Ponorkový prístav s čerpacou stanicou jadrového paliva v Leningrade

Leningrad (sloveňšký Leninov Hrad) staršie Peťerburg, alebo Veťerburg, dnes známe skôr ako Sankt Putinburg je potenciálne hlavné mesto Leninlandu (Keďže Leninland vznikne až v roku 2012), cárovho Ruska, kolíska revolúcie, rodisko Pu Ťina a 1. memento, že po vodcoch revolúcie by sa mestá nazývať nemali (2. memento je Stalingrad.) Dnes sa Leningrád volá Petrohrád, ďalšie premenovania sú plánované na roky 2198 a 3017 (tisíce výročie Veľkéj októbrovej socialistickej revolúcie).

Vznik a rozvoj mestaUpraviť

Založenie mestaUpraviť

Leningrád vtedy Petrohrád založil v roku 1703 cár Peter Najväčší uprostred močiarov. Urobil tak pre Moskovsko okno do Európy. Najbližšie krajiny na čele z Švédskom sa toto okno pokúšali neúspešne zavrieť. Potom čo sa z dediny na brehu Fínskeho zálivu stalo mesto žili v Petrohráde iba cári, ruskí zbohatlíci a elitné armádne jednotky. S postupom času ubudlo komárov a pribudlo honosných palácov, v ktorých sa pravidelne opakovali zvrhlé a obscénne rituály Ruských nihilistov pri, ktorých čítali spodine knihy alebo učili deti roľníkov čítať a písať.

Premenovanie mestaUpraviť

Tieto zvrhlosti odstránila revolúcia, ktorá roľníkov, ich deti aj nihilistov presunula na Sibír, kde mohli svoje učenie rozširovať akurát do tajgy, kde si krátili väčšinu polárneho dňa stavaňím plotov z ostnatého drôtu a kopaním hrobov pre svojich mŕtvych spoluväzňov, ktorí tak mohli čítať poéziu akurát tak permafrostu z hĺbky pol metra.

Ničenie mestaUpraviť

Po vpáde nacvistického Rakúska do CCCP v roku 1941 bolo mesto už pár generácií známe pod novou značkou Leningrad. Po smrti veľkého červeného svetla revolúcie, nehynúceho Lenina, tak pomenovali toto mesto v roku 1924. Všetko by bolo relatívne v poriadku, keby sa značka Leningrad sa nezapísala do histórie predovšetkým ako mesto bez iskry. Po tom, čo Hitlerove dementné hordy obišli mesto z juhu a Fíni na severe zastavili na starých hraniciach s podtitulom, „načo sa srať ďalej?“ sa mesto ocitlo v medzinárodnej izolácii. Túto izoláciu síce občas narušovalo kobercové bombardovanie a delostrelecká paľba namierená priamo do ulíc, nič však nemenila na tom, že po vyhorení skladov potravín v septembri nebolo čo jesť. Popri termínoch biela noc, sa preto v meste zažil i termín biela smrť, alebo hladomor. Hladomor si užívali všetcí tí obyvatelia, ktorých nazabili nemecké bomby, paľba ťažkého delostrelectva alebo správy z frontov, ktoré tiež neboli bohvie čo. Strojcovia komunizmu preto mesto cez noc prestavali na odtučňovacie kúpele pre obéznych. Zabudli však na to, že obezitou v sovietskom zväze trpeli iba niektorí vyšší predstavitelia strany a zopár maďarských prisťahovalcov, ktorým sa na odtučňovaciu kúru veľmi nechcelo. Väčšina Leningradčanov sa nikdy nezmierila s nedemokratickým lístkovým prídelovým systémom a držala protestnú hladovku. Ostatných pochovali do masových hrobov na miestne cintoríny. Situácia sa zlepšila v rokoch 1943 a 1944 kedy sa neporaziteľnej Červenej armáde podarilo znovu vybojovať pozemné spojenie s mestom a znovu ho zásobiť surovinami pre výrobu zbraní a strelivom. Nič iné si jeho obyvatelia totiž nikdy nepriali. Niektoré stavby v meste nakoniec prežili aj so svojimi obyvateľmi do konca vojny.

Mesto dnesUpraviť

Po vojne mesto opäť vyrástlo do krásy. Svet za to vďačí predovšetkým nekonečnej múdrosti súdruha Stalina, ale aj ďalším teoretikom socialistického realizmu, napr. súdruhovi Kirovovi, Čiburaškovi a Vlkovi a Zajacovi. Dnes je mesto Leninhrád opäť známe pod pôvodnou značkou Petrohrád. Patrí k tým krajším veciam, čo môžete v Rusku uvidieť.


PamätihodnostiUpraviť

K najkrajším častiam mesta patrí Nevský prospekt, najdlhšia ulica akú budete mať kedy možnosť vidieť (ak samozrejme nerátame Bajkalskú v Bratislave). Ďalšie výdobytky socialistického systému možno sledovať v budove Admirality alebo na niektorom z mnohých námestí. Veľmi podarený je tiež Zimný palác, ktorého návšteva sa však odporúča hlavne cez leto.

PredpoveďUpraviť

Koniec svetaUpraviť

Založenie Leningradu bude koniec sveta! Vedeli to aj Majovia. Súdruh červený id*** Lenin povstane a zničí našu dementokraciu. Nezachrání nás ani Chuck Norris pretože on učil Lénina, lenže Lénin sa od neho odtrhol. Chuck Norris ho zato uvrhol do storočného spánku. Lenže prišiel princ Putin ktorý o 3 roky odklaje kliatbu a porazí Chuka Norrisa. Chudák chuk bude musieť sám bojovať proti miliónom ET-ov

2. konciec svetaUpraviť

Léningrád sa stane centrom červeného Matrixu. Lenže ako každý matrix aj Léningrád raz padne.