Konštruktívna monarchia

"Tento článok je súčasťou väčšieho celku - Safinizmus"

- minister zahraničných vecí - safinizme

Konštruktívna monarchia je celkom ojedinelý politický systém. Je založený na konštruktívnych nápadoch a preto sa ujal najmä v Dubaji, USA na začiatku 20. rokov 20. storočia a v safinizme. Práve safinizmus dokázal naplno uplatniť politické ciele konštruktívnej monarchie (ďalej už len KM). Kým Dubaj a USA zneužili len architektonickú stránku konštruktívnej monarchie (KM), safinizmus ju využil naplno.

Deľba mociUpraviť

USAUpraviť

Aby sme pochopili konštruktívnu monarchiu (KM) v USA musíme sa preniesť do 20. rokov 20. storočia. Ako iste všetci vieme v USA vtedy bola kopa kríz. A just sa stavalo. Stavali sa mestá, dediny, cesty, domy. Takže na vrchole ekonomického reťazca bol boháč. Ten dal postaviť dom. Stavby sa ujal stavbyvedúci. Bol to človek čo sa prežieral hot-dogami a hamburgermi. Ten mal fšetko v paži a kopu peňazí za stavbu. A potom tu bol gazda repársky, ktorý makal a nič z ničoho nemal.

DubajUpraviť

V Dubaji sa konštruktívna monarchia (KM) začala používať len nedávno. Keď sa objavil prvý šejk boli splnené všetky podmienky na sformovanie konštruktívnej monarchie (KM). Ďalšie rozdelenie je podobné ako v USA. Iba medzi šejkom a stavbyvedúcim stoji dvadsať Japoncov čo do všetkého kecajú a treba poznamenať, že aj disciplína a morálka je vyššia ako v USA.

SafinizmusUpraviť

V safinizme slúži konštruktívna monarchia (KM) na vládu ľudovi. Ide o to že poslanec podá návrh a keď sa kardinálovi, alebo Safymu páči tak je prijatý. Samozrejme všetko sa deje pod záštitou debokracie. Návrh sa poriadne odhlasuje (niekedy sú v rámci zachovania debokracie ignorované námietky a nesúhlasné vnútorné hlasy) pod dozorom CSI.

Safinistická konštruktívna monarchia (KM) sa skladá z jednokomorového parlamentu (má osem poslancov vybratých Safym: ministri, dvaja haldaisti, jeden náhodný okoloidúci a kardinál), predsedu vlády (bežne kardinál, za neprítomnosti Prvá Dáma, za vojny riaditeľ CSI)

Podmienky na prijatie návrhuUpraviť

  1. Aspoň štyria poslanci
  2. Väčšina zúčastnených musí súhlasiť
  3. V prípade podielu hlasov 1:1 rozhoduje Prvá Dáma - za jej neprítomnosti Safy
  4. Safy musí schváliť
  5. Na hlasovaní sa musí zúčastniť aspoň jeden z týchto členov: aspoň jeden haldaista, minister zahraničných vecí. Títo členovia sú totiž členmi iného(podobného) vieroviznania

V úzkych kruhoch sa hovorí aj o dolnej snemovni, no CSI túto tému zahaľuje pod rúšok tajomstva

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.