Lara Croft

Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Lady Lara Croft (narodená 6. júna 1976 P.V.T. Londýn), po česky Divá Lára, je najznámejšia Britka a druhá najväčšia britská akčná hrdinka hneď po kráľovnej. Taktiež je členkou Raptor c.c.s.c.. Je zaujímavým exemplárom človeka, totiž od roku 2003 (to je prvočíslo) po telesnej stránke vôbec nestarne.

Lara Croft
Lara Croft

Lara hádže pohľad: „Spútaj ma drsne.“
Narodenie 6. júna 1976 P.V.T.
Londýn
Známy vďaka praveký vynálezca, teoretik a odborník v oblasti kvantovej fyziky
IQ >60

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

DetstvoUpraviť

 
Lara sa pripravuje na boj

Na detstvo Lary existujú dve verzie, dobrá a zlá:

 1. Lara bola narodená ako prvé a jediné dieťa lorda Richarda Crofta, váženého člena anglickej archeologickej spoločnosti a bratstva Osvietených, ako neskôr sama zistila, a Elizabeth Croftovej-Wilshirovej, vojvodkyne z Birminghamu.
  Už ako trojročná (prvočíslo) Lara stratila mamu, ktorá zomrela pri autonehode. V roku 1985 dokonca stratila aj otca, ktorý zahynul pri objaviteľskej misii v Egypte. Ako sirota navštevovala Internátnu školu lady MacBeth v Londýne, neskôr Strednú gymnaziálnu rovnako v Londýne a nakoniec skrátene vyštudovala s vynikajúcimi výsledkami archeológiu na Oxforde, kde spromovala v roku 1997.
  Už ako malá pomáhala otcovi pri jeho cestách po svete a preto sa objavovanie neznámeho stalo jej životom. Z domu odišla kvôli archeológii v roku 1995 (mala vtedy 19 rokov).
 2. Lara sa narodila v rodine bohatých anglických šľachticov, ktorí často robili nájazdy na hrobky spojené so znásilňovaním a lúpením dedinčanov v ich malých, jednoduchých dedinách v Južnej Amerike, Afrike, Ázii a vo Francúzsku. Larini rodičia chceli, aby zaujala ich miesta, keď zomrú a nahradila ich v rodinnom vykrádacom podniku, a tak ju rýchlo vyškolili v gymnastike, v boji jeden-na-jeden, a samozrejme v streľbe. Lara začala používať svoje prvé Uzi, keď mala tri roky a odvtedy ho nepoložila. Potom, ako jej ho niekoľkokrát zamkol v mrazáku panstva, zabila Lara brokovnicou domáceho sluhu. Vtedy mala sedem rokov toto (je)bol čin, pre ktorý boli(sú) jej rodičia na ňu veľmi hrdí.
  Keď mala Lara dvanásť rokov, vyriešila svoju prvú krabicu puzzle. Jej rodičia boli veľmi radi a hrdí, ale keď sa nakoniec Lara stala náladovou tínedžerkou, ktorá experimentovala s drogami a sexom, neboli až tak radi. Po niekoľkých rokoch vražedných zmien Lariných nálad, ku ktorým sa pridal aj každý týždeň iný priateľ a neustále sťažnosti na bolesť v zadku, rodičia svoju márnotratnú dcéru vo veku 19 rokov popreli.

DospelosťUpraviť

Krátko potom, čo ju popreli, Larini rodičia zomreli za podivuhodných okolností. Niektorí teoretizujú, že to bola Lara sama, kto ich zabil, no my si to nemyslíme. Rýchlym konaním sa jej po ich smrti podarilo zdediť všetky ich majetky. Samozrejme, že jej aktíva rástli viac a viac, čo jej dovolilo zväčšiť si prsia s hrdosťou.

