Lietajúce špagetové monštrum

Done.png


Evilpope.jpg † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT †
Tento text drzo rozpráva o falošnom náboženstve.

Emeritný rímsky veľkňaz SS Joseph Rat-Singer vydá inkvizícii každého, kto v tieto bludy uverí!


"Nikomu se zatím nepodařilo dokázat, že neexistuje, co je jednoznačným důkazem toho, že ON existuje!"

- Ivo A. Benda
Lietajúce špagetové monštrum(tzv. FSM), uctievané pastafariánmi po celom svete. Z obrázku je jasné, že je to "ON", a nie ona, keďže môžme vidieť varlata, ktoré u opačného pohlavia nevídame vôbec.
Známy kreacionista E. H. Andrews s údivom zvolal: "Konečne kreacionistická teória, ktorá má gule"!

Lietajúce špagetové monštrum (po ang. Flying spaghetti monster) je ďalší zo skutočných bohov, je považovaný za stvoriteľa tohto sveta. Hoci jeho názov je v strednom rode a jeho zjav je atypický, vieme že je to On. Oslovujeme ho teda v mužskom rode. Jeho cirkev sa nazýva "Špagetomonsterizmus" , či tiež "Pastafariánska cirkev". Uctievači sa nazývajú Pastafariánmi, čo je odvodené od slova pasta (cestoviny).

Vznik Lietajúceho špagetového monštraUpraviť

I napriek tomu že Pastafariánska cirkev je mladá v porovnaní s ostatnými cirkvami, je známe, že o "Bohu" ako-takom nám prezrádza najviac. Bohom je Lietajúce špagetové monštrum(ďalej len monštrum), vytvoril ho istý pán fizyk Bobby Henderson ako reakciu na rozhodnutie školského výboru amerického štátu Kansas. Ten nariadil vyučovať nevedeckú teóriu inteligentného dizajnu na štátnych školách ako rovnocennú alternatívu k evolučnej teórii. Čiže deti v Amerike sa musia učiť dva pohľady na vývoj človeka, prvým je Darwinová teória evolúcie, a tým druhým je tzv. náboženský pohľad na vznik človeka. Lietajúce špagetové monštrum vznikla ako ďalšia alternatíva, cieľom tejto cirkvi je zaradiť do výukového programu detí aj ďalšiu, v poradí tretiu teóriu, a to - Pastafariánsku teóriu vzniku ľudstva.

Teologické odôvodnenie nevyhnutnosti existencie FSMUpraviť

 1. Lietajúce Špagetové Monštrum je bytosť, ktorá má všetky dokonalé vlastnosti.
 2. Existencia je dokonalou vlastnosťou.
 3. Z toho vyplýva, že Špagetové monštrum musí aj existovať, inak by nebolo dokonalé.

Stvorenie sveta MonštromUpraviť

 
Vzácna jaskynná maľba zobrazujúca Stvorenie sveta. FSM sa tak nahneval na toto odhalenie, že jaskynných obyvateľov premenil na fosílie, aby skúšal našu vieru. Všimnime si archaickú angličtinu na maľbe, keď miesto midget je napísané midgit.

V prvý deň Monštrum stvoril hory, stromy a trpaslíka (anglicky midget). Potom za tri dni zvyšok vesmíru a potom tri dni odpočíval, čo dalo základ trojdňovému víkendu. Trpaslík mu trval tak dlho, lebo ešte nikdy netvoril človeka a musíme si uvedomiť, že nie sme na Jeho obraz. Pamätajme, že všetci sme Jeho stvorenia. Monštrum stvoril svet tak, aby sa nám zdal starý. Niečo sa nám napríklad môže podľa rádio-uhlíkového datovania zdať staré. Nesmieme však zabúdať, že Jeho Slížovitý Prívesok dokáže manipulovať ľubovoľnými dátami, takže výsledky vedeckých pokusov môžu, ale aj nemusia, byť pravdivé.

PirátiUpraviť

 
Kapitán Čierna Brada - vždy dobrej vôle, zbožný a oddaný pastafrián. Extrémne spoľahlivý.

