Kurvítko (coolovo, s anglickým strikom aj curvítko, spisovne by to malo byť kurvidlo, ale koho to serie?) je najzásadnejším a najuniverzálnejším vynálezom všetkých čias, umožňujúcim trvalú udržateľnosť trhovej ekonomiky, moču počas noci a svetového mieru.

Kurvítko je konšpiračný funkčný detail, ktorý má za úlohu udržiavať v trhovom hospodárstve dopyt po tovarea teda aj HDP.

HistóriaUpraviť

V dávnych dobách rajského kapitalizmu, či socializmu neboli kurvítka potrebné. Väčšina vecí sa vyrábala z nekvalitných materiálov. Ak aj náhodou nie, tak sa vyrábala veľmi pomaly a výrobcovia by aj tak nestihli vyrobiť predať viac. Za predchodcu kurvítok možno považovať napríklad chlapcov najatých sklenárom, ktorí po dedine rozbíjali okná, aby sklenár mal prácu. Sklo nechcelo zhrdzavieť a preto patrilo medzi trvalo neudržateľné materiály).

Problém nastal, keď ľudovia zvládli výrobu niektorých komplikovaných tovarov v takej kvalite, že vydržia veľa (nečíslo!) rokov, pričom však vývoj a výroba sa zrýchlili tiež. Za takejto situácie sa čoraz častejšie stávalo, že nezodpovední zákazníci si odmietali kupovať novší model. Odporovali napr. primitívnou výhovorkou "nám stačí aj starý" (počítač, tlačiareň, softvér, bicykel, a aj myši sa dožívali vyššieho veku...). No a taký elektrónkový počítač, vďaka žhaveniu súčiastok, doma pokojne zvládal aj temperovanie miestností. Situáciu vyriešil až geniálny vynález kurvítka, čiže komponentu, ktorý zabezpečí, že výrobok v pravú chvíľu (v ideálnom prípade hodinu po skončení záruky) prestane fungovať.

Dnes sa kurvítka montujú už aj do zbraní, pretože aj ich výrobcovia musia z niečoho žiť. Faktom ostáva, že postihnutí vojaci môžu byť nasratí, že musia zomrieť. Pokiaľ sa však neprekročí povolené percento strát, tak je všetko v poriadku. Zase, načo sa trápiť, však mŕtvi vojaci sú napriek tomu, že sú nasratí, už v podstate neškodní.

BudúcnosťUpraviť

Ďalším očakávaným míľnikom vo vývoji bude uvedomenie si, že kupovať si niečo náročné na výrobu, čo sa aj tak za chvíľu pokazí, je zbytočné, a že stačí dať rovnaké peniaze za omnoho jednoduchší výrobok (napr. papierový kufor, motor z plastu), takže výrobca ešte viac zarobí. V konečnej fáze si ľudia budú vzájomne vymieňať už len peniaze, takže nastane blahobyt. Ale možno aj kurvítko na peniaze už vymýšľajú.

RiešenieUpraviť

Odstrániť všetky kurvítka z prístrojov by bola, samozrejme, katastrofa pre trh, priemysel a všeobecne pre celé ľudstvo. Jediné riešenie ako mať veci funkčné a zároveň zachovať hospodársky rast a kolobeh peňazí, je mať všetko na paušál. Jedného dňa už nebudeme kupovať napríklad topánky ani nábytok na dlhú dobu. Každý mesiac zaplatíme napríklad 8 euro paušál a výrobca nám dá každý rok nové topánky podľa nášho výberu v danej cenovej hladine. V cene paušálu bude zahrnutý aj ich prípadný servis, likvidácia rok starých a nepoužiteľných topánok. 12 krát 8 je, podľa všetkého, najmenej 96, čo je za topánky pomerne vysoká cena, ale mesačne je to zas nie tak veľa. Zimné alebo športové modely budú, samozrejme, za vyšší paušál.

Tak isto budeme mať doma a aj pod cestami umelohmotné trubky na tlakovú vodu s umelohmotnými ventilmi, umelohmotné mosty, papundeklové budovy ktoré bude treba každého pol roka meniť. Ľudia bývajúci okolo budú mesačnými paušálmi platiť za tento trh oživujúci servis. Autá už nebudú chodiť na STK po 4 rokoch od kúpy, ale po 2 rokoch sa vymenia - (mesačný paušál za lacné auto môže začínať napr. na 400 eur mesačne). Na zemi bude óbrófský blahobyt, lebo bude veľa práce a všetci budeme mať čo robiť. Slová ako opravovňa, opraviť, dotiahnuť a repasovať náhle vymiznú zo slovenského slovníka. Domy a byty už nebudeme musieť upratovať, lebo za pol roka budeme mať nové, čím sa splní dlhoročný sen všetkých mužov. Dopyt po ženách vďaka tomu trochu klesne, ale ženy majú v sebe kurvítka už od prírody, takže prepad nebude dramatický. Všetky tieto veci budú mať samozrejme certifikát z európskej únie, že spĺňajú najprísnejšie kritéria, hlavne ekologické. Samotná príroda určite nebude trpieť, jedine že by to tak nebolo... lebo bude všetko certifikované (Samotným certifikovaním sa dá práca ďalším a ďalším ľuďom).

Typy kurvítokUpraviť

  • hardvérové kurvítka
    • poddimenzovaná elektronická súčiastka - priekopníkom je Edisonova žiarovka: zatiaľčo pôvodná járovka Járu da Cimrmana vydržala svietiť takmer večne, jej americký plagiát svieti max. tisíc hodín a čínsky plagiát plagiátu svieti len do prvého nešikovného stlačenia vypínača. Pritom by stačilo trochu hrubšie vlákno a za mierne vyššiu cenu by svietila aj sto rokov. Neskôr boli vynájdené úsporné žiarovky, ktoré boli drahé, ale tie pôvodné vydržali celkom dlho. Dnes je už táto ich vada odstránená. V sofistikovanejších výrobkoch sa vždy použijú niektoré súčiastky navrhnuté na slabší prúd, než aký nimi prechádza.
    • chybne umiestnená elektronická súčiastka - súčiastka nie je poddimenzovaná, ale napr. neznáša teplo a je umiestnená na najteplejšom mieste výrobku (napr. vedľa zdroja napájania, pamäťová karta foťáku hneď na baterke, ...).
    • kurvítkom je celý výrobok - využíva sa napr. pri obuvi. Kúpite si topánky, ale zistíte, že sú nepohodlné, nedajú sa rozchodiť a p. A kúpite si nové, pretože v niečom chodiť musíte. Vašu prípadnú sťažnosť vám výrobca vyvráti zdôvodnením, že ste pri kúpe nesprávne pochopili určenie výrobku.
  • softvérové kurvítka - novšia generácia kurvítok - prístroj sa nemusí pokaziť, stačí, že softvér vyhlási, že je pokazený a máte sa obrátiť na výrobcu, ktorý vám odporučí, že kúpiť nový vás vyjde lacnejšie. Prípadne, ak je produktom samotný softvér, tak obsahuje funkcie, ktoré po určitom dátume začnú jeho chod spomaľovať (preinštalovanie nepomôže a výrobca vás presvedčí, že to nikdy nebehalo rýchlo, že je len váš pamäťový optimizmus, ale že nová verziu je už fakt kurevsky rýchla.)


  Peniaze

BiedometerBitcoinBONDaneDlhEuroFinančné destilátyKurvítkoKorupciaMenaMeníme menu, nie cenuMzdaNeviditeľná ruka trhuPánboh zaplaťReformaRuletaSlováci a ich vzťah k hypotékamTridsať striebornýchVekslák

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.