Je zaujímavé, že mladá Lara bola pomerne hranatá (viď dokumentárny film Tomb Rider 1, dnes dostupný už len ako PC hra), zaobľovala sa až postupne. Nakoniec sa však Lara stala trochu samovražednou a rozhodla sa začať spoznávať svet a hľadať staroveké artefakty, a snáď i dobré miesto, kde sa dá umrieť. Lara nemala problém ísť tam, kde sa jej zapáčilo, nevadilo jej ani žiadne podplácanie vlka, dinosaura, alebo talianskeho stúpenca, ktorí sa priplietli do cesty jej a jej obrovským prsiam. Keďže jej nepriatelia sa pevne upli na jej obrovské prsia, Lare sa úspešne podarilo získať staroveké artefakty, ako je Ski-on, niektoré kúsky meteoritov či vibrátor z Xianu, z ktorých všetky sa nachádzajú v krabici v pivnici panstva.

Objavné cestyUpraviť

Pri svoje archeo-vášni Lara stále absolvuje mnohé objavné cesty po celom svete.

1996Upraviť

Lara hľadala Ratolesť Atlantisu. Potom, ako nastal výbuch v Los Alamos, Laru, ktorá vtedy bola v Kalkate, kontaktoval Larson aby mu pomohla nájsť Ratolesť. V skutočnosti bol najatý Jacqueline Natlou, úhlavnou nepriateľkou (a bývalou milenkou) Lary. Po dobrodružstvách v Grécku a Peru Lara artefakt našla, no Jacqueline unikla.

2000Upraviť

V roku 2000 sa vydala do Egypta, chcela nájsť stratenú pyramídu faraónky Kleopatry. Nakoniec ju však zaujal Egypťan Mufty Mahmoud (ukázalo sa, že má rovnaký vkus ako Zuzana Hajdu), ktorého nasledovala až do nočného klubu Allahova latrína, kde sa miestnym pravovercom nepáčilo, že Lara má na sebe len príliš krátke tričko a šortky a napadli ju. Lenže dievča malo ako klasicky pri sebe dve pištole Smith&Wesson, ktoré neváhala ihneď použiť.

Rána sa nedožilo 53 Egypťanov, okrem Muftyho, ktorého ušetrila. Ale ten jej povedal, že je gay a utiekol. Na to Lara chytila depku, ktorú sa jej podarilo prekonať na klinike MUDr. Hausa až ďalší rok.

2001Upraviť

V tomto roku mala ešte stále Lara nanič náladu, lebo k depke si ešte aj znovu pripomínala výročie smrti jej otca, no potom sa jej nálada zlepšila. 15. mája totiž nastala prvá fáza planetárnej konjukcie.

A práve v túto noc začali u nej doma v tajnej miestnosti tikať hodiny, v ktorých bol ukrytý kľúč k Trojuholníku svetla s odpočítavaním - AllSeeing Eye. Keďže nevedela, ako ďalej, zašla za starým otcovým priateľom pánom Wilsonom, ktorý pracuje ako dražiteľ starožitností. Pri tom stretne starého priateľa Alexa Westa, na ktorého je ale naštvaná, lebo ukradol "jej" modlitebné valčeky. Pán Wilson jej odporučí, aby zašla za Manfredom Powellom.

Keď na druhý deň na svojom Aston Martine došla k Powellovi, prijal ju jeho spoločník alebo niečo také pán Pimms - ako ten alkohol. Pán Powell jej povedal, že jej nevie pomôcť, ale ošálil ju. Hneď v noci vyslal na Croft Manor prepadovú jednotku, ktorá mala ukradnúť AllSeeing Eye. Lara sa zobudila, mnohých pobila, no krádeži nezabránila.

Na druhý deň jej došiel list od otca, ktorý jej dal nápovedu, a nakoniec zistila, že prvá časť Trojuholníka svetla je v Chráme tancujúceho svetla v Kambodži. Tam ju rýchlo zaviezol elitný tím britských výsadkárov, ktorí jej to (ktovie prečo?) dlhovali. Lara zistila, že je tu aj Powell a West, ktorý preňho robí.

Dostala sa do chrámu ešte pred nimi a nakoniec získala prvú polovicu trojuholníka. Tým však prebudila kamenné príšery, ktorým len tak tak unikla. Po zotavení v budhistickom kláštore sa nakoniec rozhodla vrátiť k Powellovi a Westovi, lebo len spolu majú šancu získať celý trojuholník.

