Liehovisti

Liehovisti ( Pozor! nemýliť s Svedkovmi jeho nohy[1] ), je na Slovensku jedna z najpopulárnejších náboženských siekt. Toto náboženstvo, z veľmi dlhou tradíciou, zaznamenáva obrovský rozmach najme v dnešných rokoch. Je viac (nečíslo!) než možné, že ste sa s ním už stretli.

Takto vyzerá domáca bohoslužba.

CharakteristikaUpraviť

Členom tohto populárneho náboženstva, sa môže stať každý, dokonca aj vy. Bohoslužby sa vykonávajú takmer vždy v piatok a v sobotu (pre pokročilých každý deň), večer alebo v noci. Slovo Božie sa zbytočne nekáže, Prijíma sa telopánove (počuj „Pije“) v tradičných svätostánkoch, ako sú napríklad krčmy alebo bar. Veriaci sú oddaní a nepoznajú slovko „nie“. Ak nemajú prístup k týmto svätostánkom (napr. kvôli skeptickým manželkám, Igorovi Matovičovi), ich viera im dovoľuje vykonať bohoslužbu aj doma. Táto sekta v podstate nepotrebuje misionárske služby. Šíri sa sama. Je zárukou toho, že má do budúcnosti obrovský potenciál a jeho počty jeho stúpencov neustále rastú. v skratke su to kokoti

HistóriaUpraviť

Nikto a ani tí ostatní (iba Chuck), presne nevedia, kedy Liehovisti vznikli. Dohady hovoria, že tu s nami sú už od Veľkej tresky. Rovnako nevieme kto ich hnutie založil, ale je jasné, že išlo o veľmi inteligentného ľuda. Veľký zástup veriacich mali už od jeho počiatku. Platilo to osvedčené pravidlo: „najlepšie presvedčí osobný príklad...“, teda ak pamäť (tzv. „okno“) pustí.

Avšak najväčší zástup členov nadobudli na začiatku dvadsiateho storočia (nie je prvočíslo). Počas Prvej svetovej vojny, sa množstvo mužov obracalo v bojoch blízko smrti, práve na toto náboženstvo. Ale rovnako ako množstvo iných náboženstiev, aj členovia Liehovistov boli prenasledovaní.

Veľké prenasledovanie Liehovistov (menej známe ako Prohibícia), začalo v USA tesne po nej a trvalo dlhých a ukrutných trinásť (famózne to prvočíslo!) rokov. Ale ani toto prenasledovanie nedokázalo zničiť početných stúpencov tejto viery. Božie slovo sa šírilo ďalej a tajne. Jeho šíreniu pomáhal dobrý muž (zlými jazykmi označovaný ako mafián), muž činu Al Capone. Niekoľko rokov po jeho zatknutí si americká vláda uznala chybu a prenasledovanie liehovistov skončilo.

Ich náboženstvo nabralo na svojom význame počas Druhej svetovej vojny. Veď kto by bol schopných stáť v prvých líniách frontov proti guľkám nepriateľov. Triezvy kresťan určite nie. Ich boj postupoval napred a liehovisti nezištne oslobodzovali celý svet. Každý z nich bol vo svojom živle, však niekedy ani žrádlo nedostal, no pol litra liehu na bojovú akciu mal istú. Čo viiac potreboval. Nasledujúce roky náboženstvo len rástlo a rástlo do takej miery, ako ho poznáme dnes.

BožstvoUpraviť

 
Spoveď

Liehovisti veria v Boha (Bohyňu?), samotnú „Svätú Opitosť“. Čím viac svätenej vodky príjmu, tým viac sa k svojmu Bohu priblížia. Rovnako majú aj Liehovisti opak Boha. Týmto opakom Boha, zhubou, temnotou, prázdnotou, zatratením je preklínaná „Opica“ (Nemýliť z opicou- zvieraťom. Jedná sa o očividné vykrádanie tohto náboženstva). Nedávnou aktivitou Opice ktoré ste určite postrehli, bolo jej hlásanie brailového písma v Čechách.

Liehovisti dnesUpraviť

Za posledných desať rokov sa začalo k tomuto náboženstvu hlásať enormné množstvo mladých ľudov. Môžete sa o tom sami presvedčiť, ak pôjdete v piatok v noci do mesta. Stretnete množstvo vyznávačov, ktorý sa vás zrejme pokúsia taktiež nahovoriť, prípadne (keď sa zadarí) tak aj ovracať. Za posledných pár rokov (Nečíslo) avšak prichádzala konkurencia v podobe rozmachu drôg a fajčenia. Niektorý s nimi ale vybabrali a tieto náboženstvá kombinujú. Liehovisti sú tolerantní a tak vznikajú polyteistické náboženstvá. Napriek tomu, že náboženstvo sa šíri Samo, snažia sa ho šíriť aj ľudia. A to napríklad:

  • Podomový predajcovia liehu
  • Domáce pálenice
  • Masová dostupnosť (počuj Čučo)

Liehovisti medzi celebritamiUpraviť

 
Aj slávne osobnosti sa hlásia k Liehovistom.

Ani celebrity a známi ľudia nechcú ostať pozadu a verejne sa hlásia k tomuto náboženstvu. To je zopár slávnych osobností z okolia i zo sveta:

A dokonca sám veľký Miloš Zeman. Je dosť pravdepodobné, že sa bude ako prezident Českej Republiky snažiť o rozšírenie tohto náboženstva.

Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII.  
 

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.