Klement Gottwald


Klement Gottwald nazývaný Kléma (kedy sa presne narodil nie je dôležité ale približne sme to vygenerovali v Infoboxe) bol český stolár, ktorému sa pokazilo toľko hoblíkov, že vyskladané vedľa seba v metrovom rozostupe, by vytvorily rad tak dlhý, že by po nich bolo možné dôjsť na Mesiac a späť a ešte zájsť do krčmy na pivo. Gottwald po vzore svojho veľkého učiteľa V. I. Lenina zomrel v 3.štádiu syfilisu údajne priamo v Moskve na Stalinovom pohrebe.

Klement Klementimus Gottwaldus
Klement Gottwald


Narodenie [23. november]] 1917
Výškov
Výška 1836 mm - presne
Váha 52132 g (z toho 975 g fľaša pálenky)
Známy vďaka Abstinent, nefajčiar, vizionár, obuvník, obuvníkov učeň...
Manželka KSČS
Deti Marta Čepičková
Partner/ka KSČS
Rodičia V. I. Lenin
IQ -0
Podpis Klement Gottwald, podpis

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

KariéraUpraviť

 
Kléma s otcom všetkého pokrokového ľudu, Stalinom

Stolár Kléma raz dostal zákazku na Pražskom hrade. Mal opraviť starú blažkovú skriňu, o ktorej mu hradný sekretár hovoril, že sa ju už od čias cisára Rudolfa II. hovorí „demisia“ (asi z franc. demi-sec, pozn. red.). Kléma ju naložil na dvojkolesovú káru a po 14-tich dňoch ju viezol späť, pričom nahlas vykrikoval: „Tu som vám priviezol tú demisiu!“ Keďže onen deň všetci oslavovali váľania vianočného stromu spojené s pôstom, nikto si nevšimol sfušovanej práce a Kléma dostal zaplatené. Bolo to na konci februárara 1948. Vracajúc sa z Hradu v začínajúcej víchrici, uvidel Kléma zhluknutý dav, ktorý na čosi čakal. Na Hrade sa dostal k znárodneným zásobám becherovky a mal teda dosť guráže. Požiadal kohosi v dave (údajne V. Clementisa výmenou za svoj staromódny klobúčisko) o baranicu so slovami „puč vole“, vystúpil na balkón a tu preniesol oné slávne slová: „Práve som sa vrátil z Hradu. Prišiel som od pána prezidenta. Pán prezident demisiu prijal.“ Kléma netušil, prečo ľudia kričia huráááááá ako drbnutí. Tím dňom začala jeho politická kariéra.

PríbuzenstvoUpraviť

Klement je ujkom Jiřího Paroubka (so synovcom ich spája inteligentní výraz, sexy mozog, kultivovaný slovný prejav, láska k robotníkom, roľníkom a pracujícej inteligencii, proletársky internacionalizmus, myšlienkové pochody a politická orientácia). Niektorí voliči ČSSD veria, že Jiří Paroubek nie je púhym synovcom Klementa Gottwalda z matkinej strany, ale že je jeho priamou reinkarnáciou. Na počesť tejto reinkarnácie sa bradavica na tvári veľkého Jiří nazýva Klementýnka. Jeho synom je známy český kyborg Karel Gott

BankovkyUpraviť

 
Kléma si nechal natlačiť aj vlastné bankovky nazývané "zelenky"

Posledné záchvevy tuhej komunistickej normalizácie, vlastne jej smrteľný kŕč veštiaci koniec ČSSR, mal podobu novej emisie najpoužívanejšej bankovky, nazývanej tiež kilo, kilko či stovec, z ktorej sa na svoj pracujúci ľud mračil všetkými milovaný Kléma. Kladným pôsobením tejto bankovky bolo populárne heslo novembrovej zamatovej revolúcie "Masaryka na stovku". Z všeľudového názvu "kilo" je zjavne a neoddiskutovatelne zrejmá degenerácia nádora národa, pretože i polointeligentná cvičená opica (rozumej občan Spojených štátov) vie, že kilo je 1024 obecných a nie 100 korún Československých (Kčs).

Pôvodný zámer UV KSČ bol, že sa Kléma bude zo stokoruny na ľud, zrovnaný pekne do laty, usmievať širokým, chápavým, otcovským úsmevom. I keď ideologickým diverzantom, podporovaných štvavou prozápadnou kapitalisticko/militaristickou propagandou, sa podarilo portrét robotníckeho prezidenta sabotovať a tak sa Kléma na bankovke mračí ako kakabus. Avšak pracujúcemu ľudu socialistického Československa sa vôbec nepáčilo, že je ich milovaný Kléma takto zprznený a na protest mu na stokorunáčke prepichovali oči špendlíkom. Túto triednu uvedomelosť si však komunistickí pohlavári vyložili vyložene nesprávne ako pokračovanie sabotáže na Klémovi. Vypichovanie očí sa teda nestretlo s pochopením a pracovníci prichádzajúci do styku s peniazmi nielen, že mali zakázané prijímať platby v poškodených bankovkách, ale mali neborákov rovno udávať, aby ich komunistický režim mohol posielať keď už nie priamo na Sibír, tak aspoň do jáchymovských uránových baní. Mierne natrhnuté alebo dokonale zmačkané gotvaldofky sa však hlavne na poštách (kde nebolo toľko komunistov) tolerovali.

A tak sa ČSSR naraz ocitlo v stredoveku, kedy bolo bežné ohryzávanie mincí, s tým rozdielom, že sa Kléma neohryzával, ale kontroloval proti svetlu, či nie je opichaný.

HláškyUpraviť

 • "Pánbůh s námi a Zlín pryč."
 • „Kdo nejde s náma, počká na nás...za horama!“

Myšlienky Klementa Gottwalda ako inšpirácia pre dnešnú politikuUpraviť

MeninyUpraviť

Pieseň o Gottwaldovi

Po Klementoivi Gottwaldovi sú pomenované:
 • Marta Gottwaldová
 • mesto, kde sa vyrábali jeho topánky alebo len pre neho - to už nevieme
 • 834 ulíc v 2 mestách
 • 1 námestie v žiadnom meste
 • Populárny speváci Karel Gott a Waldemar Matuška
 • Veľký Klementský Rituál ČSSD, ktorý je najmocnejším z voodoo rituálov ČSSD určených k likvidácii pravicových asociálnych upírov z nenávidenej ODS.
 • Klementýnka – ovocie, ktoré vyšľachtila manželka Marta medzi záhonmi z kapusty a burského oriešku.
 • Most Klementa Gottwalda
 • Klementinum – sídlo Národní knihovny
 • Letisko Klementa Gottwalda (bývalé letisko Václava Havla)
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.