebo dement, či psychopat, lat. Dement, syn. Psychopath) je človek trpiaci zákernou psychickou poruchou.

CharakteristikyUpraviť

Na rozdiel od debila, magor nemá jednoduchý operačný systém, ale má ho niečim skomplikovaný. Znamená to asi tak, že v rámci rôznych ľudských odchýlok v myslení sme niekedy v konfrontácii s tými druhými magori všetci. Záleží iba od uhla pohľadu a odstupu v štandardoch. V každom prípade ako magorov verejnosť vníma hlavne extrémnejšie prípady prejavov rôznych deviantov.

Tí „blahoslavení, ktorí sú chudobní duchom“, to jest debili, majú bežné nežné, ľubozvučné pomenovania že „debil“, „imebcil“, „kretén“, či „idiot“. Magorov poznáme aj podľa prípony ich pomenovaní, ktorá je -pat. Magori sú teda v prvom rade „pati“: „psychopati“, „gastropati“, „sociopati“... vychádza sa z toho, že ich správanie je „patologické“. Samotný stupeň zvaný „magor“, je údajne iba ranná fáza, ktorá je ešte akceptovateľná, no neliečený jedinec na psychopata časom dozrieť musí. Skeptici vravia, že z liečeného magora psychopat aj tak bude a tí najskeptickejší vravia, že už ním je a že nie je hovorí o ňom lekár iba preto, že je jeho kamoš (zlomyseľníci vravia, že kolega).

Výskyt magorovUpraviť

Za najvypatlanejšie exempláre magorov sa vo všeobecnosti dosť často zvyknú považovať pankáči. Sú to ľudovia, ktorých základnou filozofiou je údajná nadriadenosť/ rovnoprávnosť individuality každej osobnosti. V podstate by táto téza nebola na škodu a je na nej asi aj nejaký kúsok pravdy.

To, čo vytvára o nich mienku, že sú tieto indivíduá magormi je ich vzhľad a prejavy. Spoznáme ich podľa ich správania. Pripomínajú feťákov, alebo podľa výzoru: magori nosia roztrhané oblečenie, na riflových bundách nášivky anarchie, sú potetovaní a takmer každý z nich má po ľavej ruke dve fľaše najlacnejšieho vína, ktoré možno dostať v Tescu. Magori zvyknú nosiť dlhé farebné vlasy, učesané a nagélované smerom hore, tzv. „kohút“, alebo aj „číro“. Ako bižutériu magori radi používajú tzv. „zapínacie špendlíky“, známe hlavne ako „zicherky“.

Magorepidémia sa začala rozvíjať hlavne v Bratislave a postupom času sa dostala do Trnavy (Trnafská Antifa), Trenčína (Antifa-hooligans), Košíc (Luník IX), dokonca je veľmi populárna aj v Čechách (Autonomní anarchisté), Nemecku a Amerike. Teda v podstate na celom svete. Národniari tvrdia, že magor sa dá liečiť operáciou Dr. Martenza, no nie vždy to pomôže, hlavne keď dotyčný nemá záujem stať sa normálnym. Z magorov tohto druhu sa vďaka evolúcii vyvinuli dnešné ich klony známe ako EMO.

Legendy a mystifikácieUpraviť

Legenda o Huňorovi a MagoroviUpraviť

Legenda o dvoch bratoch, múdrejšom Huňorovi a hlúpejšom Magorovi, z ktorých prvý sa stal predkom Hunov a druhý predkom Maďarov.

Je možné, že slovo magor dostalo svoj dnešný hanlivý význam vďaka spoločenskému taktu a humanizmu magorských kmeňov.

Legenda o sv. VáclavoviUpraviť

"Je viac než typické, že dvaja Havlovi poradcovia sa volajú Čuňas a Magor"

- Zmena - štvavý plátok doby ponovembrovej

Naša nežná novembrová manchestrová revolúcia ukázala, že sloboda môže aj Magora vyniesť na výslnie. Najmä keď sa ten Magor za totáča pohyboval v rovnakých kruhoch ako veľký disident a neskorší prezident a reštituent, Sv. Václav Havelský.

Ivan Magor Jirous bol undergroundový hudobník, takže si mohol dovoliť byť na svoje magorstvo hrdý. V prezidentských kruhoch pôsobil dosť zaujímavo, hoci sa vo svete našiel jeden človek, ktorý ho (spolu s Čuňasom) ocenil - Frank Zappa pri svojej vyzdvihol návšteve vyzdvihol kvalitu prezidentových mužov a dal ich Amerike za vzor. Magorovi slúži ku cti, že v tom chlieve zvanom politika dlho nevydržal.

Nevieme, nakoľko dnes Magor do oficiálnej legendy o Sv. Václavovi zapadá, či mu uberá na lesku, alebo nie. O tom, čím si prezývku zaslúžil, vypovedá nasledovný citát:

"Ivan Magor Jirous se proslavil po sametu ve Sklípku v Jihlavě umělecky provedeným osobním striptýzem, kde získal svým uměleckým vystoupením mnoho obdivovatelů. Jeho slovní projev patří k tomu nejlepšímu co česká kultura v současné době má."

- Anonymný diskutér - na ihned.cz

Odvodené slováUpraviť

  • magorák - halucinogénny nápoj s potenciálom urobiť z ľuda magora, populárny najmä v Leopoldove
  • byť zmagorený - stav mysle, ktorý dokáže navodiť napríklad televízia
Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.