Pretože prvým ľudom, ktorý sa od Jeho Slížovitosti učil, bol hrdinský pirát Mosey, kapitán lode Lazane, veľký význam pre pastafarianizmus majú piráti. Mosey pochádzal z Fenície a jeho otec, lodný kuchár, bol zabitý kráľom pirátov Čiernym hákom, postavil plť a vydal sa mu pomstiť. Uviazol však na plytčine bol zajatý. Kŕmili ho nedovarenými cestovinami s medovinou, následkom čoho upadol do tranzu a mal videnie, v ktorom sa hmýrili slony, striptérky a trpaslíci. Nakoniec uvidel obrovského Monštrum vznášajúceho sa nad trblietajúcim sa, ktorý mu povedal "Nemaj strach, Som tvoj Boh." Monštrum mu čoskoro vyjavil, že jeho skrývanie sa pred ľudami malo svoj zmysel "takto sa ľudovia nemohli stať neschopnými uveriť v moje zjavenie". Potom Moseyovi povedal "Ty budeš prorokom, ktorý oznámi môj Príchod a utešíš ich." Keď sa Mosey na to necítil, Monštrum mu povedal "Ja som jediný pravý najvyšší Boh a povediem ťa."

Neskôr bol Mosey vysadený na pustom ostrove, kde chytil pár korytnačiek, zviazal ich chlpmi zo svojho chrbta a odplavil sa do Kyreny, kde všetkým zvestoval svoje videnie. Ľudovia uverili, že to je znamenie, povstali proti Čiernemu Hákovi a zničili jeho flotilu.

Mosey potom viedol oslobodený ľud na horu Salsa, kde mu Monštrum dal 10 kamenných tabulí s Jeho prianiami (nie prikázaniami). Nanešťastie, pri zostupe Mosey dve z nich rozbil, a ostalo len Osem (nie je prvočíslo). Toto je dôvod nepevnej morálky ľudov. Moseyov ľud sa stal prvými Pastafariánmi a čoskoro uniesli loď Rímskeho námorníctva, ktorá sa stala misionárskou loďou Lazane. Na nej prepadávali lode a unášali mladých Rimanov, aby ich konvertovali (ak odmietli, boli prepustení za extrémne nízke výkupné).

Nanešťastie, Gaius Julius Caesar sa ako mladý tiež vybral na more, bol nimi zajatý v r. 75 P.V.T., čo je rok 1 Pastafariánskeho letopočtu. Nízke výkupné ho strašne urazilo. Po prepustení zorganizoval armádu, zajal Moseya a ukrižoval ho. Zničil aj loď Lazane a predal ju na súčiastky. Podľa proroka Ragú, jedného z mála tých, čo unikli, posledné Moseyove slová boli "Zomrieť, pane? Prečo? To je tá posledná vec, ktorú by som urobil!" Jeho telo bolo spálené a popol roznesený na štyri svetové strany preživšími členmi jeho posádky. Odvtedy šírilo Pastafarianizmus mnoho pirátov, vrátane tých najslávnejších: Ragú, Ishmali Camuwundra, Nin Dža, a aj sám Čierna brada.

Je vedecky dokázané, že existencia pirátov má na svet zásadný vplyv. Dokazuje to napr. globálne otepľovanie. V roku 1800 bolo veľa pirátov a malé oteplenie. Odvtedy pirátov výrazne ubudlo a následkom toho sa otepľuje. Štatisticky je tento vzťah nespochybniteľný.

 
Preslávený graf jednoznačne dokazujúci nepriamu úmeru medzi počtom pirátov a globálnym otepľovaním.'

KultUpraviť

O uctievanie Monštra sa stará Cirkev Lietajúceho Špagetového Monštra. každý člen je povinný si uvedomovať, že dôkaz existencie, ktorý by nám Monštrum poskytlo svojím zjavením sa, záleží na Jeho vôli. Považuje sa neslušné vyučovať pasfarianizmus bez toho, aby ste si obliekli pirátsky kostým. Nie je možné dostatočne zdôrazniť význam tohto pravidla, hoci kvôli nedostatku miesta nie možné detailne vysvetliť, prečo je dôležité. Stručné vysvetlenie je, že je to žiadosť Monštra - údajne by to ľudstvu malo pomôcť v boji proti globálnemu otepľovaniu.

