Lev je zanikajúca bulharská mena, no hlavne je to mačkovitá šelma žijúca v celej Afrike a polovice Ázie.

Lev
Lev
Tipycký lev

Lev je mačkovitá šelma.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Pôvodne táto šelma bola žijúca v celej Ázii, no vzhľadom na veľkou činskou civilizáciou postavený Čínsky múr a ruskou zimou vládnucou na Sibíri v ktorej prežije iba Rus, šváb a zopár bakterii, levy v polke Azii vyhynuli. Poslednými vyhynutými ázijskými druhmi boli Tupolev a Lev Nikolajevič Tolstoj.

Neskôr sa levy presunuli i do Severnej Ameriky vďaka Američanom ktorý z Afriky brali na otrokárske práce všetko čo sa hýbalo aj nehýbalo.

Tvar telaUpraviť

Pri levovi ide o obrovskú šelmu. Dosahuje dĺžku 2,5 metra a výšku v kohútikumetra. Váha sa pohybuje v rozmedzí od 700-1500 kilogramov. Lev má hlavu o velkosti auta u samcoou ozdobenú dvojmetrovými vlasmi, alebo aj hrivou ktorá je často hnedá no niektorí samci majú blond melír.

Penis leva dosahuje dĺžku 40cm-1m. Domorodci tento úd okrem chvosta považovali za tretiu zadnú končatinu.

Spôsob životaUpraviť

"Prosíme rodičov Aničky Novákovej, aby sa dostavili do pavilónu levov...
... pre sandálky"

- hlásenie v zoologickej záhrade

Levy žijú vo svorkách, ktorú tvoria asi 2-4 samci, 7-10 samíc. Potom 10-20 mláďat.

Úlohou samíc je starať sa o chod svorky. Ich úlohou je aj rodiť mladé a loviť zvierata. Lovia všetko živé od termitov po slonov vrátane domorodcov a turistov na safari spolu s ich autami.

Úlohou samca žrať potravu a zabezpečiť sexuálne chute samíc čo sa im poväčšinou nedari. Hlavne samice s mladými sú asi nasraté a preto nechcú sexovať. Preto sa často stáva, že lev v takejto svorke mláďatá pozabíja a levici sa potom zase sexovať chce.

Ďalej je úlohou samcov ochrana. Odpudzujú protivníkov vydávaním hlasných zvukov: niekedy revaním, no najčastejšie stači extra hlasné Grganie či prdenie. Ideálne je to po slonej resp byvolej hostine. Na lačno sa to ťažko robí, lebo od grgania zvykne páliť žáha.

Levy sú teritorionálne zvieratá. Teritórium samce označuju štanim. Ich moč obsahuje 7000 krát viac hormónov ako moč priemerného Ľuda (vrátane Ondrejova). Lev, ktorý sa stráni ostatných levov, sa nazýva odlev.

Leví samec je najlenivejšie zviera na Zemi. Lev funguje tak, že 23 hodin denne prespí a jednu hodinu zaspáva. Na posedenie zje až 250kg mäsa čo je cca 120 somálskych detí. TU vidíme, že lev má na rovnováhe ekosystému naozaj leví podiel.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.