Košťany nad Turcom

Košťany nad Turcom je, alebo skôr sú, malebná dedinka v ešte malebnejšej diere menom Slovensko.

PolohaUpraviť

Už z názvu vidno , že je to velmi dôležité miesto , lebo leží „Nad Turcom“, ktorý sa každý rok vylieva a za odmenu tu necháva kopy bordelu , ako sú PET-flaše a rôzne iné blbosti.

Jedinú radosť z tohto majú naši kamaráti z Indie, ktorí si vybrali ako svoje hlavné sídlo v Eurôpe Turčiansky Peter, dedinku nad Košťanmi Nad Turcom a ešte nad neviem čím. Radosť z toho majú prevysokú, lebo práve vtedy, keď sa Turiec vyleje, miznú rôzne kusy rôznych vecí z rôznych materiálov, hlavne z kovov, predovšetkým zo železa. Aj to niekedy voda, so sebou strhne niekedy aj celý plot, alebo auto prípadne motorku či traktor, ktorý táto voda odnesie až do zberných surovín.

Mestské častiUpraviť

Košťany sa delia na viacero štvrtí, najoblúbenejšia je tzv. „Pred Jednotou“, centrum a hlavné miesto stretávok naších celebrít a inteligencie, ktorý tu dokážu aj celý deň presedieť , dakedy aj noc , a riešiť otázku: „PPreččó je tn chlaust takýýýý drahuuuýýýý?????“ Musím uznať, že túto otázku riešia dodnes , možno aj do terajšej hodiny.

RodáciUpraviť

V našich Košťanoch sa narodila ja viacero významnych osobností alebo celého sveta. Tie najvýznamnejšie boli: Bin Ládin , Kim čing ILL, George Bush, Brea Bennett či Tori Black , medzi iným aj istá časť Chuck Norrisa, vraví sa že jeho pravá ruka, ale nevieme to naisto.

HistóriaUpraviť

Odohralo sa tu aj vela významných bitiek , napríklad Bitka pri Košťanoch, kde starý Vyzigoati porazili Slovákov, a odvtedy je Janko Slota naky namäko, ked sa spomenie, slovo koza ( ViziGOATi) z angličtiny „goat“ ako „koza“.

Medzi iné významné bitky prislo v roku 987 ked sa snažili znova Vizigoati dostať na lacné trhy do Poľska, ale sa im to nepodarilo, lebo im došiel benzín a tunajšia SHELL-ka bola uplne bez zásob, lebo v tomto roku ľudstvo ešte ropu neťažilo.

DopravaUpraviť

Myslíme si že každý využíva automobilovú, aj keď je tu aj vlaková a autobusová doprava. Odporúčame ísť autom cez Koštany v pondelok ráno o 7:30 a poobede o 15:00. Takisto sú Koštany známe v rádiách kvôli častým prerábaním mostíka a kvôli ľúbeznému semafóru.


Na záver by som vám chcel oznámiť, že ku nám do Košťian prišiel predajca hydiny a ponúka kurence po 4,80 evro, Morku (iba jednu) po 1890, a slepice, tzv. tety z D1, dufam ze to chápete, to je taka osôbka ktorá stoji na okraji D1 v krátkej sukni a vyzývavo sa díva na šoférov, ktorí takto spáchali už mnoho nehôd, po 500 00. ZN: Berte kým len sú. (Chceme sa ich zbavit)

 
Mestá, obce a iné diery Slovenska

Banskobystrický kraj:
Banská Bystrica, Brezno, Hronský Beňadik, Psiare, Klenovec, Las Walas, Nová Baňa, Predná Hora

Bratislavský kraj:
Bratislava, (Devín, Gajary, Pétržka, Dlhé diely..), Čataj, Senec

 

Košický kraj:
Košice, Michalovce, Spišská Nová Ves

Nitriansky kraj:
Nitra, Nitrianska Blatnica, Nové Zámky, Šurany, Topoľčany, Žihárec

Prešovský kraj:
Prešov, Humenné, Kežmarok, Jakubova Voľa, Medzany, Mirkovce, Štrba, Sabinov, Nová Lesná

Trenčiansky kraj:
Brunovce, Dubnica nad Váhom, Horná Streda, Maríková, Myjava

Trnavský kraj:
Trnava, Hlohovec, Jaslovské Bohunice, Moravany nad Váhom, Piešťany, Pustá Ves

Žilinský kraj:
Žilina, Čadca, Dolný Kubín, Kláštor pod Znievom, Košťany nad Turcom, Kysuce, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Majtánky, Martin, Trebostovo, Oščadnica, Ružomberok, Strečno, Terchová, Turzovka, Zákamenné

Slovenské legendy: Canada, Corgoň, Horná Dolná, Kerestúr, Kocúrkovo, Letapičinovce