MHD
MHD je skratkou pre názov Mešká Hromadná Doprava. Používa sa aj názov MHP, čo znamená Mestská hromadná poprava. MHD je prostriedkom, ako dokonale nasrať ľudov v každodennom živote. V tomto smere funguje skutočne veľmi efektívne. Mešká hromadná doprava môže zahŕňať autobusy, trolejbusy, minibusy, v niektorých mestách sa používajú aj električky, metro, nadzemky, parníky, dostavníky atď..
Prečo hromadná dopravaUpraviť
Hromadná Doprava sa preto nazýva hromadnou, pretože na zastávku sa často naraz dovalia štyri autobusy (občas až päť) a idú teda pohromade. Medzi týmito hromadami sú však, samozrejme, polhodinové pauzy. Priemerný interval bežnej linky MHD vychádza, ako jeden autobus každých päť minút.
Variácie fungovania MHDUpraviť
Cieľom MHD je udržovať v ľudoch v dobrej kondícii ich celkovú naštvanosť. Klasickým prostriedkom, ako môže MHD nasrať ľudí je neskorý príchod. ale osvedčil sa aj skorý odchod.
- Neskorý príchod funguje tak, že vodič prostriedku zastaví za rohom od najbližšej zastávky, tam čaká 5 až 10 minut. Keď sú už ľudovia nasraní, autobus príde. Neskorý príchod môže zapríčiniť aj neskoré púšťanie ľudov do autobusu (2 minúty po odchode v cest. poriadku) alebo pofajčievanie šoféra na prvej zastávke. Druhým spôsobom ako ľudov vytočiť je "náhodná" porucha.
- Náhodná porucha je normálna porucha ľubovolnej časti dopravného prostriedku. Tento incident sa objavuje najmä na Vrakosách. Incident funguje tak, že vodič vyjde z kabínky, zahlási "Porucha, padajte vonku!" a ľudovia musia vystúpiť a ísť pešo. Vodič potom naštartuje a s úsmevom odíde bez ľudov.
Ďalšie spôsoby ako ľudov nasrať sú buď obdobou predchádzajúcich spôsobov (Odchod o 5 minút skôr) alebo záleží už len na fantázii a IQ vodiča čo si vymyslí. V mnohých prípadoch je prostriedkom, ako nasrať ľudí, sám vodič prostriedku MHD.
Niekde v prostriedku medzi vodičom (ľavá noha) a MHD (pravá noha) sa nachádza ešte jeden prostriedok, ktorý má nasrať ľudov a volá sa „revízor“. Práca revízora nie je povolaním ale súvisí skôr s poslaním (niekde).
- MHD funguje 4 fázovo. V špičke, sedle, v noci, alebo nefunguje vôbec.
Fáza špička a sedlo je totožná, v princípe tam nie sú rozdiely. Vo fáze noc tzv. protialkoholicko-preventívna fáza, majú vodiči vozidiel interný príkaz chodiť s tehlou na plynovom pedály a to najmä z dôvodu perorálneho vypláchu žalúdkov nočných pasažierov. V noci aj tak celkovo platí režím zvyšovania minimálnej povolenej rýchlosti násobkom koeficientom 2. Poslednú fázu keď MHD nefunguje vôbec nepoznáme. Rozpoznávame iba stav keď MHD nefunguje.
Spôsob riadenia MHDUpraviť
Väčšina dopravných prostriedkov v súčasnosti používa sofistikované spôsoby riadenia vozidla ako napríklad pedále alebo volant. Keďže prax dokázala že vodiči MHD pedále používať nevedia, dostávajú namiesto nich tzv. "akceleračný káblik" a dva kontakty, jeden na plný plyn a druhý na plnú brzdu, ktorý ovládajú práve voľnou rukou. Testy v živej prevádzke dokázali, že po tejto zmene nenastala žiadna zmena v chode MHD.
Takisto niektorí menej zdatní vodiči dostávajú na začiatok namiesto volantu dvojstavový vypínač na zatáčanie, ktorý ich štýlu jazdy dokonale vyhovuje, keďže jemnejšie ako 90° doľava alebo doprava točiť volantom taktiež nevedia.
Na tomto gife je možné vidieť vodiča MHD v klasickom prevedení s volantom a pedálmi a dôvod prečo sa k týmto zmenám pristúpilo.