Cesta vrtuľníkom ich zaviedla za polárny kruh na Sibír, kde ležal pod ľadom starý chrám uctievačov trojuholníka. Tu Powell povraždil všetkých Osvietených a zabil aj Westa, aby Laru prinútil dostať druhú polku, lebo s celým trojuholníkom mohla vrátiť čas a zachrániť Alexa. To Lara urobila, no trochu to zmenila, a zabila Manfreda. Potom sa celý chrám začal rúcať a ona len tak tak unikla. Keď sa vrátila domov, polepšila sa a položila kvety na otcov hrob. A potom sa zase začala biť so SIMONOM.

2003Upraviť

 
Lara v boji proti čínskej mafii v chráme Alexandra Veľkého na Santoríni.
 
Tentokrát bojuje v Šanghaji proti mafii aj biologickej korporácii.

V roku 2003 bola Lara zase v Grécku, kde s bratmi Nikovcami hľadala stratený chrám Alexandra Veľkého, v ktorom mal ukryť svoje najväčšie poklady. Svojou inteligeniou jediná zistila zmenu morských prúdov po zemetrasení na Santorini a preto sa spolu s bratmi vydala potopiť a nájsť chrám. Lenže nebola jediná, kto sem prišiel, bola to aj čínska mafia Shei-Ling, ktorá ich sledovala a v chráme prepadla. Zahynuli obaja bratia a Chen-Lo ukradol mapu k Pandorinej skrinke. Vyčerpaná a zranená Lara tri dni plávala v mori, kým ju našla ponorka kráľovského námorníctva.

Neskôr za ňou domov prišli agenti MI6, ktorí jej oznámili, že Chen-Lo chce mapu predať Johnatanovi Reissovi, Nobelovou cenou ovenčenému vedcovi, ktorý ju však chce použiť na výrobu biologických zbraní. Lara žiadala oslobodenie Terryho Sheridana, ktorý je uväznený v Kazachstane.

Po prepustení sa vydajú na B2ke do Číny, kde sa im podarí dostať do sídla Shei-Ling v horách. Tu ich zadržia, ale nakoniec sa vyslobodia, zistia, kde má prebehnúť dodávka mapy Reissovi a Lara zabije Chen-Loa. Idú do Šanghaju, kde dodávka aj prebehne. Lara a Terry pobijú mnohých, no mapu získa Reiss.

Lare sa však podarí na jeho vrtuľník pripevniť sledovacie zariadenie. Dostanú sa do sídla Reissových labákov v Hongkongu, kde ich prepadnú, Lara oskenuje mapu a pošle ju Bryceovi, no zabudne si tam komunikátor. Zo Šanghaja uniknú, no Lara už viac neverí Sheridanovi, ktorý mohol zabiť Reissa a neurobil to, a tak sa rozídu. Medzitým Reiss zadržal Brycea a Hillaryho s cieľom zistiť, kam Lara ide.

Bryce zistí, že Pandorina skrinka je v Afrike, pod Kilimandžárom a tam aj Laru pošle. Tá sa tu spojí s kamošom Kosom a spolu s bojovníkmi z jeho kmeňa sa vydajú na horu. Počas cesty ich prepadnú Reissovci, zatknú Laru a idú spolu. V kaňone v Kolíske života však na nich zaútočia prízraky a prežije len Lara a Reiss, ktorí zostúpia do Kolísky. Potom na vrtuľníku priletí Terry, ktorý jej príde pomôcť. Spolu Reissa zabijú, no Terry si chce nechať Pandorinu skrinku, a tak ho Lara zabije tiež. Potom odišla s Kosom, Bryceom a Hillarym

2006Upraviť

V roku 2006 sa Lara (nie je isté, či to bola ona, keďže stále môže byť v pyramíde) vydala zistiť udalosti, ktoré predchádzali smrti jej matky z detstva. Nakoniec to vyústi do hľadania úlomkov Excaliburu, ktorý kráľ Artuš stratil rok predtým.

