Koniec sveta

Done.png


Necyk.png
Four Horsemen of the Apocalypse Poster.jpg
Haliaeetus leucocephalus 33495.JPG
Worldsend.jpg
Koniec sveta..

"Veď toto tu poznám, tu som už určite bol...."

- Koniec sveta na Slovensku

Koniec sveta (anat. svetový konečník) je slovné spojenie označujúce miesto alebo čas, kde sa končí svet. Ide teda o spojenie nejednoznačné. Pod pojmom svet si každý predstaví niečo iné, takže ide o spojenie ešte nejednoznačnejšie. Koniec sveta má ako všetky iné konce svoj koniec v konci všetkých koncov, ktorý poznáme jednoducho ako koniec koncov.

Koniec sveta v priestoreUpraviť

"Môj svet je vidiééék..."

- Ján Kuric, PhD

Je to miesto, kde sa končí svet a začína niečo iné. Záleží teda len na tom, čo si predstavíme pod pojmom svet, a čo už reprezentuje to iné. Dalo by sa čakať, že to miesto bude čímsi označené, aby si to všimol každý. Ing. Pacho, PhD, napríklad tvrdil, že to je to miesto, kde je ten plot. Potom však iní inžinieri prišli na to, že Zem je guľatá, a že teda koniec nemá. A keby aj mal, ťažko povedať, či práve Zem by mala byť svet.

Pre každého z nás je svetom ten „jeho svet“. Pre niekoho teda priestor medzi krčmou a bytom, pre väčšinu trochu viac, napr. celé megapolis, v ktorom žije (napr. Myjava), prípadne majú svet čudného tvaru, napr. ich mesto a miesta kam chodia na dovolenku. Paradoxne potom napr. Maledivy nemusia byť na konci sveta, ale zato Myjavské kopanice už áno, pretože tam nikdy neboli. Ľudia teda koncom sveta označujú miesta, ktoré ležia na hraniciach ich sveta a myslia si, že ďalej sa už chodiť neoplatí, prípadne ľutujú, že vôbec došli až sem. Takýchto koncov sveta (syn. riť, diera, prdel)je mnoho, vrátane väčšina regiónov, oblastí, miest a obcí na Slovensku vrátane jeho hlavnej dediny. Koniec sveta ľudia často objavili vďaka povinnej vojenskej službe.

"Tachov, Stříbro, Janovice, tři prdele v republice."

- priateľský vojak

"Koho Pánbůh nemiloval, ten do Žatce narukoval, tomu zbývá jedna věta, Žatec to je prdel světa."

- nepriateľský vojak

Zdá sa teda, že koniec sveta je niekde v Čechách[1], ale možno je to aj na východe.

Znaky konca sveta v priestore:

 • muchy sa tam obracajú
 • končia tam aj koľajnice
 • smerom od tamojšej pumpy nie v danom smere ďalšia pumpa do vzdialenosti, ktorej existenciu si priemerný vodič dokáže predstaviť
 • smerom od tamojšej krčmy nie v danom smere ďalšia krčma do vzdialenosti, ktorú je priemerný alkoholik schopný prekonať bez porušenia pitného režimu
 • v danom smere už nie je nijaký Lidl ani Tesco, nanajvýš nejaký ten Coop-Jednota, aj to len s dvoma pokladňami

Koniec sveta v časeUpraviť

"Tri dni budeme bez elektriny! Čo budeme robiť?"

- Ľudo o konci sveta

Za koniec sveta sa považuje aj prirodzený a nezvratný fakt o spravodlivom osude zemegule t.j. planétky, ktorú väčšina ľudov považuje za svet.

Filozofické introUpraviť

Základným pravidlom existencie živého organizmu, ktorý nažívame aj život je aby si stále uvedomoval, že je tu preto, lebo ešte neprišiel jeho koniec. Tento koniec nazývaný aj smrť je parťákom všetkého živého.

Základný postulát NecyklopédieUpraviť

Vedci z Necyklopédie zistili, že obavy z konca sveta sú bezvýznamnou hypotézou, ktorá nemá žiadnu pridanú hodnotu. To, že koniec sveta príde je takisto jasná skutočnosť ako spomínaná smrť, no pri smrti je jasné vedomie, že príde skôr a kedykoľvek.