Jazda MHD je vďaka káblikovému sposobu jazdy obľúbená hlavne u dôchodcov a študentov s taškami, keď s nimi takáto mestská mrdne o zem pri pokuse označiť si lístok alebo pípnuť kartu. Niekedy sa ale vďaka roztraseným rukám vodiča (najme vďaka nedostatku alebo prebytku alkoholu) nedotkne káblik úplne, čo sa dá pozorovať trhavým rozjazdom alebo šklbavým brzdením. Tento masážny spôsob jazdy sa radí medzi obzvlášť obľúbené.
Možné stavy v MHDUpraviť
Valná väčšina ľudov sa mylne domnieva že vodiči majú zrkadlo nasmerované na cestujúcich z dôvodu zistenia či sa chystá niekto vystúpiť aby mu mohli otvoriť príslušné dvere. Toto je veľmi rozšírený mýtus a je nutné ho vyvrátiť. Každý vodič MHD má špeciálne školenie aby zrýchľoval alebo brzdil len v presne stanovenom prípade ktorý zisťuje pohľadom do zrkadla:
- pokus sadnúť si = plný plyn
- pokus si pípnuť kartu = plný plyn
- presúvanie sa po MHD = plný plyn/brzda
- pokus sa postaviť = plná brzda
- snaha o presun ku dverám pred príchodom na zastávku = prerušovaná kombinácia obidvoch
Preto odporúčame vykonávať akúkoľvek vyššie uvedenú aktivitu len ak ste presvedčený že sa vodič nepozerá do zrkadla. Čo je nemožné, pretože ich pištoľníckemu pohľadu v 99% prípadoch nič neunikne. Veľká skupina vodičov si dokonca vyvinula tzv.Chameleónie oči (vertikálne môžu otáčať očami o 120° a horizontálne o 190°), a teda majú vždy jedno oko na zrkadle a druhé na ceste nezávisle na sebe. Taktiež sú známe prípady kedy vodič dokonale maskuje to kam sa pozerá nasadením slnečných okuliarov ktoré ich naučil používať Horácio z Miami. Zároveň im to zvyšuje mieru už tak extrémne vysokého sebavedomia a nadradenosti nad prostým ľudom.
Fyzikálna podstataUpraviť
Vďaka binárnemu riadeniu mestských autobusov kedy rozoznávame len stavy log 1(plyn) a log 0(brzda) ktoré tvoria nespojitú funkciu jazdy môžeme prejsť ku známemu fyzikálnemu objavu, ktorý dokázali títo vodiči MHD vyvrátiť a síce, že teleso sa nemôže pohybovať bez zrýchlenia. Práve spomínané MHD v káblikovom prevedení, uspôsobené na vybíjanie zubov a lámanie končatín už celé roky toto pravidlo úspešne vyvracajú. Týmto sa tiež vytvorila úplne nová forma nedobrovoľnej zoznamky ktorá nezávisle od vôle ľudov spôsobuje ich vzájomne zbližovanie sa počas jazdy. Čím vyššia preplnenosť tým intenzívnejšie zbližovanie sa. Čo je buď príjemné alebo neskutočne otravné, podľa toho aké pre Vás príťažlivé(kozatá blondínka) alebo odpudivé(smradľavý somrák) objekty sú vo Vašom okolí.
Organizácia MHDUpraviť
HistóriaUpraviť
MHD bola pôvodne vymyslená pre uľahčenie pohybu ľudov v meste, kedysi mali ľudia dosť času a čakali na dopravný prostriedok kým prišiel alebo išli pešo a boli spokojní. Neskôr bol vymyslený cestovný poriadok a začali prvé problémy - niekedy spoj prišiel skôr, inokedy neskôr, ďalší spoj buď ušiel alebo nešiel. Z tohto obdobia poznáme prvé expresívnejšie výrazy, ktoré sa začali nahlas alebo aj potichu používať v prostriedkoch hromadnej dopravy ľudov.
Dnešná dobaUpraviť
V dnešnej dobe sa na organizáciu dopravy používajú počítače a systém nasierania je už technicky takmer celý dokonalý. Ale je to tak zložitá záležitosť, že normálny užívateľ nemá ani poňatia, ako to funguje. Dokonca aj tvorcom systému to nie je niekedy jasné a sem-tam sa niečo nepodarí.
