Kvass (alebo Kvasiy) je látka, transneptúnsky prvok periodickej tabuľky.

Získava sa sublimáciou chlebových kôr v bioreaktore. Pri požití spôsobuje nával ohromnej vlasteneckej sily a prejav superveľmocí. Chutí ako biela až čierna spenená látka s bohatým vývojom plynov. Keď sa dostane do okroshky, spôsobí to reakciu uvoľňovania kyseliny chlorovodíkovej vo vnútri ruského tela a zvýšenie adrenalínu u cudzinca, ktorý ani len netuší, že výsledné činidlo dokáže nielen rozpustiť kovy, ale aj získať z neho kalórie ako z obyčajného polienka.

Pred použitím kvasu sa v starým knihách o kvase pre začiatočníkov odporúča, aby sa dobre vyspali, zásobili sa kilogramom nakladaných uhoriek a hladovali tri dni. Zároveň sa treba ubezpečiť, či je niekde nablízku, najlepšie až veľmi blízko, miesto, kde sa dá výdatne vysrať.

Po vypití kvasu musíte okolo palca prejsť siedmimi kruhmi a odpískať do stromu vyhĺbeného zo zlého oka. Ak ste urobili všetko správne, potom vaše obežné dráhy nebudú padať z dohľadu!

Recept na pravý kvas, z ktorého vykvasí, sa bohužiaľ stratil a je v aktívnom hľadaní.

Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior.png
Alcoholic.jpg

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.