Jožin z bažin

Done.png


Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Jóžin z Bážin (ang. Swampy Joe, nem. Joseph aus Sümpfen (hovorovo aj Joseph von Sajrajt), maď. Mocsáros Józsa, žid. ג 'וזף מהביצות), nebezpečný kanibalistický predátor, obývajúci studené České močiare v blízkosti mesta Vizovice.

Jóžin z Bážin
Jožin z bažin

Autentický záber Jóžina z Bážin. Fotograf neprežil, ale stihol ukryť foťák v hovne.
Narodenie 11. január, 1977
Žebětín, Brno ČR
Výška 227cm
Váha 183kg
Známy vďaka Sériové vraždy a kanibalizmus
Manželka Helena Růžičková (†2004)
Deti Jiří Růžička (†1999)
IQ 39,2 + kožená bunda a štrikovaná čepice
Podpis Jožin z bažin, podpis

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

ŽivotopisUpraviť

Narodil sa predčasne, v druhom mesiaci tehotenstva, cigánskym rezom, cez chrbát svojej matky. Otec bol inštalatér plynového potrubia, mama pracovala v obuvníctve. V rannom detstve mu lekári diagnostikovali veľmi zriedkavú chorobu, tzv. Agresívnu fulminantnú debilitu, pre ktorú nemohol navštevovať ani jedno z miestnych edukačných zariadení. Touto chorobou sú postihnuté osoby s mimoriadne nízkym IQ a s vysokým EQ. Ďalším poznávacím faktorom je, že tá časť mozgu, ktorá ma na starosti hnev, zaberá 90% lebečnej dutiny postihnutého pacienta. Fulminantná debilita sa dá liečiť religionistikou. Touto chorobou trpeli aj niektoré známe osobnosti, ako napr. Adolf Hitler, Mel Gibson, P. Šišan, Marilyn Manson a aj Dr. House (po slov. Doktor Rodinnýdom). Vzhľadom na to, že je z Brna, je prirodzené, že nenávidí Pražákov. Nenávidí aj ostatných ľudí, no Pražákov neznáša najviac. Jóžinová telesná stavba, jeho dlhé špicaté nechty na rukách a na nohách - z neho robia obávaného predátora, pre spoločnosť všeobecned. V roku 1986 ho ministerstvo poľnohospodárstva Českej Republiky zaradilo ako škodnú medzi ostatné živočíchy, ako napr. divé králiky, mandelinky, maďarské poníky a rádioaktívne opice. Jóžin sa rázom stal štvanou zverou, ľudom sa ho podarilo vyhnať z Brna až do močiarov pri meste Vizovice - kde žije dodnes.

Prvé spozorovanieUpraviť

V istom období začali kolovať historky, o spozorovaní zvláštnej kreatúry menom Jóžin. Rovnako, ako to bolo s Yetim, Bigfootom, Lochnesskou príšerou, či útočníkmi Hedvigy Malinovej, rovnako to bolo aj s Jóžinom - veľa očitých svedkov, no žiadne dôkazy. Prvý krát Jóžina spozorovali na cyklistickej trase Veverská Bitýška - Svratka, keď so záhradným rýľom prepadol staršiu dôchodkyňu v dôchodku. Mŕtvolu dôchodkyne našli v druhý deň s 12timi bodnými ranami. Cyklistická trasa bola 3 dni zatvorená, počas karantény ňou mohli premávať len autobusy Ikarus a Jack Bauer. Počas nasledovných dvoch rokov zahynulo celkom 155 ľudí, doposiaľ nevyčíslený počet zvierat a poľnohospodárskej techniky.

StravaUpraviť

Jóžin sa radí do triedy Mäsožravcov. Živí sa prevažne surovým mäsom a slivovicou. V zime ohlodáva korienky drevnatých rastlín močiarov. V čase krízy je schopný zjesť aj rastliny, ako napr. lekná, púpavu a žihľavu. Od prírody je však mäsožravec, najradšej má čerstvé mäso Prážákov, neohrdne však ani Pražákom, ktorý bol mŕtvy niekoľko dní.