Cestovné poriadky sú zostavované počítačom a stále optimalizované tak, aby nemohlo prísť ani náhodou k náväznosti na ďalší spoje, takže cestujúci má stále možnosť nadávať a byť permanentne nasraný. Keď automatický systém zlyhá, nastupuje ľudský faktor. Vodiči majú presné inštrukcie ako postupovať v neštandardnom prípade, napr. keď hrozí nejakou zhodou náhod v prevádzke, že by cestujúcí predsa len stihol prípoj, tak musí počkať kým prípoj odíde zo zastávky a len potom vojdú na zastávku. Pri najhoršom, keď už prídu naraz tak aspoň neotvoria dvere a musia počkať kým prípoj odíde.
Keď už je niektorá linka dokonale zorganizovaná, to znamená že vozy jazdia permanentne prázdne, pretože cestujúcí na ne nemôžu presadnúť a idú radšej pešo tak je linka z úsporných dôvodňov zrušená.
Užitočné radyUpraviť
V tejto časti nájdete množstvo užitočných rád a tipov ako úspešne prežiť cestu MHD bez nutnosti obdržania príliš veľkých a vážnych zranení(malým sa nedá v princípe vyhnúť) v najhoršom prípade smrti ktorá sa v prípade neskúsených pasažierov pohybuje na úrovni 70% a postupne klesá s tým ako sa časom zoznamujú s nepísanými pravidlami cestovania ktoré sa líšia v závislosti od mesta a daného MHD gangu.
Komu sa vyhýbaťUpraviť
V zásade sa v tomto pojazdnom cirkuse odporúčame držať čo najďalej od geriatrickej skupiny pasažierov ktorá má najagresívnejšie maniere. Je nutné obzvlášť pozorne sledovať kde sa nachádzajú pred tým ako sa MHD blíži na nejakú zastávku pretože je skalopevným pravidlom že sa budú presekávať ku dverám už kilometer pred zastávkou a nepoznajú pri tom žiadne pravidlá čestného súboja. Keby boli nasadení pri vylodení v Normandií nepotrebovali by ani pušky aby Nemcov vytlačili z pláže. V MHD použijú všetky dostupné prostriedky ktoré zo sebou majú aby dosiahli svoj cieľ ktorým sú buď dvere von z autobusu alebo sedačky hlavne tie obsadené lebo volné majú v okuliaroch vy-filtrované a nachádzajú sa mimo ich dimenziu. Rozlišujeme niekoľko základných typov geriatrie ktoré ale môžu byť ľubovoľne skombinované a môžu pôsobiť aj spolu ako skupina (raid) aby nazbierali viacej bodov(expov):
- francúzske barle = dual wield - často dve pre efekt hardcore dôchodcu na ktorého treba brať ohľad, je to veľmi účinný klam
- obojručné chodítka = two hand - väčšinou vytunené o protišmykové násady na všetkých štyroch nohách aby pôsobili čo najväčšie poškodenie a bolesť všade kde prídu
- 100 kilovú kabelku/nákup a teleskopickú barlu = shield a one hand - táto skupina postupuje tvrdšie ako tažkoodenci proti výtržníkom. Kabelkou alebo nákupom si rozrážajú cestu a barlou dorážajú akýchkoľvek odporcov.
Majú k dispozícií široký sortiment zbraní ktoré si treba pozorne naštudovať pred tým ako sa s nimi pustíte do súboja. Ak nepoznáte jednotlivé slabiny tejto ozbrojenej skupiny nepúšťajte sa s nimi do potýčky lebo často končí modrinami na rôznych častiach tela v tvare bariel.
Pozri ajUpraviť
Autobusová doprava | |
Autobusy: Liorbus A380 | Vrakosa | Írskybus | Ikarus 280 | Autobusy DPMB | |
Dopravcovia: Slovenská autobusová doprava | DPMK | Dopravný podnik Bratislava | Arriva Liorbus | Eurobus Košice | Prepravný prieskum SAD | |
Druhy autobusovej dopravy: MHD | Prímestská doprava | Diaľková doprava | |
Ľudia: Autobusár | Revízor | Výroky autobusárov | |
Iné veci súvisiace s autobusovou dopravou: Cestovný poriadok | Zastávka | Teleportačná jama | Dopravno-zábavný podnik Bratislava |