Kráľovstvo Šumavy

Kráľovstvo Šumavy
Bohemian Kingdom
Sumava.png
Mapa Kráľovstva Šumavy (vyznačené modrou farbou).
Základné údaje
Štátné zriadenie Kráľovstvo
Úradné jazyky Slovenčina
Hlavné mesto Prievidza
Najdlhšia reka Nitra
Národná hymna Vstávaj Honzo hore
Demografia
Rozloha 2630,77 km²
Susedia Slovensko, Česko, Nemecko, Rakúsko
Ostatné
Kráľ(ovná) Ladislav Meliško (Meliško I.) (2006 - 2013) †

Mária Kotlárová (Etela I.) (2013 - súčastnosť)

Premiér(ka) Mária Kotlárová (2006 - 2013)

Peter Meliško (2013 - súčastnosť)

Mena 500 korún (do januára 2009)

Euro € (vyjebaných Eur v€) (od januára 2009)


Kráľovstvo Šumavy, občas nazývané aj Cibulové kráľovstvo je kráľovstvo založené Ladislavom Meliškom. Bolo založené v roku 2006, keď sa Ladislav Meliško pasoval za kráľa. Dňa 22.12.2013 zachvátil Kráľovstvo Šumavy obrovský smútok, zomrel zakladateľ Kráľovstva Šumavy a jeho jediný samozvaný kráľ Ladislav Meliško alias Meliško I. Po jeho smrti bola za kráľovnú Kráľovstva Šumavy korunovaná Mária Kotlárová ako Etela I., ktorá svoju funkciu vykonáva do súčastnosti. Premiérom sa súčasne stal Peter Meliško, ktorý sa ako prvorodený syn kráľa vzdal svojho nároku na trón v prospech svojej matky Márie.

Sedemtisíc mám pri sebe... A to odkiaľ by som mal mať sedemtisíc?! Ty krava bláznivá jebnutá! Áno mám! Mám... Hehehehehe... Mám... Tu nemám sedemtisíc ale mám... Mám... Lebo Meliško je Kráľ Šumavy!!! ( "Peter!!!" ) Ja som Kráľ Šumavy!!!

—Ladislav Meliško pri slávnostnom akte založenia Kráľovstvá Šumavy a súčasne samokorunovania sa za kráľa


GeografiaUpraviť

Kráľovstvo Šumavy leží v strednej Európe. Oblasť kráľovstva bola osídlená už v praveku kurvou neandrtálskou. Jeho povrch je tvorený pohorím Šumava, pričom do kráľovstva patrí aj tá časť pohoria, ktora sa nachádza v Nemecku. Toto pohorie je veľmi často využívane obyvateľmi kráľovstva na rekreáciu. Podľa niektorých zdrojov ho navštevuje a zbiera v ňom hríby aj samotný kráľ Meliško I. Aby však nebol odhalený, oficiálne vystupuje ako Ján Meliško. Pod týmto menom je zaregistrovaný aj na istej nemenovanej hubárskej webowej stránke.

VodstvoUpraviť

Súbor:Ladislav Meliško Záplavy Prievidza D 15.8.2010.wmv

Meliško kontroluje povodňovú situáciu v Prievidzi

Najdlhšou riekou Kráľovstva Šumavy je Nitra, ktorá patrí k úmoriu Čierneho mora. Táto rieka sa využíva aj na rekreačné účely, napr. pozeranie televízora. V roku 2010 zasiahli Prievidzu rozsiahle povodne. Kráľ Ladislav Meliško bol osobne skontrolovať krízovú situáciu. Popri najvýznamnejšej rieke voda kvápe, jebe brizolit po celom kráľovstve. V dôsledku toho sa na väčšine územia nedajú hodiny odpisúvať a musí sa malúvať furt.

ŠportUpraviť

Najobľúbenejšími športami kráľovstva sú hokej, futbal a basketbal. Obľúbená je aj cyklistika. V tejto krajine je zakázaný tenis s cigánmi.