Likvidácia JóžinaUpraviť

V deň, keď ministerstvo poľnohospodárstva Českej Republiky prehlásilo Jóžina za - škodnú zvěr, tiež ministerstvo vypísalo odmenu pre toho, kto uloví Jóžina, a prinesie ho do budovy ministerstva (živého, či mŕtveho). Odmenou pre lovca bude peňažná hodnota polovici majetku JRD Tišnov, JRD Chrastava, a tiež dostane ako bonus-odmenu za ženu Helenu Růžičkovú. Tá sa však medzičasom vydala (paradoxne) práve za Jóžina, preto podmienky odmeny musel vtedajší minister poľnohospodárstva pozmeniť. Táto ponuka ministerstva platí aj dnes, a bude platiť až dovtedy, kým Jóžina niekto nechytí.

Profil páchateľaUpraviť

Jóžin nosí čiernu bufajku, pod ktorou má kockovanú flanelovú košeľu. Nosí bledo-modré riflové nohavice a hnedé poltopánky. Hnevá sa na Pražákov, na policajtov a na ľudí, ktorí si nahlas púšťajú Hip Hop na mobilných telefónoch.

Pokusy o dolapenieUpraviť

Dodnes sa všetky pokusy o odchytenie Jóžina skončili fiaskom alebo katastrofou. Jóžin svoje močiare pozná veľmi dobre, dokáže sa schovať prakticky za okamih. Povráva sa, že pod močiarmi má Jóžin vyhrabané tunely, v ktorých sú ďalšie močiare a tunely v ktorých sú ďalšie močiare s tunelmi.

Polapiť sa ho už pokúšalo množstvo známych ľudí (všetci neúspešne):

  • Mikuláš Dzurinda - Naháňal Jóžina na bicykli. Hon trval 17 hodín.
  • Rudy Anakonda Schuster - Spolu s tímom odborníkov a so svojou ženou úspešne prenasledovali Jóžina celý týždeň. Jóžin sa im nakoniec stratil, keď vbehol do ZOO, kam má Rudolf Schuster zakázaný vstup. Zákaz vstupu mu vybavili Greanpeace-sáci, kvôli enormnému množstvu chránených plazov, ktoré Rudolf Schuster behom svojej kariéry lovca usmrtil.
  • Terminátor - Naháňal Jóžina niekoľko dní. Nakoniec Jóžina dobehol. Terminátor toto stretnutie bohužiaľ neprežil.
  • Poručík Frank Drebin & vrchný šéf-inšpektor Clouseau - Zatiaľ najúspešnejší pokus o dolapenie Jóžina má na svedomí duet Drebin a Clouseau. Frank Drebin použil práškovacie lietadlo na posypanie Jóžinových močiarov sadrou. Jóžinové močiare začali tuhnúť, vyľakaný Jóžin preto utekal von z močiara. Clouseau čakal vonku na ceste vo svojej skrýši, a až sa Jóžin zjavil, hodil na neho sieť, ktorú mal skrytú vo svojom papúchovi, do ktorej sa Jóžin zamotal a ostal bezmocne ležať na zemi. Jóžin im utiekol nešťastnou náhodou, pri prevoze, keď Drebin s Clouseau-om za volantom nabúrali do auta zaparkovaného pri istej reštaurácii. Kufor sa otvoril, Jóžin sa vyslobodil, utiekol a založil si nové močiare. Škody na aute musel samozrejme zaplatiť vodič zaparkovaného auta, pokuta, ktorú za zničenie močiarov európskeho významu uvalila Európska komisia, spôsobila reozdelenie Těžkoslovenska.
  Niektoré české témy  

BecherovkaBitka pri SlavkoveJára CimrmanČechČechomorČeskoVáclav HavelJožin z bažinVáclav KlausMoravaOstravaPardubaPetr NovotnýPrahaTornádo v UrčiciachŤěžkoslovensko
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ!


 

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanAlžbeta BáthoryováJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDrakulaDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManThe IvanJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

 
 


Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 


 

Prehľad literatúry


Bořek StavitelDunaGenesisGenezisChobotJanko HráškoJožin z bažinKarel FoltýnMrázikO troch sadeniciach Kysuca HroznéhoOdchod Slovákov za slobodouPán zemiakovPokémonPreslovia a preriekadláRozprávka o troch prasiatkachRumcajsSlimákovmiliónŠmolinkaŠmolkoviaVesmírna Hlodysea

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.