Údajná smrťUpraviť

V roku 2005 bola Lara zamknutá vnútri pyramídy (nie hrobu, nezabudnite!) spolu so staroegyptským bohom Sethom Brundlom. Presne to, čo sa tam dialo nie je známe, ale je veľmi pravdepodobné, a široko predpokladané, že Seth Laru zabil, aj keď niektorí majú iné teórie. V každom prípade, Lara sa vrátila pár mesiacov na to, ale žiadne plány na prieskum pyramídy dodnes neboli vykonané.

Vzhľadom k neustálym ženský výkrikom prichádzajúcim z vnútra pyramídy po celý deň a noc si niektorí myslia, že Lara je stále vo vnútri a vonku je jej kópia. Iní si myslia opak. Ak zistíte pravdu, zavolajte prosím na centrálu CIA vo Washingtone.

ImitátorUpraviť

 
Stará Lara Croft kope novú Laru Croft do jej sexi zadku.

Krátko po tom, čo prenikli na svetlo sveta správy o údajnej smrti Lary, iná archeologička vtrhla na javisko. Dabovala novú Laru v PC hre a myslí si, že je reálna Lara Croft, a to aj napriek skutočnosti, že má hlas ako kňučanie bábäťka, verí v tradičné hodnoty života a skutočne nikdy predtým nemala sex. Zatiaľ čo ona môže byť úplne mimo svojej mysle, má masívny trasúci sa stojanový komplet, a tak sa nikto sťažuje.

Keď práve nie je zaneprázdnená predstierať, že je pôvodná Lara, nová Lara je k dispozícii ako prostitútka na nižšie uvedenom čísle.

07760-OH-BLOODY HELL

Ďalší imitátorUpraviť

V roku 2008 sa Doppelganger vydával za novú Laru a rozhodol sa vyhodiť do povetria jej sídlo a vykopať odtiaľ Larin zadok. Aj keď sídlo horelo, vnútri zápasili Doppelganger s Larou výborný wrestlingový duel. Nakoniec sa však unavili, čoskoro sa začali bozkávať a nakoniec si to rozdali.

Keď sa na miesto po deviatich dňoch dostala polícia, našla tu iba novú Laru, ktorú uznala za nevinnú. Z celého incidentu nakoniec obvinili Larinu ex-priateľku, Jacqueline Natlu, potom, čo zistili, že aj ona mala sex s Doppelgangerom. Nová Lara bola následne poslaná do ženského väzenia na doživotie, kde si to celkom užíva, najmä v sprchách. Pomohlo to aj pravej Lare, ktorá sa konečne mohla vrátiť domov.

Záujmy novej LaryUpraviť

 • Ženy
 • Ženské väznice
 • Sprchy v ženských väzniciach
 • Väzeňkyne v sprchách v ženských väzniciach
 • Zadky väzeňkýň v sprchách v ženských väzniciach

Záujmy starej LaryUpraviť

 • Zbrane
 • Zbytočné skladanie puzzlí na celej ploche jej domu.
 • Staroveké drahocenné artefakty ako dekorácie, všeobecne plnivo priestoru.
 • Sťahovanie prepraviek bez žiadneho skutočného materiálneho zisku
 • Zabíjanie smiešne silnejších zvierat
 • Zabíjanie smiešne silnejších ľudí.
 • Ukazovanie jej veľkých pŕs
 • Zamykanie sluhu v mrazničke
 • Plávanie smiešne dlho a hlboko bez utopenia
 • Sex. Zrejme
 • Vykrádanie hrobiek (a sakra, my sme žalovali) a spŕch.

LáskyUpraviť

 
Lara mala romániky s mnohým chlapcami, napríklad s dôstojníkom kráľovskej armády, Terrym Sheridanom, ktorého však nakoniec zabila.

Spočiatku si mladá Lara vozila domov každý víkend iného zajačika, no v roku 1999 sa prvý raz naozaj zamilovala, a to do archeológa Alexa Westa. Táto láska trvala pár mesiacov, no rozišli sa po známom valčekovom incidente. Dokopy sa zase dali po dobrodružstve s trojuholníkom, no dlho im to nevydržalo.