GastronómiaUpraviť

Kráľovstvo Šumavy je známe svojou gastronómiou. Národným jedlom kráľovstva je cibula,ktorá nikdy nemôže chýbať na stole, ako hlavné jedlo sa často podáva soľ.
Ďalšie obľúbené jedlá sú praženica s cibulou, kuře (kura nie), koľenka s hríbama, palacinky, krky jedny a feferónky mäkké, dvojročné. Obľúbené sú aj rôzne alkoholické nápoje.

DemografiaUpraviť

 
Kráľ Ladislav Meliško

Kráľovstvo má okolo 200 000 obyvateľov. Najpočetnejšie národnosti sú Slováci, Česi, Cigáni a Indiáni. Miešajú sa tu rôzne kultúry - od slovanskej cez egyptskú (múmia mumácka), grécku (Herodes vyjebaný) indiánsku až po cigánsku.

PolitikaUpraviť

Kráľ je najvyšším ústavným činiteľom v krajine. Vykonáva prevažne reprezentatívnu úlohu, je hlavou štátu. Jedinou parlamentnou stranou je Šumavská strana slobody (ŠSS).

MenaUpraviť

Do konca roka 2008 sa platilo Šumavskou korunou, ktorá bola od januára 2009 nahradená Eurom. Nezávisle od názvu meny obyvatelia minú priemerne 100 korún za 2 týždne a väčšinou im 500 korún chýba. Ale na kurvy to majú, na to majú.

Živočíšstvo a rastlinstvoUpraviť

V Kráľovstve Šumavy sú veľmi rozšírené mravce (faraóni).
Na území kráľovstva sa vyskytuje endemit - sviňa orangutánska a taktiež zebry škulavé. Vo vodných tokoch sa vyskytujú aj žraloci skurvení, vyjebaní. A ešte sa dá počúvať hinto - belzezub vyjebaný belzezubský.
Rastú tu aj hríby, hubárčeniu sa vášnivo venuje dokonca aj samotný kráľ.

HospodárstvoUpraviť

Kráľovstvo Šumavy má rozvinuté poľnohospodárstvo. Vo veľkom sa tu pestuje cibula a taktiež Mušketierove topánky (pestujú sa za tehelňou).
Na družstvách sa chovajú svine a prasce.
V kráľovstve je rozšírené aj baníctvo.

VierovyznanieUpraviť

 
Predstava Svedkov Meliškovich o Bohu

Najpočetnejšou skupinou veriacich sú Svedkovia Meliškovi, ktorí veria v jediného boha - Ladislava Meliška.

DopravaUpraviť

 
Jedno z vozidiel SAD Prievidza

V Prievidzi sa nachádza letisko, avšak nie je východiskom ani cieľom žiadnych medzinárodných letov.
Železničná trať vedie na trase Prievidza - Horná Štubňa a Prievidza - Nitrianske Pravno.
Autobusovú dopravu v hlavnom meste zabezpečuje SAD Prievidza.

ZdravotníctvoUpraviť

Kráľovstvo je známe kvalitným zdravotníctvom, predovšetkým zubárstvom. No aj napriek kvalitnému zdravotníctvu sa zvykne v kráľovstve vyskytovať tuberkulóza.

ŠkolstvoUpraviť

Na rozdiel od okolitých školských systémov sa hodnotí známkami 1-6. Väčšina študentov má samé šestky, hlavne ak ich učí sám kráľ. Žiaci chodia 3 roky na doučovanie až kým nie sú deviataci, vtedy už šécko vedia. Žiacka knižka sa používa namiesto vysvedčenia žiaka. Najvyššie vzdelanie je možné dosiahnúť na Piaristickej škole.

AtrakcieUpraviť

Turisticky atraktívny je okrem budovy parlamentu na ulici B. Björnsona v Prievidzi aj Bojnický zámok, ktorý istú dobu obohacoval štátnu kasu vďaka studni, do ktorej ľudovia hádzali peniaze. Kráľ potom vyberal peniaze pomocou magnetu, čo niekedy prinieslo kráľovstvu zisk aj 50 korún. Podarilo sa tým znížiť štátny deficit.

Dôležité telefónne číslaUpraviť

Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.