Nech to nazývajú akokoľvek, ak sa vydarí, musí vyvrcholiť bohapustou jebačkou

Redakčná rada Necyklopédie

Láska
Att-love.svg.png
Amor.jpg
Eternal Love.jpg

Láska je extrémne komplikovaný cit. Je to vzťah k niekomu, ale aj k niečomu. Preto rozlišujeme dva základné poddruhy lásky: osobnú a neosobnú.

Druhy láskyUpraviť

Osobná láskaUpraviť

Lúbim ta ako kona!

—Francek


Je údajne viacej ako priateľstvo. V základe ide o hlboký vzťah k inej osobe (prevažne aj iného pohlavia), starosť o jej pocity a potreba zabezpečiť pre ňu iba to dobré. Preto je jasné, že v takom vzťahu vzniká potreba byť v neustálej blízkosti, k milovanej osobe. Láska môže byť platonická[1], romantická, no aj vtedy je založená na túžbe a snoch po kontakte.

Výsledky osobnej láskyUpraviť

Ak je v pocite lásky medzi dvoma osobami rozdielna intenzita, t.j. disproporcia, jednému zo zúčastnených sa môže stať, že dosiahne vrchol skôr a často, ba najčastejšie zo všetkého sa aj stáva pre neho láska otravnou. Sny a predstavy sú základom lásky, no po dosiahnutí cieľa, ktorý je založený na fantázii tak ako po každom vyvrcholení dochádza k fáze prebúdzania a postupného vytriezvenia.

Jeden druh osobnej lásky nemá sexuálne vyvrcholenie. Je to láska medzi rodičmi a deckom, t.j. „rodičovská láska“. V tomto prípade sú po vyvrcholení vzťahu v puberte pre dieťa otravní rodičia, no po skončení puberty dieťaťa v čase keď už by mali byť teoreticky pre dospelých rodičov otravné nezrelé deti.

Láska medzi rodičmi a deckami, ktorá vyvrcholí sexuálnou aktivitou známou pod skratkou incest ako aj pedofília patria medzi choroby zúčastnených, ale aj komunít, v ktorých sa vyskytujú.

Neosobná láskaUpraviť

S vývojom civilizácie a konzumného spôsobu života sa vyvinula aj potreba ľudí emociálne sa stotožniť a tým aj zaláskovať v iných vzťahoch. Preto je bežné, že dnešný človek neváha vyjadriť svoju lásku aj[2]:

V týchto láskach spravidla vyvrcholenie nebýva spojené so sexom, ale určité vyvrcholenie je aj tak motivátorom. Dôsledkom bývajú aj choroby ako je obezita, zoofília, fetišizmus, fašizmus, workoholizmus, mamon...

Niektoré dôsledky láskyUpraviť

Dobehol ju, zvalil na zem, strhal z nej šaty a potom ju mal rád. Dva razy.

súdna zápisnica


Všetky druhy lásky teda silne pripomínajú závislosti, ba závislosťami aj sú. Človek, ktorý pociťuje lásku k niekomu, či niečomu je nebezpečný, lebo potom ako sa k vyvrcholeniu nedostáva, t.j. pateticky vyjadrené: „jeho láska nie je opätovaná“, je frustrovaný a začína mať správanie šialeného debilla, či kreténa, ktorý sa nezastaví pred žiadnou hovadinou (nemýliť si s chorobou šialených kráv... i keď jeden nikdy nevie...). Taký človek teda:

  • Rezignuje a apaticky konštatuje, že „láska neexistuje“, a môže mať aj pravdu, lebo ani Nikto nevie povedať, čo to tá láska vlastne je.
  • Pri neosobných láskach zaujíma obranné postoje, ktoré vrcholia krádežami, fanatizmomšialenstvom a strpčovaním života ostatným vo svojom okolí. Neprimerane neosobne zaláskovaný ľudo sa stáva pre toto okolie kokotom, ktorému sa každý snaží vyhýbať.

PoznámkyUpraviť

  1. Platón bol úchyl.
  2. Toto nie je vyjadrenie autora článku. Ten má všetko v piči!
  3. Pozor, láska k zvieratám môže byť aj osobná. Hovoríme tomu personifikácia.

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.