Zložitá materiálna podstata Jeho SlížitovistiUpraviť

Nazývame ho Monštrom len preto, lebo sa od nás tak líši, nie sme stvorení na Jeho obraz. FSM pozostáva z dvoch úplne odlišných podstát (pokiaľ je posypaný parmezánom, tak dokonca z troch).

Hlavná cestovinovitosťUpraviť

Táto časť dáva FSM schopnosť lietať, umožňuje mu neobmedzene sa rozťahovať do priestoru v nemerateľne krátkych úsekoch času. Táto časť FSM predstavuje neredukovateľne komplexnú hyper-realitu (viď vzorec) a nedá sa rozložiť na menšie zložky. Urobiť tak - dokonca aj keby to bolo možné, čo však nie je - by vyvolalo hnev Jeho Slížovitosti. Toto dokazuje nasledujúci rad sťaby-matematických zlomkov:

 

Tento vzorec, sa písal trochu inak, táto verzia je výsledkom revízie inšpirovanej priamo Monštrom, keď raz vynechal raňajky.

Vedľajšia cestovinovitosťUpraviť

 
Pastafariáni majú svoje zastúpenie už aj na Slovensku.

Táto časť sa zvyčajne považuje za "telo" FSM, avšak na rozdiel od jej významnejšieho (už menovaného) náprotivku, táto časť pozostáva z z viacerých častí

 • Mäsoguľ: Symbol sily a guráže. Toto je zdrojom moci FSM.
 • Špagetoň: Pokračovanie mäsoňa, známy aj ako Slížovitý Prívesok, umožňuje FSM rozšíriť Jeho dosah do všetkých kútov vesmíru, ovplyvňujúc všetko a čokoľvek.
 • Omáčeň: Vyžaruje z Masogúľ a Špagetoňa. Zahaľuje FSM, kvôli čomu je neviditeľné a nedotknuteľné, ale umožňuje mu ovplyvniť čokoľvek a všetko, čo Chce. Zasvätení toho vedia omnoho viac, tu pre nedostatok miesta viac neprezradia.

FSM a gravitáciaUpraviť

 
A pokiaľ stále pochybujete, aj v análoch vesmírnych ľudí sa nachádza niekoľko zmienok o Lietajúcom špagetovom monštre.

Veľmi zaujímavé sú otázky týkajúce lietania Monštra. Ľudia si napríklad kladú otázku, či Jeho Slížovitosť lieta stále, alebo len keď sa pohybuje. V podstate sú takéto otázky zbytočné, pretože ľudská obmedzená myseľ nedokáže pochopiť všetky aspekty priestorovej, metafizyckej a gastronomickej podstaty FSM.

Veľmi zjednodušene je to tak, že gravitácia neexistuje (!) a jej zdanie pochádza len z toho, že nás FSM neustále vo svojej veľkolepej mnohosti jemne tlačí svojimi slížovitými chápadlami k zemi. Bez Neho by sme nemohli obývať túto planétu ale pri akýchkoľvek neopatrných pohyboch by sme sa rozleteli do nehostinného vesmíru. Pokiaľ príliš vyskakujeme, potlačí nás FSM samozrejme prudšie. Čo nemá rád, je ak sa ľudovia snažia lietať alebo chodiť vzduchom. Pokiaľ niekto vykročí napr. cez okraj strechy, FSM ho rýchlo pošle, kam patrí. Aj takýto ľudo však má nárok popíjať v nebi pivo sledujúc striptíz.

Nie sme však celkom schopní pochopiť, či sám FSM potrebuje nejakú gravitáciu, aby nás mohol tlačiť nadol. Keby sme to chápali, riešilo by to rozpor medzi teóriou relativity a kvantovou mechanikou.

