Kamarát

(Presmerované z Kamoš)
Bird hand.png
>>Kamarád taky rád !!!<<
Done.png


Kamarát/ Priateľ
Súdruh
Cornomanso.jpg
Priateľstvo je viac ako láska.
Many Faces of Happiness.jpg
Hneď je jasné, kto ti je kamarát
Girls with Tats.jpg
Dve súdružky

Priateľ (ženský rod priateľka alebo neformálnejšie kamarát(ka) alebo staršie druh (družka), po staršom aj súdruh(žka)) je človek alebo zviera, s ktorým niekoho spája osobný vzťah náklonnosti, vzájomného porozumenia a dôvery. Pri formálnom zoznamovaní môže byť za priateľa(ku) označený aj druh v páre, ktorý spolu bežne sexuje. Tento druh môže byť aj priateľom otca, alebo matky dieťaťa, ktoré pochádza z iného vzťahu.

Vzťahové dilemyUpraviť

Vzťah medzi priateľmi sa nazýva priateľstvo, alebo aj kamarátstvo. Opakom priateľa je nepriateľ. Vzťah medzi nepriateľmi sa nazýva nepriateľstvo.

Aj keď sa to oficiálne nezdá kamarát by mal byť vyšším levelom vzťahu, lebo nekamarát, alebo nekamarátstvo neexistuje, jedine ak najhorší kamarát a najhoršie kamarátstvo a aj to znie blbo. Na druhej strane sa celkom slušne uchytilo slovné spojenie, ktoré vystihuje charakter „antikamaráta“. Je to označenie kurva kamarát.

FikciaUpraviť

Za priateľa sa vo veľkom označuje aj ľudo, ktorému sme poriadne ani ksicht nevideli, dokonca aj nadriadený. Býva to časté v tzv. sociálnych sieťach ako sú na Slovensku napríklad Pokec, či Fejsbúk. Ľudovia na sociálne siete potom veľmi radi chodia, lebo práve tam majú najviac priateľov.

Ako priateľ je označovaný aj fanúšik určitého štýlu, vecí, alebo kolektívu (napr. priateľ knihy, dobrej nálady, demokracie, prírody, Ema...). Pod názvom Kamarát sa mládeži vtiera aj jeden časopis.

Priateľ - majetokUpraviť

Oficiálne sa o priateľstve verejne proklamuje základné pravidlo: „Priateľstvo je čistý vzťah a priateľstvo sa vraj nedá kúpiť“.

V skutočnosti oblasti priateľských vzťahov existuje majetnícky syndróm. Napríklad v prípade vysokého počtu sexuálnych partnerov ide vraj o nežiadúci stav, ktorý sa nazýva promiskuita. Je všeobecne známe a úplne zbytočné dodávať, že promiskuitná žena je spoločnosťou označovaná ako kurva, chlap je Alfa samec.

V prípade veľkého množstva priateľov vraj oficiálne o promiskuitu nejde. Vlastníctvo veľkého počtu priateľov je vo všeobecnosti považované za nehmotný majetok vysokej hodnoty a príznak veľkého vplyvu ba až moci. Na druhej strane je známe, že počet priateľov v reálnom živote kolíše v závislosti od výšky majetku, vplyvu a štedrosti.

Otrlí majetní a vplyvní ľudia v závere svojho života zvyknú dodávať, že „... čím viacej spoznávajú ľudí, tým viacej majú radi zvieratá...“ V každom prípade je vysoký počet priateľov anomália, ktorá by sa mala vyšetriť.

V prípade sociálnych sieti počet priateľov kolíše v závislosti od schopnosti riťolezectva a aktivity pri vkladaní primitívnych jednovetných poznámok. Pozornosť priateľov na Fejsbúkoch sa dá pútať aj schopnosťou vyhľadávania rôznych videí z YouTube, či obrázkov a médií z iných serveroch, ktoré je možné takto verejne zdieľať.

Overte si priateľaUpraviť

Každý priateľ by mal spĺňať tieto kritériá:

 • Je to človek?[1]
 • Má táto osoba bohatých rodičov?
 • Má dostatok peňazí?
 • Požičia mi kedykoľvek peniaze?
 • Označuje ma za svojho priateľa?
 • Má spôsoby prejavu, ktoré naznačujú, že je úprimný?
 • Ak by po ňom niekto strelil z pištole, postavil by som sa pred guľku?
 • Ak by som sa topil, skočil by do vody aby ma zachránil?
 • Má tento človek atraktívneho partnera?
 • Má peknú sestru/ brata?
 • Zvykne mávať pri sebe dostatok Hi-Hi trávy aj pre mňa?
 • Je na Fejsbúku?, má MSN, ICQ, Skype a je na Pokeci?
 • Je s ním vždy sranda?
 • Je inteligentnejší ako ja?
 • Je táto osoba ochotná sa baviť so mnou?

Poznámky pod čiarouUpraviť

čiara -------------------------------------------------- koniec čiary

 1. Priatelia zvierat, Sloboda zvierat, neorganizovaní psíčkari a Zväz chovateľov pavúkov proti tomuto bodu protestujú, zatiaľ ho tu však nechávame z vedeckých dôvodov.

Súvisiace článkyUpraviť

Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena


NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.