V roku 2003 sa Lara zase dala dokopy s Terrym Sheridanom, s ktorým už mala románik v 1998. Tentoraz Terrymu šťastena nepriala, Lara ho o pár dní zabila.

V roku 2004 Lara údajne chodila s Jakubom Konečným, s ktorým vraj aj mala dve deti. Rozchod oficiálne nikdy neohlásili.

Nakoniec sa ale ukázalo, že Lare sa nepáčia len chlapci, ale aj dievčatá, s ktorými si od roku 2005 tiež párkrát začala. Medzi baby, s ktorými si už užila, patria Jacqueline Natla, nová Lara, Doppelganger, Angelina Jolie, Madonna či Braňo Mojsej.

SídloUpraviť

 
Croft Manor z juhu, už po rekonštrukcii.

Larin domček je už po stáročia sídlom rodiny Croftovcov - Croft Hatfield House Manor, zvaný len skrátene Croft Manor v mestečku Hatfield v Hertfordshirskom gróftsve, asi tridsať kilometrov severne od Londýnu.

Stavba má staršiu a novšiu časť, Lare patrí len tá novšia, stavaná v anglickom baroku s výraznými tehlovými múrmi a kamennými sochami. V dome je 83 izieb a 22 kúpeľní (aj so sprchami! a záchodmi!). Má vlastný bazén, supermoderné laboratórium, nácvičný areál na boj v štýle egyptskej hrobky a aj podzemnú garáž s 20 miestami a rozsiahlou vínnou pivnicou.

Zámok dosť utrpel v roku 2008, keď bol po bitke novej Lary s Doppelgangerom úplne zničený a vyhorel do tla. Našťastie Lara (tá ozajstná) mala zlú predtuchu a deň predtým dala väčšinu zariadenia spolu s Hillarym, Bryceom a SIMONom previesť na bezpečné miesto. Už dva týždne po požiari začali rekonštrukčné práce a 28. októbra 2008 pri výročí úmrtia Tlapáka Umba Gulu bol znovu slávnostne otvorený.

Počítačové hryUpraviť

 
Plagát najnovšej, už deviatej počítačovej hry

Lara od roku 1996 vydáva počítačové strielačky, ktoré dokumentujú jej dobrodružstvá. Po celom svete sa stretávajú s nadšeným ohlasom. Škoda, že väčšina ľudí sa ich kupuje len kvôli tomu, aby zistili pevnosť Lariných prsníkov:

 • Tomb Raider I
 • Tomb Raider II
 • Tomb Raider III
 • Tomb Raider: The Last Revelation
 • Tomb Raider Chronicles
 • Tomb Raider: The Angel of Darkness
 • Tomb Raider: Legend
 • Tomb Raider: Anniversary
 • Tomb Raider: Underworld
 • Tomb Raider: Gurdian of Light
 • Tomb Raider: A Survisorn is Born

Členstvo v RaptoreUpraviť

V roku 2003 vstúpila Lara nadšene do vtedy novovzniknutej spoločnosti Raptor c.c.s.c., kde ju tiež videli radi - je viac-menej isté, že minimálne dve deti generálneho riaditeľa Jakuba Konečného sú jej.

No vo firme má okrem Jakubovej partnerky aj inú funkciu - a to dosť významnú. Je totiž riaditeľka celej sekcie Veľká Británia. Síce každoročne zničí dosť majetku, ale ešte stále je to výhoda, mať členku elitného komanda vo firme. To je taktiež dôvod, prečo ju Jakub v roku 2007 menoval za generálku a zveril jej velenie na RSF - špeciálnymi jednotkami Raptoru, najskúsenejšej bojovej jednotke sveta. Pre porovnanie, na jedného zabitého člena RSF pripadne 153,6 Američana, 1568 bojovníkov Talibanu alebo 18564,73 somálskych ozbrojencov.

GalériaUpraviť

 

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.