Táto teória umožňuje pastafariánom poľahky odpovedať paradox, ktorým ateisti radi trápia veriacich, či dokáže boh stvoriť tak ťažký kameň, ktorý by nedokázal zdvihnúť. Nakoľko gravitácia je len ilúziou, ktorú FSM vyvoláva, aby zmiatlo vedcov, celý paradox je samozrejme nezmysel.

Navyše teológovia upozorňujú, že FSM je vo svojej podstate lenivý a určite by nelietal, keby ho to stálo čo len najmenšiu námahu. Skôr sa dá predpokladať, že Monštrum je vlastne nehybný a vesmír sa pohybuje okolo neho (Kopernik sa teda mýlil). Jedna z mála udalostí, keď pri ktorej bola Jeho Slížovitosť videná na zemi, bola Posledná večera,ktorú nám pod inšpiráciou namaľoval Leonardo da Vinci.

FSM vo filmeUpraviť


FSM v umeníUpraviť

 
Michelangelo nepodľahol nátlaku pápeža, aby premaľoval toto dielo, ale pápež si zohnal umelca, ktorý tak urobil. Našťastie sa nám zachovali dobové skeny. Navyše, je tu stále nádej, že pri reštaurovaní sa tento skvost odkryje.
 
Leonardo da Vinci, na nešťastie, podľahol, dielo sa však už podarilo reštaurovať.

Mnoho slávnych umelcov zobrazilo Jeho Slížovitosť, zlovôľa kresťanov však väčšinu týchto diel znehodnotila premaľovaním gýčovými kresťanskými motívmi. Asi najznámejšie je vyobrazenie Jeho Slížovitej Veľkoleposti sa nachádza pod vrstvou mazaníc v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne. Podobne dopadla aj Posledná večera od Leonarda da Vinci.

Prečo konvertovať na pastafarianizmusUpraviť

 1. Pastafariánov je na celom svete vyše 10000 (čo síce nie je prvočíslo, ale napriek tomu pastafariánov stále viac a viac pribúda). Čoskoro by počtom mali predbehnúť aj momentálne najúspešnejšie kresťanstvo.
 2. Povrchné morálne princípy.
 3. Každý piatok je dňom voľna.
 4. Pastafariánske nebo je lepšie, majú v ňom továreň na striptérky/striptérov a pivný vulkán.
 5. Pastafariáni nemajú kostoly, do ktorých by museli povinne každú nedeľu (kresťanský deň "voľna") chodiť a modliť sa.
 6. Pastafariáni nikdy nekončia po smrti v pekle.
 7. V Špagetové monštrum verí kopa reálnych ľudov s reálnym PhD.

Pozri aj:Upraviť

Nekresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Lietajúce špagetové monštrumAxis MundiApiBožské pomeloBudhaBudúce výskumy religiozity religionistovErev šabatReinkarnácia a ChasidizmusSlobodomuráriΟυροβςaβóροςแม้วโครซัค วินเด้าส์ReptiliániSatanČertTeória o vzniku teóriíVesmírni ľudoviaVeľká TreskaČubizmusProfesor DawkinsSafinizmusPinguCthulhu

Apage!!!    Tieto príspevky sú výsledkom rôznych aj zvrátených náboženských predstáv a my vôbec netušíme, ako sa sem dostali! Akási zlomoc tu bola asi!

Žrádlo
  BanánBryndzaCibulaCigaretyCukorDžúsDyňaGebuzinaGyrosGulášHaluškyHamburgerHotdogHovädoChliebJedKeksyKokosKumpaoKvargľaKvasená kapustaLángošLečoMedMlátoMliekoMäsoMozartove guleMuchotrávka zelenáPizzaPrasaRybie filéSamove zásobníkySviečkováŠiškyŠnicleŠpiritusSušienkyTalkneTreska v majonézeVšehodžúsUhorkaUchotrávka zelenáVajciaZemiakZyklonádaŽinčica

Súvislosti: GastropatGrgGrcPrdChlastLietajúce špagetové monštrumMikrovlnkaPetr NovotnýNápojový lístokZvracanie
 
 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.