"Sex je pre malé deti, ktoré nikdy nepoznali skutočnú slasť pri Linux Kernel Hackingu."

L-Common.png
Linux v novom balení
Nkvd.jpg
- hacker

Linux je počítačový operačný systém, ktorý je údajne zadarmo a teda aj bez záruky.

Bubuntu

Modlitba linuxákaUpraviť

 
Boh a spasiteľ IT sveta
 
Pápež a spasiteľ IT sveta

Svätý Tučniak náš, ktorý si na desktopoch,
posväť sa výhody tvoje,
príď úžasnosť tvoja ako u nás,
tak na serveroch.
Kodek nás každodenný daj nám dnes a odpusť nám,
keď sem tam hackne nejakú tú lamu,
ako aj my odpúšťame,
keď niekto nestihne upgradovať.
A neuveď nás v OS X, ale zbav nás od Windows.
V mene rms, Linusa a Svätého Tučniaka,
enter

Čo je to LinuxUpraviť

Linux (nazývaný aj Linuch) je špičkové ultra rýchle jadro komunistického operačného systému na ňom postavenom, ktoré bolo založené naším bohom Linusom Torvaldsom. Bol to jeho vysokoškolský projekt ktorý zverejnil na internete už pred veľkým treskom alebo krátko PVT. Linux z vysoka sere na všetky autorské práva, licencie a podobné výplody Big Billa Brány a zamestnancov Mrkwosoft. Riadi sa jedine heslom "sťahuj, užívaj, zdieľaj"

Čo je linuxová distribúciaUpraviť

Linuxová distribúcia (distro) je operačný systém postavený na linuxovom jadre a ďalších free serepetičkách nazývaných balíčky. Distro teda vzniká prebaľovaním, čo je technológia známa všetkým otcom. Počet linuxových distier nebol, nie je a ani nikdy nebude známy (je ich pokokot). Je to ako epidémia. Vyvíja a používa ho každý normálny (?) človek, ktorý nechce patriť pod sektu Mrkvosoft a byť ovplyvňovaný zhúlenými programátormi a developermi. Je jedno, ktorú distribúciu Linuxu si vyberiete a nainštalujete. Ak tak spravíte, stanete sa plnohodnotne oslobodenými pirátmi a hackermi, ktorí môžu robiť všetko čo sa im zachce. Aj programátori (prebaľovatelia) distra si to robia (teda, nie to, čo si myslíte, ale to, čo sa im zachce). Ak vaša obľúbená distribúcia náhodou začne javiť známky vyspelosti, určite ju časť jej programátorov forkne (t.j. rozdelí na dve distribúcie, pretože so smerovaním tej prvej neboli spokojní). Základom vytvorenia distra je vymyslieť vtipný názov (napr. distro odvodené z Ubuntu sa nazve Bubuntu, jeho fork sa nazve Ububuntu, atď.) a nové pozadie a pár nových ikon.

 
Klasický linux desktop

Pár príkazovUpraviť

"sudo chown -hR meno /"
Vďaka tomuto príkazu sa stanete absolútnym vládcom svojho systému.Pridelí vám tzv root práva. Žiadne sračky tipu: "File is used" alebo "Access is denied" Vám (a ani Vašim potencionálnym vírusom) už nikdy nebudú brániť v ceste za slobodou.

"rm -rf /"
Zabije a na veky vymaže tučniaka z vášho pc.

" [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* "
(spustiť ako root-boh) Zahráte si so svojim tučniakom ruskú ruletu, ale šancu zomrieť bude mať len Váš tučniačik (a Vaše dáta) :)

"$ sudo apt-get kill bill"
Nainštaluje program na zabitie tzv Wokno z vášho pc ak ste si náhodou nainštalovali dual boot.

Linux je zadarmoUpraviť

Áno, vidíte dobre. Nehľadajte okuliare. Linux je naozaj zadarmo. Veď ktorý normálny človek by platil za software, keď tie peniaze môže dať za hardware alebo chlast? Dokonca aj 99,9% programov, ktoré sú pre Linux, sú zadarmo, čomu prevažne zodpovedá aj ich kvalita (ich funkčnosť je len simulovaná). Ostatok sú výplody priateľov Big Billa Brány a zamestnancov Mrkwosoftu, ktoré sú aj tak na dve veci a stoja za hovno.

BezpečnosťUpraviť

Je dokázané (a logické), že Linux je nekonečne bezpečenejší ako uzatvorené operačné systémy. Túto bezpečnosť dosahuje jednoduchým trikom. Užívateľ Linuxu väčšinu svojho času trávi študovaním zdrojových kód svojho OS a všetkého softvéru, či náhodou neobsahujú diery, malware a zadné vrátka. Tým mu neostáva čas aby šmejdil po internete a navštevoval nebezpečné stránky.

Ako sa stať linuxákomUpraviť

Verte či neverte, všetci sme sa línuxákmi už dávno stali. Linux je totižto všade. V elektrospotrebičoch, palubných počítačoch, žehličkách, mobilných telefónoch, riadiacich strediskách, desktopoch, serveroch... v dnešnej dobe by život bez Linuxu nebol možný. Dokonca aj ten zabugovaný mrznúci Android je Linux. Takže milí umývači wokien nedurdite sa. Linuxákmi budete tak či tak.

Keď to zistíte, musíte začať uctievať svätého Linusa, po ktorom má Linux meno. Narodil sa nevedno kedy, zomrel v r. 76 P.V.T. V rokoch 67-79 (teda aj 3roky po smrti) robil v Ríme pápeža, dokonca hneď druhý po Sv. Petrovi, čo nemôže byť náhoda.

Linux vs WoknoUpraviť

 
Join the revolution !!!

To je snáď každému jasné, že linux je lepší. Dokonca to povedal aj sám Big Bill Brána. Od tejto doby sa starí užívatelia wokna nemôžu dodnes spamätať, čo to ich Big Bill Brána povedal. Niektorí odišli z jeho klanu. Iní do dnes veria, že to nie je pravda.

Známe výroky LinuxákovUpraviť

  • "Linux rulezz, Windows sucks!!"
  • "Kill Bill !!"
  • "Sorry but what is GUI ?"
  • "Join the revolution !!!"
  • "Keď mám Linux, nemusím sa obávať phishingu."
  • "Používam Arch btw."
  Počítače  

FWIWCHackerHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaJozef BazošLamaLinuxMimov IndexModrá obrazovkaNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETSR-iPhoneStackStack OverflowSteve JobsVeľký TuxUpdateUSBVistaWindows

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.