Reálne a historické fucktyUpraviť

Kedykoľvek môže nastať koniec sveta a možno to bude skôr ako dočítate túto vetu. Ešte nie je? Nedočkali ste sa? Možno vám pomôžu niektoré fakty, ktoré sú vybádané z reálnej histórie:

 • V roku 70 P.V.T. Gál Rabbi Jose predpovedal, že koniec sveta nastane koncom roku 130.
 • Samotný Ježid krátko pred svojim ukrižovaním (čiže v r. 33 ± 20) predpovedal, že už niektorí z tých, ktorí ho súdia, sa stanú svedkami konca sveta. Niekto zo Sanhedrinu teda asi ešte stále žije.
 • V roku 90 po Ježidovi Svätý Klement I. žil v presvedčení, že koniec sveta má nastať každú chvíľu.
 • Istý spisovateľ menom Tichonus predpovedal koniec sveta na rok 381.
 • Veľmi kreatívni boli v určení konca sveta Hyppolitus (170-236) a Lactantius (250-330), ktorí predpovedali koniec sveta na rok 500 nášho letopočtu.
 • Po roku 900 sa všeobecne očakával definitívny koniec sveta v roku 1000.
 • V roku 1147 Gerard z Poehldu povedal, že koniec sveta nastane roku 1306.
 • V roku 1179 John z Toleda zverejnil svoj predpoklad o postupnom zániku sveta v priebehu roku 1186.
 • Podľa Joachima z Fiore (1135-1202) bolo jasné, že svet skončí niekedy okolo roku 1300.
 • Mamka Shiptonová (1488-1561) predpovedala, že koniec sveta bude v roku 1881. A čo povie mamička, to je vždy pravda.
 • Po roku 1500 vytušila kresťanská sekta prorokov zo Zwickau, že koniec sveta bude čoskoro, teda asi približne okolo roku 1520.
 • Zakladateľ mormonskej sekty Cirkev Ježiša Krista svätých posledných dní Joseph Smith (*1805) po jednom zo svojich zjavení povedal, že koniec sveta príde keď dosiahne vek 85 rokov, čo by sa stalo v roku 1890. Nestalo sa tak, lebo ho v roku 1844 zavraždili (čím sa koniec sveta podarilo odvrátiť, či?).
 • V roku 1874 Charles Taze Russell prepdovedal koniec sveta na rok 1914. Tento rok mali v obľube aj jehovisti, ktorí zo svojej Strážnej veže videli konce sveta aj na roky 1914, 1915, 1918, 1920, 1925, 1941, 1975 a 1994... takto sa predsa dá celkom slušne hromadiť kapitál
 • V roku 1919 meteorológ Albert Porta predpovedal, že konjukcia šiestich planét vygeneruje magnetizmus, ktorý 17. decembra vyústi do explózie Slnka a táto explózia vzápätí pohltí našu Zem. Slnko jedno pahltné!
 • Za predzvesť konca sveta bol považovaný aj rok 1967, kedy sa židia dostali na územie Jeruzalema.
 • V roku 2012 sa Majom (resp. Majskému) skončil kalendár, čo môže znamenať, že to niečo znamená. Pozn. redaktora Necyklopédie: Je už 10:54 a nič --Krepáň (diskusia) 09:54, december 21, 2012 (UTC). Jebať takýto koniec sveta, deň ako každý iný…
 • Vedci zsitili, že definitívny koniec sveta bude 22. februára 2014. Bude to preto, lebo v tento deň, vlk Fenrir zabije boha Odina. Zem postihnú veľké zemetrasenia, hladiny morí sa zdvihnú, nastane potopa, obloha bude plná jedu a náš svet, ako ho poznáme, navždy zanikne. Potom bude ešte tri až sto rokov zima, takže teraz nám ešte nie je jasné, či ten koniec sveta bude 22. februára 2017, či 22. februára 2114... či(?) hlavne že to všetko konkrétne a presne logicky do seba zapadá.
 • Isaac Newton vypočítal koniec sveta na rok 2060
 • Kostradamus predpovedal koniec sveta na roky 3786, alebo možno aj 3797...

PoznámkyUpraviť

 1. Ak tie kurvy kapitalistické ešte aj ten koniec sveta nerozkradli a nesprivatizovali. (Vasil Biľak, PhD)
Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam


NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.