Krištof Kolumbus

Done.png


Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Krištof Kolumbus (známy aj ako Христофор Колумб * 08. január 1451 - † 20 máj 1506) bol Taliansky dobrodruh, moreplavec a starý feťák, ktorý sa rozhodol v roku 1492 cez panamský prieplav dostať do Indie. Skončilo to průserom, lebo v nahulenom stave (iní pamätníci vravia o abstinenčných príznakoch) stratil prehľad nielen o tom, kde je sever, ale aj východ a západ a tak sa stal slávnym, lebo objavil Európu.

Krištof Kolumbus
Krištof Kolumbus
Krištof nasratý z toho, že sa nikdy nedostal do Indie

Cestovateľ a vynálezca
Narodenie 08. január 1451
Janov, Taliansko
Úmrtie 20. máj 1506 55 rokov
Valladolid, Španielsko

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Krištof v EurópeUpraviť

 
Krištof na jednej zo svojich plavieb. Na sťažni má vlajky štátov, ktoré plánuje objaviť.

Doplavil sa vtedy k brehom Španielska. Na svojich lodiach doviezol kokaín, zemiaky, pukance, pre Slovákov bryndzu, pre Čechov bogotských medvedíkov a pre Maďarov sivary a bizónov. Bizóny Maďari hneď pojedli, ale spôsobilo to ten fenomén, že od tejto udalosti sa v Maďarsku udomácnilo slovné spojenie „Išten bizoň“. Krištof Kolumbus doviezol do Európy aj niekoľko telenoviel, čím sa Európa konečne stala civilozvanou.

Význam Krištofa pre európske dejinyUpraviť

Dosť na tomto všetkom zbohatol. Za nadobudnutý kapitál si kúpil ostrov v Stredozemnom mori. Mal dobré styky s Napoleónom, Mussolínim, Leninom, Stalinom a v svojich súkromných tlačiarniach vyrábal americké dolláre pre Adolfa Hitlera.

Krištof Kolumbus sa stal na starom kontinente legendou. Pripisujú sa mu rôzne zásluhy. V Grécku mu napríklad pripisujú zásluhy na vynáleze primerosov. V Taliansku ho považujú za objaviteľa dôležitého bodu na ženskom tele. Toto miesto sa dnes nazýva Clitoris podľa usadlosti, ktorá prirástla Krištofovi k srdcu a kde hľadal svoje inšpirácie. V Rakúsku ho považujú za otca žiarovky. Minulý týždeň tomuto otcovstvu ale prisúdili demenciu genetickí inžinieri na inštitúte súdneho lekárstva v CERNe. Počas jeho poslednej plavby, ho napadlo, ze by mohol zašifrovať slávne da Vinciho dielo.

„Objav“ AmerikyUpraviť

Krištof Kolumbus sa rád vracal do rodnej Kolumbie. Ono sa to odohrávalo tak, že napríklad v Španielsku natáral, že chce ísť do Indie. Vyžiadal si od vlády tri lode a podporu z eirofondov. Volali sa El Niño[1] (niektoré pramene uvádzajú aj Niñaj), Piñakoláda a Santa Claus[2]. Plavil sa na západ. Divný smer plavby zdôvodnil posádke tým, že vraj pozná skratku. Keď potom dorazil k pevnine, sa tváril, že objavil Ameriku. Hoci námorníci spočiatku nevedeli, čo to tá Amerika je, názov sa ujal, a to až natoľko, že Haľo Pabera tak volal jednu babu, čo mu nechcela dať ručníček vyšívaný. Aj malého Ameriga pomenovali rodičia práve vďaka tejto plavbe.

Význam Krištofa pre Ameriku a svetUpraviť

Krištof Kolumbus mával výpadky pamäti. Niekedy mával zmätok aj v tom, či má ísť do Britskej Kolumbie, či do mesta Columbus v americkom štáte Ohio, alebo do Kolumbie v Južnej Amerike. Na svoje cesty si brával zo sebou časť svojho bohatstva. A tak sa vďaka nemu po svete rozšírili vymoženosti ako bol hurikán, čipsy, Nový Žvást, syfilis, celebrity, kvapavka, Hello Kitty, buzeranti, lezby, segedín, AIDS, španielska chrípka, španielske mušky, mor, mariška, LSD, rôzne amfetamíny a internet. Vďaka jeho plavebným cestám sa do Ameriky dostal napríklad aj genetický materiál, z ktorého bol neskôr vyšľachtený aj Barack Obama.

Životnou tragédiou pre Krištofa Kolumba bolo, že napriek nesporným cestovateľským schopnostiam a relatívne dlhému životu, sa mu nikdy nepodarilo dostať do Indie ( a stretnúť cigáňov). Debaty na túto tému nerád počúval a dosť býval na to nasratý.

Smrť Krištofa KolumbusaUpraviť

Životný štýl Krištofovi Kolumbusovi spôsobil tú ujmu, že sa stal skoro nesmrteľným. Jeho nesmrteľnosť sa udržiavala do doby, keď sa o nej dozvedel Chuck Norris. Dňa 1. mája 2010 Chuck, napriek tomu že bol Sviatok práce, tento problém vyriešil.

PoznámkyUpraviť

  1. Posádku tejto lode tvorili výlučne homosexuáli, takže jej plavba spôsobovala globálne otepľovanie.
  2. Práve od mena Kolumbovej lode sa odvádza názov populárnej postavy, ktorá počas Bukekela sviatkov nahradila už ošúchaného Ježida, ktorý aj tak nikdy žiadne dary nenosil. Kolumbus dary nosil, hoci nie zadarmo.
 

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.