"Som zvedavá koľko z nich utopia..."

Mačka
Mačka
Sympatický kocúr Garfield

druh mimozemšťanky, ktorá je aktívna hlavne v noci

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

- Mačka v rodine, kde sa práve narodili štvorčatá

Mačka je druh mimozemšťanky, ktorá je aktívna hlavne v noci. Vedci tvrdia, že mačka je vraj v prvom rade živočích, ktorý je pramatkou (niečo ako panna Mária) po nej nazývaných „mačkovitých“ šeliem a teda napríklad aj leva.

V Česku mačka nazývaná „kočkou“, čo je myslené ako pekná čaja. V niektorých českých regiónoch zas z nejakého dôvodu údajne mačku nazývajú „strešní zajíc“. Podľa všetkého má teda mačka niečo spoločné aj so zajacom.

Samec mačky sa nazýva mačiak, ale aj kocúr. Decko mačky voláme mačiatko.

PopisUpraviť

Mačka má na rozdiel od ľuda oči, uši, papuľu, nohy a chvost.

O mačacích očiach vieme veľa („veľa“ je nečíslo). Napríklad aj to, že sa mačky rodia slepé, ale aj to, že potme svietia a tak sa dá predpokladať, že mačka potme dobre vidí a preto je vlastne nočný potvor. Mačka preto dobre pozná topierov.

Mačka má dlhý chvost. Rada ho nosí vztýčený smerom hore. Chvoste má rado smerom hor veľa iných živočíchov, ale u mačky podľa tohto javu sa to dá rýchlo rozpoznať, že či sa pozeráme na mačku, alebo kocúra. Je to preto, lebo ak pri začiatku mačacieho chvosta mačka nemá dve (prvočíslo!) guľky, tak je to mačka, respektíve, ten kocúr za nejakých tragických okolností o tie vajcia prišiel.

Poriadna mačka má telo posiate chlpami, ktoré rastú a vypadávajú. Okolo nosa, ktorý sa nazýva „ňufák“ má mačka zopár dlhších, hrubších a šedivých chlpov, ktoré voláme fúzy. U mačiek majú fúzy aj samci aj samice, čo sa ľudom nemusí zdať normálne. Mačacie fúzy sa vyznačujú tým, že mačky (kocúri) nemajú radi keď im po nich brnkáte.

O mačkách je tiež známe, že radi pri páde z výšky vždy dopadnú na nohy. Na nohách má mačka prsty. Na prstoch má mačka nechty, ktoré sú ostré a vysúvacie. Mačka teda ako zbraň nevyužíva len zuby, ale hlavne tieto ostré nechty, ktoré sa volajú pazúry. Mačky škriabu, čo sa zapáčilo aj ľudským ženám, ktoré tiež môžu za istých okolností škriabať. Napriek tomu, že pazúry využívajú ako zbrane aj niektoré vtáky, chlapi v škriabaní nejako výnimočne nevynikajú.

Povahové vlastnostiUpraviť

Zlomyselníci označujú mačaciu povahu ako benchmark pre podlízavosť a faloš. Svojim rozumom mačky už dávno prišli na to, že priazeň človeka sa dá najskôr získať obtieraním sa monotónnym oblbovaním, ktoré sa ľudovo nazýva „pradenie“. Získajú tak výhody ako je teplý pelech a miska žrádla. Mačky sú preto natoľko obľúbené, že sa vyšľachtilo niekoľko domácich mačacích plemien.

Mačky sa nechovajú pre úžitok, ale preto aby žrali a trúsili po byte chlpy. Tie viac inteligentné sú naučené kadiď do pripravenej nádoby s pieskom. Niektoré dedinské rasy mačiek ešte nostalgicky spomínajú na staré časy a lovia pritom myši.

Vo všeobecnosti sa tvrdí, že mačky trpia komplexom menejcennosti. Vyplýva to zo štatistík, ktorými sa zistilo, že z toho, že majú pocit, že sú špinavé sa denne celé sami seba oblížu. Všade.

Charakteristické črtyUpraviť

Mačka má svojich predkov niekde v počítačových hrách, lebo už pri svojom štarte v hre zvanej existencia na Zemi má tento tvor sedem životov. Preto hlavne polodivé formy mačiek trpia zlozvykom, že na cestných komunikáciách prepadávajú zákerne zo skrýše idúce autá. Vedci zistili, že podľa ich súčasných výskumov mačky a počítače patria k sebe omnoho dlhšie ako sa predpokladalo, lebo napríklad oproti ľudovi sa mačky omnoho dlhšie hrávajú s myšou. Ľudo je ešte k tomu stále nedokonalý, lebo na konci hry svoju myš nezoberie za krk do úst a nezadrhne.

Mačka sa stala užitočnou aj pre zbrojný priemysel. Je v ňom hojne používaná ako základná surovina na výrobu zbrane známej ako mačkopal.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.